Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

borysj5

Member
Witam.
Przeczytałem wiekszość tematow, na różnych forach o tym TV i co :) skutek stoi przede mną, gra i cieszy oko.
Teraz jak chyba każdy nowy przedmiot, testuje, modyfikuje itd.
Musze przyznac, że warto było tym bardziej, że u mnie Tv dziala jak na razie ze zwykłą anteną i Polsatem w analogu i juz tu obraz jest super !! (poprzedni to Panas32").
Teraz konkrety.
W menu serwisowym w/g rady jakiegos posiadacza zmieniłem model na B650 i oczywiście pojawiła sie możliwość odtwarzania filmów divx z napisami, pytanie brzmi : co jeszcze warto zmienic ?
1. Szukam opcji PIP ( gdzies wyczytalem ze powinna dzialac ale nie wiem jak to ugryźć)
2. Czy odtwarza .mkv?
3. Czy czyta pendrivy w ntfs ?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
borysj5 napisał:
Witam.
Przeczytałem wiekszość tematow, na różnych forach o tym TV i co :) skutek stoi przede mną, gra i cieszy oko.
Teraz jak chyba każdy nowy przedmiot, testuje, modyfikuje itd.
Musze przyznac, że warto było tym bardziej, że u mnie Tv dziala jak na razie ze zwykłą anteną i Polsatem w analogu i juz tu obraz jest super !! (poprzedni to Panas32").
Teraz konkrety.
W menu serwisowym w/g rady jakiegos posiadacza zmieniłem model na B650 i oczywiście pojawiła sie możliwość odtwarzania filmów divx z napisami, pytanie brzmi : co jeszcze warto zmienic ?
1. Szukam opcji PIP ( gdzies wyczytalem ze powinna dzialac ale nie wiem jak to ugryźć)
2. Czy odtwarza .mkv?
3. Czy czyta pendrivy w ntfs ?

ciekawe jak się wytłumaczysz serwisowi z ingerencji w menu serwisowe w razie jakiejś usterki? Włóż pena z ntfs i zobaczysz.. :)
 

borysj5

Member
To mało ważne, po to kupilem TV o 1000zł tansze(b650) zeby włączyc te opcje, a za ten tysiac bede sie niezle tłumaczył w razie czego :)
Poza tym poniewaz Tv swietnie nadaje sie do odtwarzania muzy z Pena przez ampli bez wypalania płyt, szukam opcji właczenia wygaszacza ekranu lub w Menu Serwisowym skrócenia czasu jego odpalenia ??
Pip tez powinien dzialac ale dopiero po podłaczeniu jakiegos odbiornika przez Hdmi lub dvi a taki dopiero zamowiłem.
 

szymonunion

New member
Witam,

B650 czyta MKV'y, czyta NTFS, ale DTS'u w MKV nie czyta. Skonwertowalem do DD 6ch, ale to nie to samo... Czekamy na fw nowszy niz 2004.1.


Pozdrawiam,
 

borysj5

Member
Wiec tak.
W MENU SERWISOWE ("MS") wchodzisz tak.
Wyłacz TV pilotem ( tryb stand by)
teraz kolejno wciskasz na pilocie :
info/menu/mute/power - Tv odpala sie w trybie serwisowym( wszelkie zmiany oczywiscie robisz na swoja odpowiedzialnosc :)

*Zeby zmiany zadzialaly zmieniamy w :OPTION/model - z b550 na b650 i wyłaczamy TV pilotem.
* część funkcji juz dziala
Wchodzimu w "MS" ponownie i
Teraz wystarczy zmienic np:
1. CONTROL/SUB OPTION/WISELINK MOVIE na ON
2. CONTROL/SUB OPTION/WISELINK WRITE na ON
3. CONTROL/SUB OPTION/HIGH DEVI na ON
USB - czyta mkv i cała reszte z napisami itd
Mozemy jeszcze pare opcji właczyc np animowane menu :
1. CONTROL/ SUB OPTION/ UI COLOR ZMIENIAMY NA BLUE

Właczyc PIP - ale PIP dziala tylko po podłaczeniu odbiornika przez DVI lub HDMI

JA natomiast szukam opcji przyspieszenia wygaszacza ??? moze ktos wie gdzxie jest?
 
Ostatnia edycja:

olo_fasolo

New member
borysj5 napisał:
Wiec tak.
W MENU SERWISOWE ("MS") wchodzisz tak.
Wyłacz TV pilotem ( tryb stand by)
...
Właczyc PIP - ale PIP dziala tylko po podłaczeniu odbiornika przez DVI lub HDMI
...


Dzięki serdeczne za ten opis:lol: !!! Jestem posiadaczem takiego samego telewizora (PS50B550). Cały czas z zazdrością czytałem na forum wypowiedzi użytkowników LCD-ków o tym jak włączają sobie możliwość odtwarzania filmów, a mi brakło odwagi na eksperymenty. Dzięki Tobie już wiem ze to jest możliwe. Mam do Ciebie parę pytań. Jak włączyłeś PIP? Na której wersji softu pracuje Twój TV? Ewentualnie czy uaktualniałeś soft? Pozdrawiam.
 

salat

Member
Podłączając się pod temat.

Czy ktoś próbował lub się orientuje czy jest opcja włączenia odtwarzania mkv w Samsungu PS 50A750.
Teraz odtwarza wszystko oprócz mkv. Wygląda że hardwareowo jest przystosowany do odtwarzania mkv.
Może można wgrać soft od PS50B650?
 

Orion123

New member
borysj5 napisał:
Wiec tak.
W MENU SERWISOWE ("MS") wchodzisz tak.
Wyłacz TV pilotem ( tryb stand by)
teraz kolejno wciskasz na pilocie :
info/menu/mute/power - Tv odpala sie w trybie serwisowym( wszelkie zmiany oczywiscie robisz na swoja odpowiedzialnosc :)

*Zeby zmiany zadzialaly zmieniamy w :OPTION/model - z b550 na b650 i wyłaczamy TV pilotem.

Witam,
Moze orientujesz sie ,czy tego rodzaju zmiany sa mozliwe w modelu
PS 42 B450?

Pozdrawiam.
 

borysj5

Member
Pojecia nie mam co potrafi B450 ,sory.

A do B550 znalazłem jeszcze cos takiego

* w "MS" rozszerzamy opcje Advenced klikając "0000" pod rzad ja ustawiłem sobie na przykład domyślnie parametry dzwieku (podciągnięty bass) i obrazu (kontrast, barwe itd) daje mi to tyle ze po każdym wyjsciu z "MS" nie musze nic przestawiac.

PIP działa już po zmianie modelu z B550 na B650

w Zakładce SOUND audio delay ustawilem na "0" dzwiek - nie ma opóżnien miedzy głosnikiem wewnętrznym a zewnętrznym

Reszty nie ruszam i ktoś pytał wersje softu mam 1007.1
Też czekam na ciekawe funkcje. A swoją drogą ma ktoś może soft 2003.2 do tej plazmy ?? bo na stronie samsunga jest juz v.2007 a póki nie bede mial starszej wersji nie wgram nowej.

salat napisał:
Podłączając się pod temat.

Czy ktoś próbował lub się orientuje czy jest opcja włączenia odtwarzania mkv w Samsungu PS 50A750.
Teraz odtwarza wszystko oprócz mkv. Wygląda że hardwareowo jest przystosowany do odtwarzania mkv.
Może można wgrać soft od PS50B650?

Ja bym nie wgrywał softu od serii "B" do "A" tam jest inny procesor i gdzies przeczytałem ze moze sie wykrzaczyc.
 
Ostatnia edycja:

Orion123

New member
borysj5 napisał:
* w "MS" rozszerzamy opcje Advenced klikając "0000" pod rzad ja ustawiłem sobie na przykład domyślnie parametry dzwieku (podciągnięty bass) i obrazu (kontrast, barwe itd) daje mi to tyle ze po każdym wyjsciu z "MS" nie musze nic przestawiac.

Usiluje wejsc do 'Advanced',ale bezskutecznie .
Wyswietla te opcje ,ale nic poza tym.
Jak to 'ugryz'?
Pozostale opcje Ok!
W ktorym momencie wstawiasz '0000'?
 

demografik

New member
Ja jestem użytkownikiem tego modelu od jakiś 2 miesięcy ale za chiny ludowe nie mogę wejść takim sposobem jak opisujecie w MS...

Ogólnie w TV wszystko mi pasuje ale mam problem z dwiema rzeczami:

1) po podłaczeniu do kompa po HDMI-DVI i ustawieniu w opcjach grafiki aby rozdzielczość na TV to było 1920x1080 obraz nie jest rozciągnięty na cały ekran tylko mam na około obrazu czarną ramkę o szerokosci kilku cm. DLaczego tak jest? Gdy włacze obraz powielony czyli na TV taka sama rozdzielczość jak na monitorze PC(1440x900) obraz jest idealnie rozciągnięty i całkiem dobrze wygląda ale widać, ze to nie natywna rozdzielczość dla tego ekranu choć wygląda to dużo lepiej niż na starym LCD.
Ale przecież to Full HD. Dlaczego nie wyświetla mi poprawnie obrazu w Full HD?

2) Telewizor gdy się rozgrzewa po właczeniu i chłodzi po wyłaczeniu strasznie trzeszczy(obudowa). A gdyby go dotknąć gdy stoi i troszkę nim poruszać to strasznie to słychać.
Czy u was też tak jest?
 

borysj5

Member
Mam podobnie, jest czarna ramka na około pulpitu ale jak sie wgłebiłem to okazało sie ze to jest wina niepoprawnie przeskalowanej tapety pulpitu . U mnie po uruchomieniu czegokolwiek np folder, przeglądarka czy inne obraz pokrywa dokładnie całe TV.
ten TV ma podobny problem z odtwarzanymi z USB zdjęciami, wyświetla je w oryginalnej wielkości i nie dopasowuje do wielkosci ekranu. Pół biedy jesli zdjecia sa duze ale np 1280/1024 czy mniejsze juz wygladaja jak widokówka na stole, porażka.

P.S. Po aktualizacji firmwaru do v2007 filmy z napisami normalnie dzialaja wg powyzszych instrukcji.
 
Ostatnia edycja:

olo_fasolo

New member
Wczoraj wreszcie się odważyłem i w menu serwisowym przestawiłem model telewizora z B550 na B650. Efekty świetne, telewizor bez najmniejszego problemu radzi sobie z Divx'ami. Podpiąłem 80GB dysk USB (3,5" z zasilaczem) i testowałem filmy. Praktycznie nie napotkałem problemów w odtwarzaniu, dźwięk 5,1 też jest dobrze dekodowany. Nie napotkałem także problemów w trakcie odtwarzania filmów z pendrive'a.
Przy okazji podzielę się też spostrzeżeniami dotyczącymi Samsunga PS50B550. Zdecydowałem się na niego między innymi dla tego iż jest wyposażony w tuner DVB-C. Moja kablówka nadaje programy cyfrowo i w budowany tuner radzi sobie z nimi doskonale. Odpadł mi wiec problem dodatkowej skrzynki i dodatkowego pilota. Do jakości odbioru nie mam żadnych uwag może po za jedną obraz programów HD (1080i) powala i w pełni zaspokaja moje potrzeby.
 

olo_fasolo

New member
W sobotę dostałem trochę filmów mkv i jestem pod wrażeniem. Serial Planet Earth w rozdzielczości HD robi niesamowite wrażenie. Piękne zdjęcia do tego świetnie wkomponowany dźwięk 5.1. Chciałem zapytać jakie są Wasze doświadczenia z plikami mkv? U mnie część działa a część się nie odtwarza Telewizor odmawia współpracy z np: Shrek.2001.PL.DUB.1080p.HDTV.x264.mkv, Shrek.2.2004.PLDUB.1080p.HDTV.x264-ESiR.mkv, Shrek.the.Third.HDDVD.1080p.DTS.x264.PLDUB.mkv, Gladiator.2000.720p.HDTV.DTS-ES.x264-ESiR. Jednocześnie bez problemu odtwarza: wspomniany już Planet.Earth.2006.720p.HDDVD.x264-ESiR lub August***sh.720p.BluRay.x264-REFiNED.
 

SławekG

New member
Witam. Koledzy moje pytanie dotyczy możliwości uaktywnienia opcji która pozwala na automatyczne przełączenie wyświetlania obrazu ze źródła zewnętrznego [we. hdmi, euro, rgb] po załączeniu zasilania urądzenia pod nie podłączonego. Czy takowa możliwość istnieje. Wydaje mi się, że gdzieś już o tym czytałem, ale nie pamiętam czy dotyczyło to plazmy czy lcd. niestety przebrnięcie przez wszystkie posty dotyczące powyższych jest ponad moje siły :). Chodzi o to aby po załączeniu np.dekodera N , dvd lub konsoli tv automatycznie przełączył się na odtwarzanie obrazu z zał źródła. Każdorazowe ręczne wybieranie źródła jest deprymujące.
 

spanker

New member
witam

satlem sie posiadaczem tego tv, gdyz byla jaakas ptromocja i kupilem za 3400, troche boje sie zmieniac ustawienia w mnu serwisowym, bo ponoc niektore egzemplarze mozns niby zbrickowac, chyba zalezy to od wgranego firmware ja mam 1007 chyba i tv z maja wypr na wegrzech, jakie wy miesliscie wersje firmware? mam problem z ps3 bo sie przelacza na 60hz i widac migotanie, mozna cos na to poradzic? aha czy ktos probowal wlaczyc real 100hz w menu serwisowym?
 
Do góry