Rozmazany obraz na LE40B530

wasylhh

New member
Bez reklam
Witam. Mam kolejny problem z LE40B530, tym razem obraz... Wczoraj podczas ogladania filmu na DVD (film byl w formacie avi) zauwazylem jak przy szybkim ruchu kamery wszystko sie rozmazuje...tzn obraz wyglada tak jakby sie klatkowal. DVD podlaczone mam kablem HDMI i ustawione na 1080p, probowalem zmienic rozdzielczosc w DVD, kombinowalem z ustawieniami TV ale nic nie pomoglo...Soft w TV mam najnowszy i nie wiem co mam teraz zrobic. Z ludzmi z samsunga nie mozna sie dogadac, bo czego sie do nich nie napisze to zawsze kaza wymieniac kabel HDMI (jak tak dalej to pojde z torbami przez te kable) TV kupilem niecale 2 miesiace temu i teraz nie wiem czy jest to wina TV, DVD lub kopii filmu (w to watpie bo na oryginalnych DVD jest podobnie). Co mam zrobic? Jest mozliwosc oddanie tego TV i zadania zwrotu gotowki? No bo wydajac prawie 1.000 euro za TV czlowiek chce miec przynajmniej jako taka jakosc obrazu a nie wszystko rozmazane...Prosze was o pomoc.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jeżeli masz włączoną cyfrową redukcję szumów to może się coś takiego dziać.

Jeśli nie, to nie jest to wina TV tylko: jakości kopii filmu, samej płyty, odtwarzacza.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Sprawdze pozniej przez PS3 i dam znac czy tez tak jest. Co do jakosci DVD to raczej nie, bo odtwarzacz mam razem z kinem LG dokladnie model HT503TH.

EDIT// Na PS3 to samo...
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
A w czasie gry na PS3 też ci się tak dzieje?
A tak w ogóle, jakie masz źródło telewizji? Satelita, kablówka?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
mafia35 napisał:
A w czasie gry na PS3 też ci się tak dzieje?
A tak w ogóle, jakie masz źródło telewizji? Satelita, kablówka?

W czasie gry to tylko FPSy, najbardziej bylo to widoczne w FEAR 2. Telewizje mam analogowa i o dziwo na niej jest wszystko OK. Mam rowniez cyfrowy polsat HD (podlaczony HDMI) i tam tez jest OK. Dzieje sie to tylko przy filmach DVD i w FPSach wtedy jak szybko rusza sie kamera np. z lewej na prawa lub z gory na dol...
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dziwne. Ale nadal sądzę, że nie jest to wina telewizora. Takie rwanie obrazu to nie jest smużenie tylko jakiś feler w sygnale. Jako że idzie on przez HDMI to zakłócenia nie idą w grę tylko właśnie błędny sygnał.
U mnie na xboxie a tym bardziej dvd (przez hdmi 1080p)wszystko chodzi ok i przy scenach dynamicznych nie ma żadnego rwania ekranu.
Spróbuj podłączyć przez component tak jak ktoś to pisał wyżej i zobacz czy będzie widać różnicę.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Zdjecie ktore jest ponizej zrobielm w tym momencie i jak widac obraz jest pomazany... i pozostaja smugi za postaciami (dobrze to widac na kolnierzu u tego kolesia w koszuli)... Zdjecie zrobilem w scenie w ktorej kamera leci z lewej na prawa i tak to wyglada...

28be9oz.jpg
 

wasylhh

New member
Bez reklam
mafia35 napisał:
A jak to wygląda gdy wyłączysz cyfrową redukcję szumów i tryb film?

Przy wylaczonej redukcji szumow i wylaczonym trybie film jest zrobione to zdejcie i jak widac... Jesli wlacze te tryby to nic sie nie zmienia...
 

mafia35

New member
Bez reklam
A czy kabel HDMI od dvd do telewizora jest w wersji 1.3?
W instrukcji jest napisane, że mogą być problemy z obrazem jeśli masz starszy kabel... :roll:
 

satman777

New member
Problem może być w sensie takim, że obrazu może nie być. Kabel HDMI, jaki by nie był nie wpływa na pogorszenie jakości obrazu, bo przesył jest cyfrowy.
 
Do góry