BD-P1600 z nowym firmware czy warto?

mih00

New member
Pojawił się nowy firmware dla P1600, który daje nowe możliwości: NTFS, MKV

Jestem przed decyzją o kupnie i mam pytania do posiadaczy, bo nie mogę tych informacji zebrać - dla mnie decydujące znaczenie ma jak spisuje się przy odtwarzaniu MKV, bo zakładam że z płytami Blu Ray i DVD jest bez problemu:

- czy czyta standardowe MKV płynnie; wiem że z nietypowymi to mają problem wszystkie odtwarzacze (kodowane kontenerem v5.1 czy jakieś nietypowe ustawienia)
- jeśli napisy są w SRT czy są problemy z syhchronizacją?

- czy czcionka napisów jest skalowalna i ustawialna i generalnie czy wygląd jest do przyjęcia w porównaniu do odtwarzaczy sieciowych? Tanie DVD czytają napisy do DIVX ale czasami wygląda to tak że nie chcę się czytać

- czy jest elastyczność w użyciu napisów gdy np nie chcę tych zaszytych w MKV tylko zewnętrzne; to samo z ścieżkami dzwiękowymi?

- czy czyta DVD.iso i BD.iso?

- czy czyta strukturę płyty DVD (menu) z katalogu video_ts i jej odpowiednik z Blu Ray?

- czy czyta audio format FLAC?

- czy czyta MP3 320kb/s

- 1 czy 2 porty USB (gdzieś podali że 2): Jeśli 1, to czy można zastosować rozgałężnik USB?

- czy ma wentylator i czy jest głośny? Czy włącza sie również podczas odtwarzania tylko z HDD?

- może wyświetlać filmy z YouTube i z innych miejsc - jakich - można to ustawiać?

- jak oceniacie skalowanie do 1080p płyt DVD?

Mniej zależy mi na zaawansowanych formatach audio, wystarczy DD5.1 ew zwykły DTS. Nie interesują mnie też za bardzo problemy z DIVX-ami.

Mam dylemat między P1600 a odtwarzaczem sieciowym np. Asus O!play.

P1600 w Saturnie tylko 540pln i jednak mam od razu player BD. Asus 380pln ma bardziej zaawansowany (od P1600) soft co wzbudza zaufanie odnośnie dobrej obsługi MKV i obsługuje dużą gamę formatów oraz obrazy .iso; ponadto 2xUSB i esata.
Odpowiedzi na powyższe pytania moga być decydujące...
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zassałem soft, ale nie zauważyłem żadnych zmian. W dalszym ciągu na avi i mkv odtwarzacz przewija max 8x, jak również po wciśnięciu pause przy oglądaniu wcześniej wymienionych formatów po kilku minutach zamiast wygaszacza ekranu mamy wyjście do folderu z filmem. Ponowne wciśnięcie play uruchamia film od początku, a nie od momentu zatrzymania.
 
Do góry