Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
no nie wiem, jakoś nic mi się nie wyszukuje. Na stronie US też nic :(
Ja już na dniach miałem kupować model B651, a tu taka niespodzianka.
Znowu trzeba przeczekać i zobaczyć co się z tego wykluje.
Mam tylko pytanie do tych co mają dostęp do opisów czy w tej serii C650 telewizor ma w końcu wyjście słuchawkowe. Żenująca sprawa z modelem B651 brak minijacka do słuchawek. Nie rozumiem tego.:fool:
 

interaktiv

New member
nie wiem jak w B651 ale w moim B650 jest wyjście na słuchawki.
Pierwsze modele C650 masz już na stronie Euro, neo24 tam też są opisy
Generalnie są chyba tańsze niż B650, po początkowa cena 32 cali była dla B650 2600zł
teraz taka cena jest dla 40 cali :)
Jednak seria C bedzie mieć poważną wadę w stosunku do B650 :D brak trybu gra do odpalania SamyGO a teraz już jest i przeglądarka i nagrywanie tv :)
wiem, że nie będzie bo skoro już blokują w najnowszym sofcie to nowe modele pod tym względem będą dopracowane
 

Wigash

New member
z tym wyjściem to nie jestem pewien, ale na stronie S jest napisane wyjście słuchawkowe NIE, dla obu modeli 37 cali 650 i 651. Generalnie jestem podejrzliwy, bo stary kupił sobie ledowego 7000 i tam nie ma wyjścia na słuchawki.
Na neo24, ten 37 cali C650 kosztuje 200 zeta drożej od B651 i na razie jedyna różnica to ten DTS. Na polskiej stronie S pojawiły się nowości z serii C w LED. Jest tam coś o Allshare i to ma niby ten C650. Zastanawiam się tylko czy to poprostu nowa/samsungowa nazwa dla DLNA czy może jednak telewizor ma jakiś moduł bezprzewodowy? Ciekawi mnie też obsługa formatu mkv, bo na tym LEDowym który ojciec kupił niestety plików mkv nie rozpoznaje.
 

nocai

New member
mój 46B650 ma wyjście na słuchawki. ale generalnie to w czym masz problem? Dźwięk możesz sobie wyciągnąć z euro złącza i podłączyć gniazdo słuchawkowe,będzie to co prawda małą rzeźba, ale będzie działać.
 

Nemezy

New member
Le40c650

Dziś zamówiłem LE40C650 mam nadzieję, że to dobry wybór.
Na wstępie brałem pod uwagę SONY KDL40EX500 i LE40B650 ale ostatecznie wziąłem Sama z literką "C" tańszy ( 2700 PLN ) i nowszy.
Od razu dokupiłem WIS09ABGN - czyli adapter WiFi Samsunga żeby włączyć TV w domową sieć, jestem ciekaw jak to będzie hulać.
Ciekawe czy Manta będzie mi jeszcze do czegoś potrzebna czy będę mógł ją spokojnie schować do szuflady :)


 

MAdam

New member
Sony 40EX500 to też najnowszy model :), i ma dobry BE3 , super motion flow, no i na pewno nie zagości w nim matryca np. CMO. Ciekawe czy zmienili procesor w C650, jesli poprawiono motion plus i będzie tam zawsze matryce Samsunga to też będzie super model za tą cenę :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
no nie wiem, jakoś nic mi się nie wyszukuje. Na stronie US też nic :(
Ja już na dniach miałem kupować model B651, a tu taka niespodzianka.
Znowu trzeba przeczekać i zobaczyć co się z tego wykluje.
Mam tylko pytanie do tych co mają dostęp do opisów czy w tej serii C650 telewizor ma w końcu wyjście słuchawkowe. Żenująca sprawa z modelem B651 brak minijacka do słuchawek. Nie rozumiem tego.:fool:

Dementuje pogłoski że B651 nie ma złącza minijack na słuchawki. No chyba że mi wmontowali przez pomyłkę ;) Żenujący to zrobił sklep w opisie modelu.
 

Wigash

New member
nie sklep tylko strona Samsunga. Wyjście słuchawkowe - NIE, ale chodzi o boczny panel, na tylnym jest wyjście Audio L/P i nawet jak by było na chinch to mnie to zadowala, bo można sobie zrobić z tego przejście na m-jack, albo jak ktoś pisał z Euro złącza wyciągnąć. Jakoś się zafiksowałem, po tym UE40B7000, bo on nie ma wyjścia audio.
Na polskiej stronie Samsunga pojawiły się w końcu nowe modele C, zrobiłem porównanie z B i kolejna żenada :razz: bo w modelu C brakuje tak na oko 60% informacji.
Ale widzę, że jest nowy model pilota, ciekawe jak wygląda. gdyby ktoś na niego trafił lub zakupił to proszę o fotki lub info czy jest wygodny :)
 

michalmichalmic

New member
Piszcie co chcecie ale jeszcze nigdy nie bylo tak ze nowe modele startuja po tak niskich cenach w stosunku do ubieglorocznych. np 46C650 jest na allegro za 3,7tys.
a jak bylo w latach bieglych, popatrzcie na ceny internetowe jakie pamietam.
2008r 46A656 za ok 4,8tys
2009r 46B650 za ok 5,4tys przez co najmniej pierwszych 6-8 miesiecy od wprowadzenia.

Co jest tego powodem i czy one moga byc jeszcze tansze za 6 miesiecy?
 

Kysiek6

New member
Ma ktoś jakies nowe informacje na temat modelu C650 ? Nigdzie nic nie moge znaleźć a zamierzam kupic ten model w najblizszym czasie, podobno ma być lepszy od B650.:wink:
 

interaktiv

New member
Ma ktoś jakies nowe informacje na temat modelu C650 ? Nigdzie nic nie moge znaleźć a zamierzam kupic ten model w najblizszym czasie, podobno ma być lepszy od B650.:wink:

Dlaczego uważasz że dużo lepszy?
O SamyGO nie masz co myśleć narazie, inna matryca (bardziej matowa, mniej czarna czerń).
Z takimi sądami to trochę za wcześnie czy dużo lepszy.


Czy ma ktoś wiedzę jaki matryce są w modelach 32-37 cali?
Cena serii C650 jest dużo dużo niższa niż B650, więc jestem ciekaw na czym przyoszczędzili :)
 

Wigash

New member
no wiesz cena B651 też jest niższa a chyba nie ma pomiędzy nim a B650 żadnej różnicy.
Oczywiście nie mam złudzeń. Każda firma chce zarabiać i podejrzewam, że dlatego te modele C są w miarę tanie, bo niewiele się różnią od swoich poprzedników. Nie ma w nich super nowości za którą można by było wyciągnąć więcej kasy, dlatego startują tak nisko.

Ale z drugiej strony, ceny cały czas spadają w tym biznesie. Jeszcze 4-5 lat temu byle jaki 32 calowy LCD kosztował około 6K PLN.

A wracając do TV jak patrzę na C i B to design bardziej mi się z C podoba. Ta "kropla" na środku dolnej krawędzi jest zupełnie zbędnym elementem :roll:
 

bimp

New member
Witam,
mam dylemat dotyczący zakupu TV 46''. Zastanawiam się nad Sony EX500 i Samsungiem C650. Który będzie lepszy jeżeli uwzględnimy tylko jakość obrazu, pomijając multimedialne walory obu modeli.
W 2009 roku były testy porównujące W5500 i B650. Może ktoś porównywał tegoroczne modele?
Pozdrawiam
bimp
 

s972

New member
Witam,
mam ten sam dylemat tylko 40''. Proszę może ktoś się pokusi na szczegółowe porównanie. Samsung kusi niższą ceną, ale......
 

Wigash

New member
ja tam się zraziłem do Bravii :( więc raczej nie będę obiektywny :D
Ale myślę, że pomijając walory multimedialne to obie firmy zaprezentują ten sam poziom.
Dla mnie największym plusem jest właśnie DLNA w samsungu. Widziałem to w akcji i jestem pod wrażeniem. Jedyny ból to brak możliwości przewijania w Xvidach. Chciałem zrobić media center oparte na macu mini, lub jakimś ION, ale jeśli sprawdzi się to DLNA w samsungu to chyba zrezygnuję. Mimo, że XBMC prezentuje się naprawdę bajerancko.
 

wO_OjTaS

New member
Witam,

jestem nowy na forum. Wczoraj zkupilem LE40C650 - to moj pierwszy LCD wiec nie wiem czym sie rozni od serii z literka B (oprocz braku problemow z dzwiekiem w mkv). Poki co zauwazylem ze pilot jest mniejszy w porwonaniu z tym z B650. Mnie osobiscie poki co drazni technologia Motion Plus, ktora sprawia ze czuje sie jak bym ogladal telenowele a nie kolejny odcienek Pacific :] Jesli macie pytania to sluze pomoca.

Pozdrawiam
 

Wigash

New member
hmm nie wiem czy dobrze rozumiem o co chodzi z tym motion plus? Obraz jest wyostrzony za bardzo? Bo ja właśnie jak oglądałem tv u kumpli (obaj mają Sharpy 42 i 46 cali) to właśnie czasem obraz wydawał się jakiś taki dziwny jakby to był teatr telewizji :) Podejrzewam, że to takie odczucie dlatego, że całe życie człowiek oglądał obraz na zwykłym kineskopie z małą rozdzielczością.
Jeśli chodzi o model C to mnie właśnie ten pilot bardzo interesuje, bo nigdzie fotki nie mogę znaleźć. Interesuje mnie też czas reakcji podczas przełączania kanałów i podczas np wpisywania w youtube nazwy do wyszukania. Nie wiem jak jest w B650, ale w LEDowym B7000 wpisywanie jest dość żmudne.
 

wO_OjTaS

New member
Hej,

co do pilota to wszelkie watpliwosci rozwieja zdjecia z zalacznika. Co do motion plus to jest tak jak napisales :] Obraz jak z teatru telewizji, moze rzeczywiscie jestem przyzywczajony do widoku z kineskopowego TV, ale wczoraj jak ogladalem Pacific (z VOD) to naprawde mialem dziwne wrazenie, gdyz wczesniejsze odcinki ogladalem na kineskopowym TV samsunga.

Jesli chodzi o przelaczanie kanalow to sie nie wypowiem gdyz uzywam zew. dekodera do IPTV. Widgety wlaczaja sie calkiem szybko, filmy w YT laduja sie znosnie (kilka sekund), natomiast brakuje mi mozliwosci wyboru rozdzielczosci w fimach z YT (tak jak mozna to zrobic na kompie). Nazwy w YT wpisuje sie z pilota za pomoca tzw. Phone Keypad (tak jak pisalbys smsa), jesli jestes sprawny w obsludze telefonu to i nazwe wpiszesz szybko. Nie wiem czemu ale konto z YT nie integruje mi sie z widgetem (brak ulubionych) - taka opcje ma kolega na B650.

To takie wrazenia na szybko.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • SNC00576.jpg
    SNC00576.jpg
    357,7 KB · Wyś: 283
  • SNC00575.jpg
    SNC00575.jpg
    328,5 KB · Wyś: 1540
  • SNC00574.jpg
    SNC00574.jpg
    325,2 KB · Wyś: 232
Do góry