Samsung R71/R72 - wszystko o serii

ela

New member
Samsung , jak pisze w specyfikacji ma kąty 178/178 czyli wg. mnie jak na razie chyba lepszych nie wyprodukowano , wiec nie powinno byc większych kłopotów z tym , swoja droga kto oglada TV pod takimi katami, a ogladanie lekko z boku na pewno nie zmniejszy komfortu ogladania.

Pozdrawiam
 

Karpiu

New member
Jak juz pisalem nie mam takze problemów z kątami. Ale fakt jest faktem ze nie ogladam z wiekszego katu niz okolo 150 stopni. I mimo to nei ma problemu z czernia.

Naprawde jestem zaskoczony tym co piszesz bo szczerze mowiac nie widze podobnych rzeczy u siebie. Ale to moze byc kwestia warunków w jakich gra odbiornik. Światło zza pleców TV, brak mozliwoscie ogladania z wiekszego katu niz 150 (tylko w jedna osoba tak widzi, reszta patrzy prawie idealnie na wprost). Takie warunki okazują się wręcz idealne, poprostu robią swoje.

Czesto mam wrazenie ze ten Samsung ma lepszy kontrast niz moj stary CRT (dodam ze byl to b.dobry Sony ale modelu nie pamietam).

Zgadzam sie ze czasami to dynamiczne zabawki wkurzaja ale u mnie sporadycznie cos jest nie tak, zazwyczaj nie zwraca sie na to uwagi a i efekt jest dobry.

Wszystko to jednak subiektywne odczucia i kazdy musi wybierac dla siebie.
 

smbsone

New member
mam 32r71b od srody.kupilem za 4500 zl.wiec mysle ze dobra cena.

moje uwagi to:

- polepszacze - DNIE - w menu jest opcja właczania/wylaczania -ale ona nic nie zmienia.
- pip jest daremny bo dziala tylko z PC,hdmi na full
- czern - moze byc - natomiast do osob ktore tu pisza ze czern na lcd jest lepsza niz na crt- sugeruje wizyte u okulisty. moze tego nie zauwazacie jak obraz jest wypelnia caly ekran.ale np. ogladajac sobie cos w opcji 4:3 z boku sa pasy - i na nich widac tą "czern" - szarawą.natomiast ja przyjalem-ze trudno, taka technologia i tyle.ale czern to jest srednia. co do kontrastu no to sie zgodze - kontrast jest zajebisty

- jak wylaczyc polepszacze w menu serwisowym jest paredziesiat opcji. byl brightness sensor - u mnie na poczatku wylaczony - wiec nie wiem czy ten tv ma w koncu ten sensor czy nie. po uaktywnienieu pojawila sie opcja do przelaczania w normalnym menu. poza tym sa tam jeszcze dziesiatki opcji - sharpness, dynamic contrast itp........co wylaczyc zeby te polepszacze przestaly dzialac ?? DNIE..bo mnie to wkurza kiedy wyostrza cienkie zruzlo i pojawiaja sie podwojne schodki na kantach - to razi. demo DNIE dziala ale ono pokazuje z leweje obraz bez DNIE - ktory jest dla mnie lepszy,gladki itp.ale nie moge takich opcji ustawic. umie ktos wylaczyc DNIE ?
- jedyna opcja ktora cos zmienia w obrazie to Dynamic Contrast w menu serwisowym - tu widac roznice po przelaczeniu

pozdr i czekam na opiniee zaawansowanych :)
 

Karpiu

New member
Hmm moze dlatego nie zauwazam problemu czarnego ze zawsze ogladam na calym ekranie (opcja automatycznego dopasowywania) :).

Tez przylaczam sie do prosby o info jak dostac sie do menu serwisowego.

pozdro
 

dawram

New member
Prosze bardzo Menu serwisowe: Wyłączamy telewizor przyciskiem power w stan czuwania,gdzie dokonujemy kombinacji przyciskow w kolejnosci:
1.INFO
2.MENU
3.MUTE
nastepni przyciskiem POWER włączamy LCD i cieszymy sie Menu serwisowym
Jezeli ktos bedzie mial uwagi,refleksje do podzielenia sie ustawieniami prosze o podzielenie sie-wspolnie mozna wiecej:eek:k:
 

czarnyp

New member
Witam.Mam maly problemik.Zwiazany z Menu serwisowym.Przy ustawieniu AV Calibration widnieje napis Failure przy pozostałych Success.Czy tak powinno być czy jest coś nie tak??Prosze o odpowiedz.
 

Jedi

New member
Ja nie mogę wejść do menu serwisowego w swoim LE26R71B. Czy mam po wyłączeniu kolejno wciskać te przyciski, czy może je przytrzymać przed wciśnięciem power ?
OK, wszedłem. Trzeba trochę dłużej przytrzymywać przyciski, to nie klawiatura od komputera ;)
 
Ostatnia edycja:

pietia

New member
Ostrzegam przed zabawą w menu serwisowym dla niedoświadczonych użytkowników.Posiadam M61 i po resecie, część programów straciła fonię.Zabawa ze żmudnym sortowaniem 60 paru kanałów i ustawieniami czeka mnie od początku, więc wieczór mam zajęty.Pozdrawiam:fool:
 

gregorsky

New member
Do Griszy
Wyluzuj człowieku! Mam prawo do własnych subiektywnych opinii
jak również do wskazywania wypowiedzi, które moim zdaniem nie są
obiektywne. Jeżeli wogóle można mówić o moim agresywnym tonie,
to twój jest już tylko wzorem agresji. Przykłady poniżej:

("Gołym okiem CZYIM ? Twoim ? A używałes też drugiego ? ;) Rozumiem, że Twój wzrok jest wzorcem "perfekcyjnego wzroku", jedynym i nieomylnym, na podstawie którego cała reszta ludzkości otrzymała oczy od natury? LOL...") - to tylko świadczyło o moim subiektywnym wrażeniu
- jakbyś nie wiedział - a ty się obraziłeś jak dziecko.

("I WCALE NIE SĄ WIĘKSZE." :grin: "a mój sweterek jest ładniejszy" no LOL normalnie... argumentacja na poziomie 7-latka...")
("A tak w ogóle to ja pisałem o regulacji Red/Green/Blue, ale to właśnie a propos tej wiedzy...") - nie chce mi się pisać o pierdołach związanych
z gadżetami - regulacja składowych koloru przy tak zaawansowanym
sprzęcie jest potrzebna chyba dla samej zabawy nim (i kto tu
mógłby mieć 7 lat?)

Zapewne jesteś dość młodym człowiekem o czym świadczą twoje
znaczki i zwracanie uwagi w sposób bardziej podmiotowy niż przedmio-
towy. Pomniejszanie komuś wiedzy wpływa korzystnie na sugestywne
powiększanie własnej, ale nie rób tego za często...
Jeszcze raz wyluzuj (chyba nie czytałeś moich wcześniejszych postów
nt. omawianych TV) Powodzenia.
 

baap

New member
Ja tez mam failure. Co z tym zrobic ? i jeszcze jedno mam c+ i na niektorych kanalach mi glos jakby strzela czy to jest wina ustawien w LCD ?.
 
Ostatnia edycja:

peter68

New member
Cześć.Po długich targach z sprzedawcą jestem posiadaczem samsunga 32R72B za 4790.Są to moje subiektywne odczucia.Obraz i kolory są kapitalne.Satelita stary Segam z cyfrowego polsatu po rgb kapitelne,obraz z odtarzacza dvd samsung z włączonym skanowanie progresywnym i po compozycie rewelacyjny. Najbardziej obawiałem się jakości obrazu z anteny zbiorczej ale jest bardzo dobry.Ale oczywiście człowiek nie może być do końca szczęśliwy .Chodzi o dwie sprawy.Pierwsza PIP działa wyłącznie przy sygnale głównym z PC i HDMI,przy sygnale z TV i zrobienie podglądu na setelite jest niemożliwe. Druga sprawa w/g instrukcji łącze HDMI-DVI nie działa z PC jest to dla mnie o tyle ważne,że komputer mam w innym pokoju i chcę pociągnąc 10 metrowy kabel DVI-HDMI do telewizora żeby nie nosić tej skrzyni od kompa. Czy ktos już próbował podłączyć tym kablem komputer
 

Jedi

New member
Tak, ja podłączałem i generalnie padaka. Jak ustawię rozdzielczość 1360x768 to obraz jest mały i niewyraźny (jakby z przeplotem). Nie umiem ustawić obrazu żeby był na całym ekranie w natywnej rozdzielczości. Najlepszy obraz jest przy rozdz. 1280x720, ale wtedy nie mieści się na ekranie i poza tym widać interpolację, a jakość filmów jest słabiutka.
Mam kartę ATI Radeon 9550. Próbowałem ustawiać jakieś niestandardowe rozdzielczości programem PowerStrip, ale bez powodzenia. Może ktoś ma większe doświadczenie w podłączeniu kompa przez HDMI. Dodam że na kablu D-Sub obraz był w dobrej rozdzielczości i jakości.
 
Do góry