Samsung LED UE40B7000 a serwer DLNA :/ KICHA

simon75

New member
WItam wszystkich
Po dlugich perturbacjach zwiazanych z podlaczeniem wszystkiego do kupy (lapek, TV, router i kino) wszystko zaczelo dzialac jak powinno.... niestety nie jest tak ladnie dokonca .
Filmy i inne media udostepnione w postaci serwera na lapku sa odtwarzane przez TVka...mam nadnak problem z filmami odtwarzanymi przez DLNA :/
Niekture odtwarzają sie przez 15 minut...niekture przez 30 min po czym samoczynnie wylacza sie i przechodzi do odtwarzania kolejnego udostepnionego filmu :/
Jest jakas rada na to ustrojstwo ?
Z tego co czytalem i wszyscy to wiedza to fakt iz przewijanie NIE dziala w trybie dlna :/ Stad to "nieoczekiwane" przelaczenie sie filmow staje sie BARDZO uciazliwe :/ :/ :x:x:x

Poradzil sobie ktoś z tym ?

Pozdrawiam!
 

simon75

New member
A wgrałeś najnowszy firmware? Może to coś da.


Nie nie wgrywałem nowszego firmika :/
Wogooole cos ten TVk przestaje mnie sie podobać
Wczoraj zauważyłem ze jak wylacze go to po jakims czasie (przy wył tv) słysze tak jakby kliknięcie (tak jak przy wlaczeniu z pilota) obraz sie nie rozswietla na switchu widze tylko ze port tvka zaczyna pracowac...trwa to moze ze 3 sekundy poczym tv sie "wylacza"....

Zaczyna mnie to wszystko wnerwiać juz! w sprzecie za ttttttttaaaaaaakkkkkkkkkaaaaaaaa kase ????
 

blant

New member
Ogolnie to troche za malo danych... poczytaj nizej i sprawdz a pozniej napisz czy cos sie poprawilo

WItam wszystkich
Po dlugich perturbacjach zwiazanych z podlaczeniem wszystkiego do kupy (lapek, TV, router i kino) wszystko zaczelo dzialac jak powinno.... niestety nie jest tak ladnie dokonca .

Hmm no to rzeczywiscie masa sprzetu do podlaczenia... ile to kabli? 5 z sieciowymi?

Filmy i inne media udostepnione w postaci serwera na lapku sa odtwarzane przez TVka...mam nadnak problem z filmami odtwarzanymi przez DLNA :/
Niekture odtwarzają sie przez 15 minut...niekture przez 30 min po czym samoczynnie wylacza sie i przechodzi do odtwarzania kolejnego udostepnionego filmu :/
Jest jakas rada na to ustrojstwo ?
Jaki serwer? Jaki router? Podlaczone kablem ? bezprzewodowo?
Z tego co czytalem i wszyscy to wiedza to fakt iz przewijanie NIE dziala w trybie dlna :/ Stad to "nieoczekiwane" przelaczenie sie filmow staje sie BARDZO uciazliwe :/ :/ :x:x:x

Poradzil sobie ktoś z tym ?

Pozdrawiam!
Aktualizowales firmware(zaktualizuj)? Probowales uruchomic serwer samsunga?

Wogooole cos ten TVk przestaje mnie sie podobać
Wczoraj zauważyłem ze jak wylacze go to po jakims czasie (przy wył tv) słysze tak jakby kliknięcie (tak jak przy wlaczeniu z pilota) obraz sie nie rozswietla na switchu widze tylko ze port tvka zaczyna pracowac...trwa to moze ze 3 sekundy poczym tv sie "wylacza"....

Zaczyna mnie to wszystko wnerwiać juz! w sprzecie za ttttttttaaaaaaakkkkkkkkkaaaaaaaa kase ????
Jesli bys poczytal to dowiedzialbys sie, ze ten klik po wylaczeniu TV przelacza odbiornik w tryb niskiego uzycia energii pewnie okolice 1-2W
 

simon75

New member
Ogolnie to troche za malo danych... poczytaj nizej i sprawdz a pozniej napisz czy cos sie poprawilo


Hmm no to rzeczywiscie masa sprzetu do podlaczenia... ile to kabli? 5 z sieciowymi?


Jaki serwer? Jaki router? Podlaczone kablem ? bezprzewodowo?


Aktualizowales firmware(zaktualizuj)? Probowales uruchomic serwer samsunga?


Jesli bys poczytal to dowiedzialbys sie, ze ten klik po wylaczeniu TV przelacza odbiornik w tryb niskiego uzycia energii pewnie okolice 1-2W


Hmm no to rzeczywiscie masa sprzetu do podlaczenia... ile to kabli? 5 z sieciowymi?

Wszystko jakoś połączyłem.
router d-link->kablem do switcha tp-link<- do switcha tv i ht-bd1255r tez kabelkiem
Lapek doroutera po wifi.... podłaczony mam rowniez kabelek awaryjny ze switcha do lapka...


Jaki serwer? Jaki router? Podlaczone kablem ? bezprzewodowo?

serwer SAMSUNG PC Share Manager. podłączenie i przewz wifi i przez kabelek.


Aktualizowales firmware(zaktualizuj)? Probowales uruchomic serwer samsunga?

obecna wersja jaka posiada moj tv : 2009/11/11_003000
Nie aktualizowalem do jakis innych z powodu ustawien kanałów :) Laska by mnie zaciupała jesli cos by sie w jej "ulubieńcach" pomieszało :) :) :)

Serwer samsunga ?


Jesli bys poczytal to dowiedzialbys sie, ze ten klik po wylaczeniu TV przelacza odbiornik w tryb niskiego uzycia energii pewnie okolice 1-2W


racja nie poczytałem...albo niedoczytałem...nie wiedzialem ze to tak dziala...
Mam nadzieje ze nic nie pomieszalem.
 

blant

New member
No i jest jasniej. A sprawdzales jak dziala media serwer wbudowany w Windows Media Player? Firmware z tego co pamietam nie resetuje ustawien (przynajmniej u mnie nie resetowalo ustawien obrazu przypisanych do konkretnych wejsc). Moim zdaniem najpierw sprawdz WMP a pozniej ewentualnie zrob upgrade softu.
 
Do góry