Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

MAdam

New member
Piszcie co chcecie ale jeszcze nigdy nie bylo tak ze nowe modele startuja po tak niskich cenach w stosunku do ubieglorocznych. np 46C650 jest na allegro za 3,7tys.
a jak bylo w latach bieglych, popatrzcie na ceny internetowe jakie pamietam.
2008r 46A656 za ok 4,8tys
2009r 46B650 za ok 5,4tys przez co najmniej pierwszych 6-8 miesiecy od wprowadzenia.

Co jest tego powodem i czy one moga byc jeszcze tansze za 6 miesiecy?

Cięcia kosztów! Liczenie się z konkurencją. Zobacz co się stało z cenami SONY przez 2 lata. Jeszcze większe spadki. Ale edge-ledy się trzymają cenowo. Ale nie oszukujmy się to są i tak wysokie ceny na Polskie pensje. Skoro u nas tv kosztuje tyle samo co w Europie zach., a w USA nawet taniej a zarobki mamy 4-5 krotnie niższe. Ale MY Polacy "nie gęsi", zarabaimy 1,3 tysia, ale najnowsze "telorki" i tak kupujemy :)
 

wojtoo

New member
Cięcia kosztów! Liczenie się z konkurencją. Zobacz co się stało z cenami SONY przez 2 lata. Jeszcze większe spadki. Ale edge-ledy się trzymają cenowo. Ale nie oszukujmy się to są i tak wysokie ceny na Polskie pensje. Skoro u nas tv kosztuje tyle samo co w Europie zach., a w USA nawet taniej a zarobki mamy 4-5 krotnie niższe. Ale MY Polacy "nie gęsi", zarabaimy 1,3 tysia, ale najnowsze "telorki" i tak kupujemy :)

Po pierwsze jest pewna czesc osob ktore 1.3tysia zarabia w tydzien.Dwa to ze tv kupuje sie raz na kilka lat. Pamietam czasy pewexu gdzie sanyo kosztowało ladne kilka dolcow i sluzylo 12lat.

A wracajac do c650 to dzisiaj widzialem w mm z matryca SQ01.najbardziej podoba mi sie owa matryca i blaszany tyl.rewolucji co do b650 sie nie spodziewam bo seria B jest i tak zacna jak na ten przedzial cenowy.
 

wO_OjTaS

New member
Wrazenia po paru dniach zabawy :

1) wkurzajacy Motion Plus, ktory ja osobiscie wylaczam przy ogladaniu filmow fabularnych, seriali i wlaczam przy ogladaniu sportu i filmow animowanych (najbardziej widoczne przy kanalach HD).

2) mily dla oka design, dobre wykonczenie, z tylu blacha. Panel tylni ma wyjscie na sluchawki (mini jack)

3) PC Share Manager (DLNA) smiga po sieci LAN az milo, co prawda program na komputerze mielil 80GB filmow przez okolo 2 godziny, ale pozniej po dodaniu odtwarzal je bardzo szybko.

4) Widgety Samsunga - hmmm, tu pojawia sie problem, niby jest YT ale malo funkcjonalny (nie mozna przelaczyc sobie filmu na 720p czy 480p), gry ktore zainstalowalem z Samsung Apps nie dzialaja :) Przydala by sie jakas mini przegladarka WWW ale to chyba za duzo chce :]

5) sam obraz w HD jak i SD naprawde bardzo wyrazny, swiatlo padajace z okna nie przeszkadza w ogladaniu TV (nie mowie tu o promieniach padajacych bezposrednio na TV ale takich ktore wpadaja do pokoju i moga odbijac sie od jasnych scian czy szaf).

6) jak na telewizor to milym zaskoczeniem byl dla mnie dzwiek, zwlaszcza po pobawieniu sie paroma opcjami.

7) obraz z podlaczonego laptopa (przez HDMI) w najwyzszej rozdzielczosci prezentuje sie elegancko, odpalalem zarowny gry (PES 2010 i Battlefield : Bad Company 2) jaki i filmy (DivX i DVD).

8) intuicyjny w obsludze pilot

I to by bylo na tyle. W razie pytan sluze pomoca.

Ps.
czy do serii C650 powstanie osobny istotny wątek na forum ?

Pozdrawiam
 

Wigash

New member
Brzmi zachęcająco. Dzięki za zdjęcia pilota. Wygląda na mniejszy niż w tym B7000 a tam jest podobno taki jak w serii B650 - jednym słowem - tu lepiej :)
Jeśli chodzi o ten PC share manager do DLNA to mało się tym bawiłem, ale zauważyłem jeden minus. Nawet jeśli dany katalog jest już na liście udostępnionych dla TV, to jak wrzucimy do tego katalogu nowy film/katalog to nie jest on automatycznie widoczny dla TV. Trzeba ponownie zaktualizować udostępnienie - i faktycznie długo to trwa, ale potem jest ok. Jeśli chodzi o napisy to chyba lepsze są w formacie czasowym, nie klatkowym, bo te drugie potrafią się rozjechać.
 

wO_OjTaS

New member
Tak, to prawda, kiedy zmienia sie zawartosc folderu, to trzeba "odswiezyc" go w programie na PC i trwa to dosc dlugo, dobrym rozwiazaniem jest dodawania pojedynczych folderow z jednym filmem w momencie kiedy jest taka potrzeba i wtedy trwa to kolo 15-20 sekund (ja tak robie).

Pozdrawiam
 

wO_OjTaS

New member
Telewizor posiada :

Tylni panel :

2 x Scart

3 x HDMI (w tym jedno DVI)

1 x Component

1 x mini jack

1 x PC IN

1 x optical audio out

1 x pc /dvi audio in

1 x RJ 45

1 x antena in

Boczny panel :

2 x USB

1 x HDMI

1 x AV in + Audio in

1 x CI

Pozdrawiam
 

MAdam

New member
Po pierwsze jest pewna czesc osob ktore 1.3tysia zarabia w tydzien.Dwa to ze tv kupuje sie raz na kilka lat. Pamietam czasy pewexu gdzie sanyo kosztowało ladne kilka dolcow i sluzylo 12lat.

A wracajac do c650 to dzisiaj widzialem w mm z matryca SQ01.najbardziej podoba mi sie owa matryca i blaszany tyl.rewolucji co do b650 sie nie spodziewam bo seria B jest i tak zacna jak na ten przedzial cenowy.

Ta pewna część to góra kilka procent, ponad 50 % Polaków żyje poniżej poziomu minimum socjalnego(czyli starcza na jedzenie, ale na nic wiecej), a ponad 20% w ubóstwie, niestarcza na jedzenie. Minęły czasy kiedy kupowało się tv na 12 lat (wraz z końcem ery crt) i już nie wrócą. 2-3 lata dla technologii LCD to jest przepaść. Dalej uważam, że na nasze warunki dobre tv nie są tanie. Z jednym się zgodzę w tym przedziale cenowym B650 oferował najwięcej z konkurencji w 2009 roku. Jednak teraz Samsung C650 ma ciut trudniej, bo Sony obniżyło ceny i model EX500 jest tylko troszkę droższy, elektronika w Sony przynajmniej w 2009 była lepsza od Samsunga, choć w przypadku modeli na 2010 może Samsung podgonił.
 

INTseed

New member
A wracajac do c650 to dzisiaj widzialem w mm z matryca SQ01.najbardziej podoba mi sie owa matryca i blaszany tyl.rewolucji co do b650 sie nie spodziewam bo seria B jest i tak zacna jak na ten przedzial cenowy.
Gdzie to pisze jaka jest matryca ? I czy ten model jest porównywalny do sony ex500 ?
Wybór mam między tymi dwoma już.
 

wO_OjTaS

New member
Napisane jest na nalepce, a ta znajduje sie po prawej czesci ekranu, na obudowie, mniej wiecej w 3/4 wysokosci telewizora (patrzac sie na ekran), pare centrymetrow nad panelem bocznym. U mnie - SQ01
 

Wigash

New member
cenowo to raczej ten EX500

Jeśli chodzi o Sony to ja się zraziłem na początku zeszłego roku po tym jak doradziłem teściom zakup tego modelu: KDL26L4000. To był okres przedświąteczny i oni chcieli na szybko kupić jakiś płaski LCD. Podstawowa wada to słabe przetwarzanie obrazu z kablówki, wyjątkowo na TVN jest największy dyskomfort. Druga sprawa to kąt wyświetlania. Patrzyliśmy w sklepie pod różnymi kątami i wszystko wydawało się ok, w domu jeśli kat jest większy niż 45 stopni od centrum to obraz zaczyna zmieniać kolory, ale to tak, że wszystkie gęby w tv, czy to wiadomości czy reklamy czy filmy są tak blade jakby to był jakiś Zombieland! A już gwoździem do trumny był gościu z Sony (w saturnie bodajże) który mi oznajmił, że w danej serii ekrany o rozdzielczości 32 i mniej są innej jakości (czyt. gorszej) niż te 37 i wyżej. Kurde po chuj w takim razie dawać takie samo oznaczenie dla całej serii?
Ale jutro wybiorę się chyba do jakiegoś marketu, żeby zobaczyć jak wygląda ten ex500 i jak sobie radzi z filmami z patyka.
 

MAdam

New member
O to słabiutki model. Każda firma ma niskie tanie modele i te lepsze. Sony czy Shharp nie oznacza jeszcze dobrej jakości obrazu, liczy się model. Dopiero Sony z BE3 dają radę z SD. Niestety tak jest z matrycami. Samsung to nawet dokładnie w tym samym modelu i w tym rozmiarze montował różne matryce. W 40B650 ponad połowa to AUO, w 32B650 większość to AUO. A najgorsze było to, że w 46B650 większość to CMO, a jeśli obok stał 46B650(46B651) na SLCD do różnica nawet w markecie była ogromna. W Sony 40EX500 masz plus, że trafisz albo na dobrą matrycę SLCD, albo na ew na sharpa(jak niektórzy twierdzą). Nie ma opcjii fatalnej CMO, która ma srebro i szarość pod kątem 30 stopni.
 

INTseed

New member
Napisane jest na nalepce, a ta znajduje sie po prawej czesci ekranu, na obudowie, mniej wiecej w 3/4 wysokosci telewizora (patrzac sie na ekran), pare centrymetrow nad panelem bocznym. U mnie - SQ01
Mam zamiar jutro zamówić tego samsunga w wersji 32.
Jednak nie wiem czy będe umiał się dogadać z sprzedawcą gdzie jest ta nalepka :(
Ona jest na obudowie z tyłu czy gdzieś w telewizorze ?
Wiadomo coś o input lagu ? Jest tryb gry w tym tv ?
Daj fotke jakbyś mógł.
Wielkie dzięki!!!
 
Do góry