Samsung LE-37B650 PROBLEM !!!

Yaro_KR

New member
Witam wszystkich Forumowiczów!!!

Mam problem ze współpracą telewizora Samsung LE-37B650 z dyskiem twardym Western Digital MyBook Essential 1 TB. Mianowicie po wyłączeniu telewizora pilotem, dysk wedle specyfikacji przechodzi w tryb standby (automatycznie odcina zasilanie zawnętrzne).
Jednak po kilku godzinach HD się samoczynnie załącza (nie w pełnym trybie, jedynie talerze słyszalnie się kręcą, a na obudowie HD nie świecą się żadne diody zasilania), co jest nieco uciążliwe, gdy sprzęt znajduje się w pokoju, gdzie się śpi, a wszystko następuje około 3-4 godziny nad ranem :).
Całkowie odłączenie dysku z portu USB tymczasowo rozwiązuje problem, ale nie jest to ostateczne poradzenie sobie z tym problemem (dysk powinien być cały czas podłączony, bez względu czy się ogląda telewizję, czy nie).

Czy ktoś spotkał się z podobnym zagadnieniem? Sprawa oczywiście dotyczy współpracy "dużego" 3,5" dysku.

Zaznaczam się jeszcze nie aktualizowałem firmware'u na wersję 2005.0 może mieć to wpływ na korelację dysku z telewizorem ??

Pozdrawiam i liczę na sugestie
 

rado112

New member
A już myślałem, że u sąsiada za ścianą coś hałasuje :wink:. Mam ten sam problem. Słychać wyraźnie, że talerze pracują a kontrolka nie świeci. Dysk 2,5" Hitachi. Po wyłączeniu telewizora dysk się wyłącza. Lecz później słychać te talerze.Soft 2005 w TV 40B651. Może ktoś rozwiązał ten problem ???
 
Do góry