Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

GrzesiekM

New member
Odgrzeję kotleta ;]
od bardzo dawna posiadam ps50b550 (przerobionyna 650) i dziś mam pierwsze problemy z nim.. Mianowicie:
-przerwy co kilka sekund w dźwięku
-nie widzi HDMI
-nie można go włączyć z pilota, po podpięciu do prądu włącza się na obraz z tv naziemnej z przerwami w dźwięku właśnie
-po wyłączeniu z pilota nie wchodzi w tryb standby i nie można go ponownie włączyć chyba, że przez odpięcie i podpięcie do prądu po czym i tak występują problemy opisane wyżej.

Da się coś na to zaradzić czy już tylko śmietnik? Cholernie lubię ten TV i chciałbym go uratować jakoś ;[

Z góry dzięki za wszelką pomoc :blagam:
 

electro

New member
Tez miałem kiedyś podobne problemy, dodatkowy efekt to było straszne zamulanie w menu, wszystko działało strasznie powolnie. W menu serwisowym w logach była informacja o braku inicjalizacji chipa odpowiedzialnego za przełączanie HDMI. Na tamten moment metoda jaka znalazłem to odłączenie od prądu na kilkanaście minut, odłączenie na chwilę nie pomagało. Wszystko wracało do normy. Poźniej problem przez lata się nie pojawiał. Jedyne co się od tamtego czasu zmieniło to to że kiedyś miałem tuner SAT Ferguson, być może to z nim tak się działo. Teraz używam tunera Nbox 5800

Co ciekawe teraz też od czasu do czasu zdarza się sytuacja że na HDMI jest komunikat brak sygnału, ale wystarczy już odłączenie od prądu na moment i jest OK.
 

GrzesiekM

New member
Tez miałem kiedyś podobne problemy, dodatkowy efekt to było straszne zamulanie w menu, wszystko działało strasznie powolnie. W menu serwisowym w logach była informacja o braku inicjalizacji chipa odpowiedzialnego za przełączanie HDMI. Na tamten moment metoda jaka znalazłem to odłączenie od prądu na kilkanaście minut, odłączenie na chwilę nie pomagało. Wszystko wracało do normy. Poźniej problem przez lata się nie pojawiał. Jedyne co się od tamtego czasu zmieniło to to że kiedyś miałem tuner SAT Ferguson, być może to z nim tak się działo. Teraz używam tunera Nbox 5800

Co ciekawe teraz też od czasu do czasu zdarza się sytuacja że na HDMI jest komunikat brak sygnału, ale wystarczy już odłączenie od prądu na moment i jest OK.

Wczoraj w nocy odpiąłem wszystko, zrobiłem reset factory, wgrałem najnowszy soft i póki co śmiga dalej. Zobaczymy jak długo. Tak czy inaczej trzeba się chyba rozglądać za następca
 
Do góry