Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

klaus71

New member
Bez reklam
masz o tyle rację że ja nie porównywałem 650/850 z Kuro. więc nie będę negował twoich opinii.
ale nie chce mi się wierzyć by poprawili biel w serii B aż tak bardzo by mogło to być porównywalne z Kuro - zresztą są opinie że osoby posiadające model 50b650 nie są zbyt zadowolone z bieli/jasności.
gdyby tak poprawili biel jak piszesz to jeśli kontrast w a656 był 1mln:1 to śmiało mogliby dać teraz 10mln:1 (skoro biel jest lepsza niż w Kuro).
a ja nie mam przygaszonej bieli jak piszą niektórzy posiadacze b650 - stąd moja wątpliwość.
ja po prostu nie wierzę w tak drastyczną poprawę na dodatek przy obniżonym zużyciu prądu serii B.

kolory oba maja jako "reference" ale w Kuro kolor bez kalibracji jest lepszy ( a ile % robi kalibrację profesjonalną - pewnie < 1%).
migotania ja nie widzę więc tu remis.
czerń i szarości - wygrywa kuro
co do innych obszarów to wątpię by doprowadzili posteryzację i false contouring do takiego niskiego poziomu co w Kuro.
Ostrośc i detalicznośc? tu być może wygrywa samsung bo wszyscy go za to chwalą - ale jeśli ma większą posteryzację/flase contouring to może w ruchu już nie być tak dobrze.

ja zawiodłem się na samsungu stąd mój sceptycyzm - testy często nie pokazują całej prawdy o tv
a w obecnej sytuacji jak za 1000zł więcej można mieć Kuro w którym przez rok nie znaleziono praktycznie żadnych wad to wg mnie nie warto ryzykowac innego zakupu - no chyba że kasy nie starcza
 
Ostatnia edycja:

ecolab2

New member
Jezeli chodzi o cene, to roznica ok. 2000 PLN (albo lepiej, biore pod uwage internet). Co do migania, to KURO miga zdecydowanie mocniej (migotanie to moj konik). Pionka mozna porownac do Volkswagena, tzn. w tej cenie konkurencja daje full wypas, no ale VW to VW. Kupujac Samsunga godze sie na bzyczenie (nie wiem, czy w chalupie bedzie slyszalne lub nie), nie wiem, czy jakas firma zrobi mi kalibracje, tak ze biel bedzie lepsza. Jak narazie x2 "nie wiem"...
 

klaus71

New member
Bez reklam
mój pionek też nie miga - ponoć najbardziej miga panasonic.
ale ja szczęśliwie nie mam nadwrażliwości na migotanie stąd plazma jest dla mnie ok (są ludzie którym także samsung miga i ogólnie wszystkie plazmy)

co do bieli to nawet na zdjęciach kiki'ego widać że jest gorsza niż w pionku (to samo było widać w poprzednim samsungu tylko bardziej wyraźnie na teście gmeru z drugiego forum (na modelu a656) wtedy nie wierzyłem że to aż taka różnica)

ja jednak bym porównał pionka raczej do subaru imprezy (chyba nie robią wersji z klimą, twarde zawieszenie) a samsunga do mondeo.
niby oba dobre (mondeo dużo bardziej podpicowane) ale do jazdy jest lepsze subaru
i tak samo do oglądania jest lepszy pionek.
 
Ostatnia edycja:

ecolab2

New member
Panasonic miga jak kierunkowskaz :shock:, pionka ogladalem, test: dajcie biale tlo, nastepnie patrzac powyzej ekranu, katem oka zobaczycie co sie dzieje z ekranem. Wiem, wiem, ze nie oglada sie katem oka ale ta czestotliwosc powoduje wlasnie jego zmeczenie. Na tym polu B850 miga najslabiej, prawie wcale :).

Firma AVX, strona nie dostepna.
 
Ostatnia edycja:

dartman

New member
klaus71 napisał:
...ja jednak bym porównał pionka raczej do subaru imprezy (chyba nie robią wersji z klimą, twarde zawieszenie) a samsunga do mondeo.
niby oba dobre (mondeo dużo bardziej podpicowane) ale do jazdy jest lepsze subaru
i tak samo do oglądania jest lepszy pionek.

Jeżeli tak samo znasz się na telewizorach jak na samochodach .... :D
 

klaus71

New member
Bez reklam
ecolab2 napisał:
Panasonic miga jak kierunkowskaz :shock:, pionka ogladalem, test: dajcie biale tlo, nastepnie patrzac powyzej ekranu, katem oka zobaczycie co sie dzieje z ekranem. Wiem, wiem, ze nie oglada sie katem oka ale ta czestotliwosc powoduje wlasnie jego zmeczenie. Na tym polu B850 miga najslabiej, prawie wcale :).

Firma AVX, strona nie dostepna.

powiem szczerze na białym całym ekranie też nie widzę migotania.
może mam wgrany najnowszy soft który ponoć to eliminuje - ale nie sprawdzałem bo jakoś nie mogę wejść w menu serwisowe a za bardzo nie miałem parcia by sprawdzać.

@dartman
ty pewnie jesteś ekspertem w obu obszarach :)
po prostu kolega z pracy ma służbowe subaru imprezę z zamontowaną klatką (bo jeździ w rajdach) i z tego co wiem nie mógł dobrać klimy.
a mondeo jeździłem 4 lata temu - fajny samochód - i chyba akurat w tym wypadku wolałbym full wypas mondeo z klimą niż subaru bez.

rozumiem że tobie się bardziej podoba porównanie pionka do VW a samsunga do porsche, he he
 

jeziu1

New member
Czy obecny inputlag rzędu 100 ms w tym modelu dyskfalifikuje go do grania np na konsoli Wii ? Czy jest to bardzo dokuczliwe ? Chciałem kupić ten telewizor ale martwi mnie trochę taka przypadłość. Nie gram często ale... Czy jest możliwe że nowy firmware zneutralizuje ten problem ? :confused: Może jednak lepiej Panas V10 ?
 

Heciu01

Klub HDTV.com.pl
VIP
prośba

Czytając ocenę i testy jako Wady - pojawia się określenie "Shadow - kilku minutowe" , przepraszam - tych wiedzących i doświadczonych, ale proszę o bliższe wyjaśnienie zakresu tego określenia.
pozdrawiam wszystkich !
 

jeziu1

New member
jeziu1 napisał:
Tak wynika z testu tej plazmy. Nie wiem jaki jest IL w trybie gry.
Znalazłem informacje na temat Input Lag'a, że w trybie gry jest on zminimalizowany do akceptowalnego poziomu. Niestety użycie trybu gry uaktywnia domyślny profil obrazu więc trzeba go na nowo skalibrować :evil:

Zródło:
www flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1253793147

'Samsung B850 has a "game mode" which aims to reduce input lag by disabling some of the image circuits. Game mode reduces input lag to a very reasonable level. Unfortunately Game mode also forces you to use the Default picture profile, so it requires that you to calibrate the Standard profile.'
 

Heciu01

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam i ponawiam moje lakoniczne pytanie dotyczące - "Shadow - kilku minutowe" - mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto mnie oświeci. Serdeczne dzięki za pomoc. Pozdrawiam !
 

zajka

New member
Witam,

Byłem zdecydowany na Samsunga PS 50B850 lub 650, w sumie wszystko wydawało się być prawie idealne...oglądałem, porównywałem do Panasonica g10 oraz innych. Niestety jest jedna spora wada, której Samsung nie zamierza wyeliminować żadnym firmwarem, przynajmniej taka jest podobno oficjalna odpowiedź firmy.

Spory problem z 50 HZ, temat poniżej. Wielka szkoda, bo wg mnie to, gdyby nie to to byłby to najlepszy TV na rynku, biorąc pod uwagę całą resztę...i oczywiście personalne odczucia oglądania. Szkoda...

forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=357772
 

Marnin1

New member
mam 650 do slepych nie należe wariatem nie jestem a lubie piekno i znakomity obraz... ale za diabła nie wiem o co Ci chodzi z tymi 50 hz i jaka to spora wada ze wiekszosc na tym forum nie zwróciła na nią wagi:)???
 

Marnin1

New member
zgadzam sie z Toba ale czy wiuesz co to takiego paranoja???
to jest własnie czepianie sie na siłe wszystkiego
czytałem to forum zagraniczne i problem ten jest praktycznie niedostrzegalny i trzeba odpalic specjalnie spreparowane demo aby do uwidocznic
ciekawe ile jeszcze speców od dem wymyslei aby cos udowodnic
i nie chodzi mi o to ze bronie samsunga ale o to na ile ta wada przeszkadza i przede wszystkim jaki jest stosunek jakosci do ceny w tym tv
poza tym wiadomo ze kazda z technologi czy to lcd czy to plazmowa bazuje na niedoskonałosci oka ludzkiego i tak na prawdeobraz wyswietlany na tych naszych płaskich tv jest koszmarem ale... na szczecie wiekszosc tego nie dostrzega a jednostki????.. no cóz maja przekichane i musza bulic 2 razy wiecej za superprodukty:)
 
Do góry