Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z danych technicznych w necie Samsung wygrywa.
I nie miałem na testach LG - ale czytając opinie wybrałbym B850.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43123
035_P1200815.JPG
 

TANGO 11

New member
Witam. Czy mozecie napisac jak macie skalibrowana ta plazme (B850) to znaczy opisac krok po kroku jakie ustawiena.Byl bym bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam:Tango
 

gufi

New member
Też proszę o dane po kalibracji. U mnie w okienku z danymi o sygnale odbieranym wyświetla " 1920 X 1080i @50Hz ". Martwi mnie ta wartość częstotliwości -50Hz. Czy to nie mało, może mam to źle ustawione? Jak jest u was. To samo jest przy n-ce i blu-reju.
 

ecolab250

New member
Plazma tak ma, dlatego niektorym przeszkadza migotanie (wlasnie mi). Ale z moich obserwacji ten model miga zdecydowanie "korzystnie" w stosunku do konkurencj.
 

robotxx

New member
Porownanie Do Kuro

Widac Ze Zdjecie Robione Pod Katem Ktory Faworyzuje Pionka

Przeciez Te Porownania To Parodia , Nie Pierwszy Raz Taki Numer Tutaj

Nigdy W Zyciu Nie Wykupie Tu Abonamentu Zeby Poczytac Testy I Nie Bde Sie Sugerowal Ocenami

Poprostu Kpina
 

klaus71

New member
Bez reklam
przecież w plaźmie kąty nie mają aż takiego znaczenia - to nie lcd.
jak uważasz że samsung świeci lepiej to go sobie kup a później odwiedź znajomego z kuro - wtedy zobaczysz to samo co widać na zdjęciach - lepsza biel i lepsza czerń na Kuro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
robotxx - przeciez nikt Cie nie namawia. Wrecz przeciwnie .
A tak wogole to oceniasz kazdego wg siebie.
Widocznie tak robisz na codzien w swoim towarzystwie .
I napisz jak Ci sie podobalo na Pipi ?
======================================


Co do LG to szybko powstaja powidoki , kolega ma i jest dosc zmartwiony, bo nie znikaja.
 

jgx

New member
Bez reklam
witam, czy ten tv odbiera 24p bo w specyfikacji nic o tym nie pisze? I jeszcze jedno planowałem 46" ale kusi mnie ten model, czy 50" z 3 m. to nie będzie za dużo? (bloki, sygnał sd z c+)
pozdro 4all
 
Ostatnia edycja:

tesla74

New member
Mam ten telewizorek od kilku dni - właśnie w rozmiarze 50''. Odległość to niecałe 3 m. Dla mnie rewelacja. Oglądam tv z mediaboxu upc. Kanały SD są bardzo dobre, HD mnie rozwalają :D. Jeszcze jedna fajna cecha - czyta avi i mkv z wejścia usb. Z napisami :grin:.

Dla niektórych może być wadą dźwięk. Wbudowane głośniki są koszmarne i trzeba od razu zakładać że tv musi pracować z zewnętrznym wzmacniaczem. I tu uwaga. Brak analogowego wyjścia audio w tv. Albo hdmi albo toslink. Ale wtedy jest już niebo :) nawet DD 5.1 z avi, z usb czyta. :grin::grin::grin:
 

robotxx

New member
brawo dla kikiego


usunal moj nieprzychylny post dotyczacy testu .

tak trzymac - mam nadzieje ze ludzie sie w koncu zorientuja ze ciebie tylko kasa interesuja a nie ich dobro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
brawa dla Ciebie i to duże :D:D:D.
Nie mam nawet takiej mocy sprawczej żeby coś usuwać- ale dziękuję za uznanie :D:D:D.
 

Pap

New member
czasem wchodzę tu na forum by poczytać trochę o testach i opinie i nieczęsto się wypowiadam, ale teraz już nie wytrzymałem.
Czytam ten test czytam, a tu nagle po połowie czytania jakbym słuchał pijaka...
No sorry ale czy druga połowa tego testu została skopiowana z jakiejś angielskiej strony i nieudolnie przetłumaczona przez jakiś Google-Translator? Czy po prostu ktoś kto to pisał nie umiał przetłumaczyć logicznie zdań czy jakaś dysleksja czy coś innego jeszcze? Druga połowa testu to praktycznie jakiś bełkot. Czy jakiś moderator nie mógł tego sprawdzić?
I nie chcę tutaj nikogo atakować tylko chcę zadbać o jakość portalu, bo chyba wcześniej takich baboli tutaj nie zauważyłem?
 

klaus71

New member
Bez reklam
grzees napisał:
Z testu wynika, że mogę potraktować ten model jako godną polecenia tańszą alternatywę dla Pionka LX5090?
bez złudzeń.
rok temu kupiłem samsunga ps50a656,
miał być o połowe tańszy i prawie taki jak pionek
po 7 miesiącach sprzedałem i kupiłem kuro.

dla mnie bez dwóch zdań kuro jest warty wydanej kasy - praktycznie nie ma obszaru w którym by kuro nie deklasował tamtego samsunga.
obszary najbardziej widoczne to:
biel, czerń, processing obrazu w ruchu (bardzo mała posteryzacja/false contouring - praktycznie niezauważalny), kontrast oraz odzwierciedlenie kolorów i odcieni.
i to wszystko bez kalibracji wygląda już ekstra

w testach są blisko siebie - w sklepie nie widziałem róznicy - ale w domu jest gigantyczna

wniosek:
jesli nie stać cię na pionka lub kupujesz na 2 lata to samsung jest opcją
w innym przypadku tylko kuro
(i wg mnie ewentualnie panasonic v10 jako wersja budżetowa)
 
Ostatnia edycja:

Marnin1

New member
co do procesora ruchu kolego to w seri B jest to zdecydowanie poprawione i w tej chwili jest to najlepsza obróbka obrazu w telewizorach bo nie ma efektu teatru a jest w pełni stabilny obraz bez migotania]
 

Cezarh

New member
Witam,

klaus - moim zdaniem mocno przesadzasz. Piszesz o zeszłorocznym modelu Samsunga, a topic chyba dotyczy innego. A tegoroczne modele są naprawdę dużo lepsze. Na pewno nie są Kuro to fakt. Ale pisanie, że różnica jest gigantyczna...

Miałem okazję widziec LX6090 i 58B650 (prawie co 850) bok w bok z tym samym materiałem przez 3 godziny w domowym zaciszu. Często widzę je u znajomych grające samodzielne:

To prawda, że Kuro ma chyba najlepszy poziom czerni i kontrastu w płaskich TV. Ma też świetny ruch (chociaż judder jest). Praktyczny brak powidoków. Kolory? Samsung lepszy. Biel? Samsung lepszy. Ostrośc i detalicznośc? Samsung lepszy. Banding w samsungu tylko podczas przewijania napisów pionowo. Kontrast ANSI w Samsungu jest świetny, nieco gorzej z On/Off ale i tak to czołówka światowa. Jedyny prawdziwy mankament to rzadkie ale widoczne rwanie obrazu podczas szybkiego ruchu kamerą (tylko w materiale 50Hz). Oby poprawili to w firmwire.

Jeżeli TV ma byc głownie do oglądania filmów w zaciemnionym pomieszczeniu to Kuro jest górą. Te materiały czy w SD czy w HD bazują na wysokim kontraście On / Off i Pionkowi nic tu nie podskoczy. Jeżeli jednak obraz mam byc telewizyjny (seriale, przyroda, sport) to brałbym Samsunga. Obraz jest naprawdę świetny / rewelacyjny. Co więcej za cenę 50" pionka masz tańszego Sama 58"650 lub w podobnej cenie 850kę. Za 6090 trza dac 8 tys wiecej. Czyli do salonu Sam 58" a do sypialni 5090 hehe...

Pozdr / Cezarh.
 
Ostatnia edycja:
Do góry