Samsung PS42C450 - opinie

mrraffi

New member
Po ponad półrocznym okresie użytkowania 50c450 zauważyłem jeden słabiej świecący piksel (chyba już wcześniej o tym wspominałem), ale jakoś z kilku metrów go nie widzę, więc luzik. Wydaje mi sie że czarny zaczyna być szary, ale może to tylko moje odczucia, oczywiście tylko w zupełnie ciemnym pokoju to widać. Buczenie, coż raz je słyszę raz nie, wydaje się że jest to podyktowane na pewno poziomem jasności ale i tez źródłem sygnału. Z PS3 po hdmi tv jest zdecydowanie cichszy za to z sygnału po euro różnica jest znaczna.
Oglądam sporo filmów z dysku w formacie mkv i osobiście nie zauważyłem żadnego rozjeżdżania dźwięku z obrazem. Napisy zawsze wrzucam w formacie srt, zero problemów.
Jak używam konsoli, powidoki są mniejsze niż na tvn24 ;-)), za to często zdarza się znikanie obrazu, jakby tv nie mógł dostroić sie do rozdzielczości konsoli. W PS3 mam ustawione rozdzielczość automatyczna więc może to jest powodem.
Ogólnie, teraz również kupiłbym również plazmę Samsunga, może z 3D dla bajeru. Wciąż nie zmienię zdania, lepsza gorsza plazma niż super LCD, mam porównanie i nawet to słynne buczenie Samsunga tego nie zmieni.
 

drabon

New member
Ogólnie, teraz również kupiłbym również plazmę Samsunga, może z 3D dla bajeru. Wciąż nie zmienię zdania, lepsza gorsza plazma niż super LCD, mam porównanie
No to mamy podobnie ;-).
A co do migotania (o którym wspomniałem wcześniej), to chyba sygnał programu SD był jakiś słabszy chwilowo, bo już o tym zapomniałem :).
 

omerta

New member
Koledzy jak to jest? Ponoć ten TV jest wyposażony w cyfrowy tuner DVB-T i to wystarczy do odbioru kanalów? Jak szukać kanałów? Gdzie szukać opcji szukania w menu? Są to oczywiście lamerskie pytania :/ ale nie jestem dobry w tych klockach :(
 

mrraffi

New member
@jaca111 - jak masz kogoś znajomego w serwisie możesz spróbować ;-)) ..c450 to niski model, nawet na zagranicznych forach nic nie można znaleźć o eksperymentach z tym tv. Swego czasu zastanawiałem się nawet czy soft od ..c490, który ma 3D, mógłby coś nowego wyciągnąć z tego TV ale niestety nie mam znajomego serwisanta, który naprawi TV ;-)
 

drabon

New member
Hmm:?...1,5 roku, druga wizyta w serwisie...i wymieniony panel PDP:shock:... W sumie mam teraz prawie nowy TV, serwis super, ale przy następnym TV zastanowię się nad wyborem marki:|...
 

omerta

New member
U mnie po kilku miesiącach używania TV mam tak problem: oglądam film mkv np. 720p (poprzez dysk zewnętrzny lub pendrive) i po ponad 60min przywiesza się film, znika dźwięk a po ok 1min TV wyłącza się włącza. Miał ktoś z Was takie problemy? :-| Gdzie tkwi problem? Soft?
 

Fang

New member
I kicha, Samsung zlał temat wadliwego softu, nie pojawiła się już żadna aktualizacja od kwietnie a zapewne lada moment pojawi się informacja, że model ten jest nieprodukowany i niewspierany. Ja już sobie Szajsunga odpuszczam!
 

alexisonfire

New member
Od jakiegoś czasu na czarnym tle pojawiały mi się na ekranie czerwone kropki, prawie pół obrazu była w takie plamy, jakby ktoś prysnął delikatnie czerwonym sprayem. Przeczytałem że to częsty problem i że najnowszy firmware (z maja 2011) to naprawi. Wgrałem więc go i mój problem zniknął, ale niestety pojawił się inny. 8 martwych pikseli :( Miał ktoś taki problem po wgraniu firmware? Przedtem na pewno tego nie było, jak to w ogóle może oprogramowanie zepsuć piksele?
 

Slowik79

New member
Od jakiegoś czasu na czarnym tle pojawiały mi się na ekranie czerwone kropki, prawie pół obrazu była w takie plamy, jakby ktoś prysnął delikatnie czerwonym sprayem. Przeczytałem że to częsty problem i że najnowszy firmware (z maja 2011) to naprawi. Wgrałem więc go i mój problem zniknął, ale niestety pojawił się inny. 8 martwych pikseli :( Miał ktoś taki problem po wgraniu firmware? Przedtem na pewno tego nie było, jak to w ogóle może oprogramowanie zepsuć piksele?

Witaj Alexisonfire

Niestety panele serii 4+ - mają ten minus w postaci tych czerwonych kropek. Ja swoją plazmę kupiłem w lipcu 2010r. Nie miałem żadnych problemów, żadnych czerwonych kropek [red dot issue] Po paru tygodniach zdechł mi jeden piksel, który do dziś gdzieś tam sobie dogorywa w prawym górnym rogu ekranu :) [oczywiście świeci na czerwono] - W ogóle się tym nie przejmowałem, do czasu kiedy do tv podłączyłem konsolę xbox 360 przez przewód HDMI. W instrukcji obsługi producent napisał, że najlepszy efekt po podłączeniu konsoli do plazmy uzyska się przez aktywację opcji - Tryb Gry. W moim przypadku wywoływało to właśnie taki efekt sprayu czerwonych kropek na całym ekranie!! SIC! Usiadłem i napisałem mail do szajsunga - otrzymałem odpowiedź że to wina konsoli. Znowu SIC - jasne pomyślałem zaraz wszystko inne winne tylko nie szajsung i ich panele serii 4+ - po jakimś czasie na stronie szajsunga pojawił sie update, który rzekomo miał rozwiązać problem nazwany przez szajsunga red dot issue. Co dziwniejsze zanim dokopałem się do w/w update'u - wpadłem na to, że czerwonych kropek nie ma jak tylko zmienie tryb obrazu z trybu gry na np. standardowy!!! Mimo to idąc za podpowiedzią firmy szajsung i ich rzekomej naprawy problemu z czerwonymi pikselami zainstalowałem tą ich pożal się Boże łatę. I co??!! I D....pa!!! Nie dość, że czerwone kropki nie zniknęły to jeszcze teraz do tej pory zanim plazma się nie rozkręci przez 10-15 sek za każdym razem po włączeniu cały ekran mam w czerwonych pikselach. Fakt po jakimś czasie wszystko jest już w porządku ale fakt - faktem jest to irytujące. Czy łaty nie powinny rozwiązywać problemów? Zamiast tego wspomniana łata mi ich przysporzyła. Reasumując - jak coś działa dobrze, nie staraj się tego naprawiać! [jestem tego przykładem - stary soft działał idealnie] Tobie mogę jedynie dać jedną radę - nie wiem jak długo jesteś posiadaczem modelu 42c450 - olej te martwe piksele [jest ich tylko kilka] za jakiś czas jak już się z tym oswoisz będziesz miał to głęboko...w otchłani. Technologia Slim TV nadal jest rozwijana za rok - dwa kupisz sobie nową zabawkę pewnie z true HD/3D itd. itp. Na razie zaciśnij zęby i pociesz się, że ten model ma na prawdę o niebo lepszy obraz niż nie jeden LCD za 2-3tys. [mam porównanie - bo mam to nieszczęście i zajmuję się sprzedażą TV lcd pdp led itd]

pozdrawiam
Slowik79
 

terragady

New member
Witam, mam problem z tym telewizorkiem. Mianowicie nie mogę zrobić aktualizacji. Ściągam plik ze strony producenta, odpalam na pendrivie, tworzy się ten folder wsyzstko ok. Dalej jak wkładam do TV to już nic nie idzie, ani poprzez to okienko co wyskakuje, ani poprzez menu i aktualizacja oprogramowania. Wyskakuje komunikat ze nie znaleziono plików. Na TV mam firmware 2010 coś tam coś tam, a ten nowy jest z kwietnia 2011 więc jest nowszy. Jak to można zrobić? Pendrive ma być pusty? Czy może jakieś inne formatowanie? NTFS FAT itd?

I jeszcze mógłby mi ktoś pokazać ustawienia obrazu swojego? Bo ja nie wiem jak to zupełnie ustawić, korzystam z cyfrowej TV naziemnej no i np dla mnie jasność to na maxa jest najlepiej, no powiedzmy że przy 15 jeszcze da radę, ale tak jak było standardowo to masakra jakaś. Jak wy to macie poustawiane wszystko? Dźwięk mam na "film"
I do czego służy opcja "opis audio" ? Mam ją zostawić włączoną czy wyłączoną?

A czy jest możliwość żeby sobie uporządkować po swojemu programy? W sensie kolejność?
 
Ostatnia edycja:

Araskam

New member
Witam.
Odświeżę trochę temat. Ten model jak i wcześniejszy B450 pewnego dnia odmówił współpracy z HDMI. Obraz przesyłany jest koloru czerwonego lub żółtego. W serwisie dowiedziałem się, że padła płytka ze sterownikiem HDMI (na wszystkich portach ten sam efekt). Koszt wymiany płytki ok 700 zł. Analizowałem przyczynę awarii, która nastąpiła po:
podłączeniu laptopa przewodem D-Sub do TV i oglądaniu w ten sposób filmów. TV i Laptop podłączone do innego gniazda zasilającego. Serwisant stwierdził, że pojawiło się wyładowanie elektryczne, które rozwaliło porty. Gdybym podłączył laptopa do listwy z TV ponoć byłoby okej. Nie za bardzo chce mi się w to wierzyć, że porty HDMI są tak bardzo czułe? Czy ktoś ma podobny problem?

Arek

Witam,
czy możecie coś powiedzieć o nowym wypuście Samsunga - plaźmie PS42C450. Nigdzie w necie nie mogę nic znaleźć na ten temat a i na stronce samsunga też jeszcze jej nie ma.
Wiem, że jeszcze za wcześnie wysuwać jakieś wnioski co do użytkowania ale może na podstawie parametrów da się coś powiedzieć. Jak ten model ma się do Panasonica P42x20e (x10Y) i który z nich byłby lepszym wyborem? Koszt zakupu obu TV praktycznie taki sam - około 2000zł.
Specyfikacja Samsunga TELEWIZOR SAMSUNG PS-42C450 sklep NEO24.PL cena
Pozdrawiam
 
Do góry