Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

Sidevinder

New member
acc napisał:
Witam!

Do niedawna myślałem o B650, ale z racji na różnicę w cenie ok 1000zł możliwe że nabędę serię B551 (to samo co B550, różni się tylko kolorem obudowy). W sumie wszelkie bajery które są w B650 nie są mi jakoś specjalnie potrzebne, bo i tak na stałe będzie podłączony PC pod telewizor.

Mam pytanie - czy w serii 5 słyszalne jest bzyczenie elektroniki, tak jak to opisują w wątku o serii 850?

- Bzyczenia brak! Generalnie polecam, a powidoki po dobrym ustawieniu praktycznie pojawiać się nie będą. Miałem ten problem, a teraz praktycznie go brak, kwestia właściwego ustawienia parametrów obrazu - jak pisali koledzy z forum.
 

suprnowa

New member
Witam.
Posiadam model B551.
Czy na najnowszym sofcie 2007.0 można zmienić model na B650?Oczywiście aby nic się nie stalo.
Oraz czy ma ktoś może poprzednie softy?
I mam jeden problem z tym bajernym podświetleniem na dole telewizora.Nawet jak ustawie na Zawsze właczone nic się nie świeci.Przy żadnym z ustawień nie świeci..
Prosiłbym także o jak najlepsze podanie ustawień-może są jakieś wzorce?
Oraz które opcje najlepiej zmienić w menu serwisowym.
Pozdrawiam
 

fnw

New member
suprnowa napisał:
Witam.
Posiadam model B551.
Czy na najnowszym sofcie 2007.0 można zmienić model na B650?Oczywiście aby nic się nie stalo.
Oraz czy ma ktoś może poprzednie softy?
I mam jeden problem z tym bajernym podświetleniem na dole telewizora.Nawet jak ustawie na Zawsze właczone nic się nie świeci.Przy żadnym z ustawień nie świeci..
Prosiłbym także o jak najlepsze podanie ustawień-może są jakieś wzorce?
Oraz które opcje najlepiej zmienić w menu serwisowym.
Pozdrawiam

Przyłączam się do prośby
 

suprnowa

New member
Powiem tak,telewizor dało się przestawić na 650 bez problemu.Wszystko pięknie działa.
Mam tylko problem z tym podświetleniem u dolu telewizora.
 

tczube

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość. Przeczytałem wszystkie interesujące mnie wątki na forum i jestem zdecydowany kupić 50 plazme Samsunga, tylko nie wiem czy 550 czy 650. Możecie mi pomóc? Wcześniej byłem zdecydowany na Panasonica (w jakimi sklepie nie byłem, to sprzedawcy mówili że jak plazma to tylko Panasonic, Panasonic, bo na innych wypalają się loga kanałów) ,ale podobno fatalnie skaluje obraz SD. Z góry dzięki za pomoc.
 

SAT-FAN

New member
Czym się różnie faktycznie model B551 od B550 ?Gdzieś czytałem ze tylko kolorem,ale widzę w jednym ze sklepów że w jednym jest odświeżanie 100Hz a w drugim 600Hz ? Jak to w końcu jest i który lepszy ?
 

SławekG

New member
W sklepach piszą co się im tylko podoba aby tylko ogłupić i złapać klienta. Najlepiej wejdź na stronę samsunga i porównaj oba modele a już nie będziesz zadawał takich pytań i bazował na tym co usłyszysz w sklepie :)
 

SAT-FAN

New member
Nie słyszałem tylko czytałem w sklepie internetowym .A chyba jakieś różnice muszą być poza symbolem:shock:

Link porównawczy z tego sklepu, niestety nie mam możliwości podania,ale chodzi o euro.com ,można sobie porównać.
 

Horhe Ortega

New member
Bo na tej stronie to parametrów lepiej nie studiować.W/g danych euro to jeszcze 551 ma AVL a 550 nie.Jedyna różnica to wersja wykończenia obudowy: Rose i Platinum Black.
 

SAT-FAN

New member
Dzięki ,i tak faktycznie chyba jest ,kolor obudowy jest inny.Powiedzcie mi jeszcze bo sam szukam nowego tv do siebie,i studiuje wszystko,do tego czasu raczej jestem przekonany do plazmy.Na początku był to tylko Panasonic,teraz biorę pod uwagę jeszcze tego Samsunga ,bo za nawet nieco mniejsze pieniądze mam większy TV,czy warto ?Raczej na pewno odpada LCD ,widziałem Sony u brata 46 cali,kupił rok temu za 8 tys.,moim zdaniem to porażka za masę kasy,owszem obraz HD jest bardzo ładny,ale większość kanałów obecnie mamy sd a tu obraz dosł:(ownie tragedia,same pixele !! Może mi ktoś szczerze napisać jak wygląda obraz w Samsungu 550 tym 50 calowym obraz sd,bo mam obawy czy nie będzie pixeli,bo to jeszcze większy model,a czym większy wiadomo widać niedoskonałości obrazu .Będę oglądał to w odległości 2,5-3metry ,głównie film i sport ,zadnej konsoli ani komputera nie będę pod to podłączał,tv będzie stał na stronie płd,okno od wschodu ,pokój 4,4x5m. Niestety muszę polegać tylko na opiniach w necie bo takie salony jak RTV AGD to mają tak TV podłączone pod zródło sygnału że szkoda gadać,tam nawet sygnał nie idzie cyfrowo,a zabranie swojego dekodera i sprawdzenie u nich:(,nie ma szans bo nie ma jak,amatorka normalnie.

Chciałem dodać jeszcze że zrodło sygnału to będzie dvd,i głownie tuner cyfrowy,typu c+,czy n-ka ,ewentualnie cyfrowa naziemna tv ktorą mam,żaden analog.

Poprawka sprawdziłem,najbliższe miejsce z boku do oglądania 2,5 metra ,głowne na przeciwko tv około 3.5 m,w tej chwili mam crt sony 32 cale i nie jest taki wielki wcale.
 
Ostatnia edycja:

borysj5

Member
Sygnał SD na tej plazmie jest raczej wzorowy :) pisze raczej bo wiąże się z tym nawet mała anegdota. Wpadł do mnie kolega który ma NTv na panasie i jego opinia na temat obrazu to : " no fajnie ma nawet ładniejsze kolory niż mój Panasonic" wiecie ile dla faceta znaczy przyznac ze ktos ma cos lepszego : ale nie tu jest pic pogrzebany = JA NIE MAM HD OGLADAL OBRAZ ZE ZWYKLEJ ANTENY NA DACHU :) Dekoder tez mam najgorszy z mozliwych gdzie obraz leci po scarcie za 10zł i nie narzekam, jest gorzej niz na zwyklej antenie ale tylko na niektórych stacjach o B.słabym sygnale (np.polsat play ponizej 50% sygnalu) wtedy jest pixeloza przy szybkich scenach.
DVD na tym TV w sumie jest zbędne. Wbudowane USB czyta wszystko od FAT do NTFS łącznie z .mkv i napisami, a jakość bije na łeb DVD ( DVP5990).
Pozostall tylko problem dzwieku po optyku DTS przepuszcza po kablu jako Dolby Digital pro :( Sama jakość obrazu przy .mkv jest rewelka !!! z wrazenia obejrzalem jeszcze raz nawet wszystkie gwiezdne wojny :) obraz zyleta.
 

SławekG

New member
SAT-FAN jeżeli nie planujesz oglądanie programów z tv analogowej tylko z dekodera cyfrowego - nie zastanawiaj się więcej tylko kupuj. Tym bardziej, że ceny spadły już do 3400zł. Ja mam podłączony zarówno sygnał analogowy z osiedloweej kablówki jak i również z dekodera N-ki i dvd. Analog -zależy od stacji i sygnału ale jest możliwy do obejżenia. Z tym, że kiepski sygnał jest również kiepski do oglądania na zwykłym ctr. Z dekodera - obraz z kanałów sd jest bardzo dobry i z odległości 4,5 -5 m nie widać powalającej różnicy w stosunku do obrazu z kanałów fulHD. natomiast jakość obrazu fulHD docenić można z odległości poniżej 4m. Obraz z dvd - nawet obraz w zwykłym divix skalowany przez dvd do 1080i - bardzo dobry. Zapłaciłem za niego 3600 i nie żałuję wydania żadnej złotówki :). Już dzisiaj - po niecałym miesiącu użytkowania - stwierdzam, że mógłby być 58' :). Ale to nie ja jeden.
 

SAT-FAN

New member
Byłem oglądnąć ten TV w sklepie dla idiotów,bo tam choć w miarę sygnał mają doprowadzony do TV,i można coś zobaczyć w porównaniu z innymi marketami ze sprzętem TV.I powiem tak ,TV naprawdę mnie powalił,jest świetny,obraz sd bije na głowę LCD SONY który brat kupił rok temu za 8 tys !!!!,naprawdę ,byłem mocno zaskoczony,bo nie liczyłem że tv tak duży może mieć tak dobry obraz na kanale sd ,no i cena bardzo dobra .Widziałem też 2 modele Panasonica,nad którymi się wcześniej zastanawiałem,i moim zdaniem w Samsungu obraz jest lepszy.

A co do zakupu to tego sklepu nie polecam,tam cena była 4.999,00 !!!!!!!!,a w markecie konkurencji ,100 metrów dalej ten tv jest w promocji za 3.590.00:shock:
 
Ostatnia edycja:
Do góry