Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

MAdam

New member




No i stało się Samsung UE46B6000 i UE46B7000 w Polskich sklepach. Nawet dostępne od ręki UE46B6000 w cenie 5970zł a UE7000 6599zł. Nie bedę reklamował sklepów, ale kto chce to znajdzie bez problemu. No to czekamy na opinie pierwszych szczęśliwców posiadaczy nowych LED-owców :)




SAMSUNG UExxB6000



Dynamic Contrast Ratio - Mega Contrast
1080 24p Real Movie - YES
Picture Engine - SAMSUNG LED Engine
Wide Colour Enhancer - WCE pro
100/200Hz Motion Plus - Yes (100Hz)
Speaker Type - Down Firing
Sound Effect System - SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus
Woofer - Yes
Sound Output (RMS) - 10 watts x 2
Sleep Timer -Yes
Auto Channel Search -Yes
Auto Power Off -Yes Anynet+ (HDMI-CEC) -Yes
Game Mode -Yes
Teletext (TTXT) 1000p
Picture-In-Picture - No
Clock & On/Off Timer -Yes
OSD Language Europe 25 Language EPG -Yes
Internet@TV -No
DLNA Wireless -No
Content Library (Flash) -No
USB2.0 Yes (USB 2.0)
BD Wise -Yes
Wireless LAN Adaptor Support -No
Smart Content Manager -No





SAMSUNG UExxB7000



Dynamic Contrast Ratio - Mega Contrast
1080 24p Real Movie - YES
Picture Engine - SAMSUNG LED Engine
Wide Colour Enhancer - WCE pro
100/200Hz Motion Plus - Yes (100Hz)
Speaker Type - Down Firing
Sound Effect System - SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus
Woofer - Yes

Sound Output (RMS) - 10 watts x 2​

Sleep Timer -Yes
Auto Channel Search -Yes
Auto Power Off -Yes Anynet+ (HDMI-CEC) -Yes
Game Mode -Yes
Teletext (TTXT) 1000p
Picture-In-Picture - 1 Tuner PIP
Clock & On/Off Timer -Yes
OSD Language Europe 25 Language EPG -Yes
Internet@TV -YES
DLNA Wireless -YES
Content Library (Flash) -YES
USB2.0 Yes (USB 2.0)
BD Wise -Yes
Wireless LAN Adaptor Support -YES

Smart Content Manager -YES
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Krótko mówiąc UEB6000 to UEB7000 bez bajerów dotyczących internetu. Cena za 46B6000 wydaje się być interesujaca w porównaniu do np. 46A786 za prawie 6 tys. bez mpeg4, bez obrotowej podstawy i kilku innych detali. Z tego co wiem to zastosowano w UEB6000 i UEB7000 podświetlenia LED krawędziowe dlatego tv może być taki cieniutki. Oby tylko nie odbiło się to na nierównomiernym podświetleniu matrycy :hmm:
 

bonzo

New member
Swoją drogą to skandal, że Samsung nie informuje o wartościach najważniejszych parametrów. Nie dość, że nigdy nie podawał czasu reakcji i kontrastu statycznego, to teraz nie raczy nawet podać kontrasu dynamicznego.
Jaki ma kontrast ten tv?
MEEEEEGA CONTRAST i to wszystko co musisz wiedzieć drogi kliencie!
 

MAdam

New member
Pewnie i racja, ale jak ma podawać liczby które i tak są naciągane przez większość producentów to otwarcie przestał podawać. Ja wypisałem głównie te dane, które różnią te 2 modele i różnice są wytłuszczone. Nie przejmowałbym się liczbami za bardzo. Zobaczymy jak odbiór w rzeczywistości i czy są zmiany w stosunku do poprzedniej generacji LED, np. brak SMART-LED (czyli podstawowej zalety LED)w trybie PC po HDMI, to była dla mnie największa porażka w A786.
 

bonzo

New member
W tych tv w ogóle nie będzie Smart Led i Local Dimming.
Ja akurat nad tym nie ubolewam, bo LD nie jest idealnym sposobem na zwiększenie kontrastu, może lepiej szukać innych rozwiązań.
 

gsq

New member
a co bedzie odtwarzane dzieki temu portowi USB ? jeszcze nie wiadomo..? czy tak jak np w B650 avi z txt..mkv, wmv..?
 

MIRO-GN

New member
Karta Produktowa Ue46b7000 Od Samsunga

Telewizor LED 46" Full HD
UE46B7000
Specyfikacja techniczna:
- Telewizor LED 46"
- Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i HD TV (wbudowany)
- Crystal TV - unikalne wykończenie obudowy telewizora
- Full HD - Rozdzielczość 1920x1080
- Ultra Clear Panel
- Wyświetlanie 100Hz z technologią MotionPlus
- Mega Kontrast
- Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie
(obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
- Technologia Wide Color Enhancer Pro (w pełni naturalne kolory)
- PIP (1 Tuner)
- USB 2.0 na panelu bocznym z możliwością odtwarzania filmów
* Obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg,
- Internet@TV (usługa oferowana dla wybranych krajów w Europie)
*możliwość wyświetlania wybranych informacji z Internetu - giełda, pogoda, wiadomości,
- DLNA - podłączenie i wyświetlanie zawartości PC na ekranie TV
* kontrola danych i nawigacja przy wykorzystaniu pilota TV
- Contents Library - wbudowana zawartość w pamięć telewizora 2 GB flash - dostępne:
* joga/fitness, przepisy kuchenne, galeria obrazów, rozrywka dla dzieci, etc.
* możliwość własnej konfiguracji zawartości (usunięcie i nagranie nowych materiałów)
- Ukryte głosniki z technologią DownFire
- Dźwięk SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus
- Moc akustyczna 2 x 10 W + dodatkowe głośniki niskotonowe
- Menu ekranowe w języku polskim
- Złącza HDMI z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
- Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower
- Standardowa konsumpcja mocy 105W, w trybie oszczędności 80W, w trybie czuwania poniżej 0.1W;
- Złącza na panelu tylnym:
HDMI x4, USB x2, optyczne audio, PC (D-SUB), component (mini jack), gniazdo CI,
Composite (mini jack), PC Audio-in (mini-Jack), Ethernet (LAN), antenowe, Scart (mini jack),
- Telegazeta (1000p)
- Obrotowa podstawa
- Dopasowany do mini wieszaka do telewizorów LED (model WMN1000BXXC)
- Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA 400x400
Najważniejsze cechy:
Telewizor LED
Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i HD TV (wbudowany)
Eco-Flower
EAN:
*dostęp do serwisu YouTube bezpośrednio z poziomu telewizora
* możliwość podłączenia do lokalnej sieci WiFi (Wireless DLNA)

Wymiary (SxWxG): 1129 x 275 x 767/ 1129 x 29.9 x 705 mm (z podstawą/bez podstawy)
Waga: 22.5 / 17.7 (z podstawą/bez podstawy)

Wprowadzenie na rynek:marzec 2009
 

jameslauver

New member
dzis w MM ogladalem UE 46b7000 cena ponad 8500 zl,, ogolnie chyba to bedzie niezly sprzet i cieniutki..szkoda ze sie pospieszylem moglem kupic tego..pozdrawiam J.L
 

MAdam

New member
Ja osobiście boję się, że te krawędziowe podświetlenie bedzię sprzyjało clouding-owi. Ale może nie będzię już takiego efektu jak w poprzednej generacji, że dla przykładu bardzo jasny przedmiot na czarnym tle otaczała łuna przeróżnych odcieni granatu albo innego koloru, a dopiero poźniej pojawiała sie absolutna czerń.
 

MAdam

New member
Kto to wie :) Przy każdym nowym modelu w sumie historia się powtarza. Jest to dla mnie nie zrozumiałe. Na oficjalnej polskiej stronie Samsunga powinno, aż wrzeć, że nowe modele wchodzą do sprzedaży. A tu co mamy, ciszaaa. Gdy telewizory już się sprzedają w najlepsze w Polsce to dopiero po dłuższym czasie pojawiają się jakiekolwiek informacje o modelu na polskiej stronie samsunga, pomimo, że importerem był właśnie Samsung Polska. Tak było z LExxB650 (do teraz nie ma tego modelu na stronie) i tak samo będzie z UExxB6000,UExxB7000 i UExxB8000. Czy może ktoś z "branży" zna powód takiej polityki?
 

SCOTI

New member
Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam że czas pożegnać się ze swoją plazmą. Za kilka miesięcy ceny będą już zapewne znacząco niższe i skończy się ciągły problem co wybrać, czy plazmę czy lcd.



Samsung wprowadza alternatywę dla telewizorów LCD oraz plazm - odbiorniki wykorzystujące podświetlanie diodowe. Telewizory LED trafią do naszego kraju w kwietniu.
Samsung w tym roku skupi się na nowej kategorii telewizorów - LED TV. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej, jesteśmy gotowi przyciągnąć nowych klientów jakością, dobrą ceną i innowacjami - powiedział podczas Europejskiego Forum Samsunga w Wiedniu Yankyu Kim, wiceprezes dywizji Samsunga odpowiedzialnej za telewizory. Na polski rynek trafi sześć modeli telewizorów podświetlanych diodami LED z trzech serii.
Nowe serie LED-ów obejmują rodzinę 8000, 7000 oraz 6000 i jak wspomnieliśmy - wykorzystują one podświetlenie ekranu diodami LED, a nie tradycyjnymi lampami CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamps). Każda z trzech serii telewizorów Samsung LED TV, która trafi do Polski może pochwalić się wysokim współczynnikiem kontrastu dynamicznego, przekraczającego poziom 1 000 000:1. W porównaniu z lampami CCFL, czyli tradycyjnym źródłem podświetlenia, diody LED sprawiają, że wyświetlana na ekranie czern jest znacznie bardziej głęboka i intensywna. Biel również jest jaśniejsza i bardziej wyrazista, a wszystkie pozostałe kolory żywsze. Diody LED w telewizorach Samsunga umieszczono dookoła ekranu.
Dodatkowo, nowe LED TV korzystają z szeregu technologii, które pozwalają eliminować nieostrości i drgania obrazu przy wyświetlaniu dynamicznych scen. Mowa tutaj o technologii interpolacji kadru Motion Plus. Seria 8000 wykorzystuje również technologie 200Hz Motion Plus, która odświeża obraz z częstotliwością czterokrotnie wyższą niż w przypadku zwykłych telewizorów. Seria 7000 i 6000 oferuje technologie 100Hz Motion Plus.
Dodatkowo wykorzystując złącze LAN lub bezprzewodowe połączenie Ethernet, w które wyposażono urządzenia z serii 8000 i 7000, możliwa będzie usługa "Internet@TV - Content Service" umożliwiająca korzystanie przy pomocy telewizora z zasobów portali takich jak YouTube. Samsung obecnie prowadzi rozmowy z narodowymi operatorami w celu dostarczenia klientom polskich serwisów.
Dzięki zastosowaniu diod telewizory będą nie tylko oferować lepszą jakość obrazu od standardowych LCD, ale ich głębokość obudowy zejdzie do poziomu poniżej 3 cm. LED oznacza także mniejsze zużycie energii. Wszystkie nowe LED-y mają wbudowany tuner DVB-T/C MPEG4 HDTV.
LED TV do dobry wybór dla polskiego klienta, który bardzo uważnie podchodzi do zakupu nowego odbiornika - tłumaczył INTERIA.PL Michał Ways z polskiego oddziału Samsung Electronics. Jak prezentuje się LED TV w praktyce? Nie ma się co oszukiwać - różnica w jakości obrazu jest widoczna, szczególnie jeśli zaczniemy porównywać czerń - w tej materii LED nie ma sobie równych. Jednak za taką jakość trzeba będzie słono zapłacić. Czy warto? - LED to realna alternatywa dla telewizorów OLED (określanych jako "zabójca LCD" - przyp. red.) - podsumowuje Michał Ways.
 

artsat_kris

New member
46B7000 porazka niruwno podswietlona matryca itp lepiej chodzila seria A956.

Wzyciu samsung nie doruwna z jakoscia obrazu do kuro lx 5090 , dodaja pierdoly zmniejszaja grubosc a obraz porazka feee dla nowych modeli z serii b6000 b7000 WIELKA LIPA!!
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Kuro to tv z najwyższej półki cenowej i jakościowej poza tym plazma więc inna technologia. Ja jestem fanem technologi led ale nie edge led, bo taką ma w cholernie drogim xps della i niestety to tylko fajnie wygląda w folderze reklamowym, coż z tego że mam super czerń i kolor jak nie równo to podświetlono. Więc o to właśnie martwiłem się i w samsungu, dlatego ja zostaje przy swoim 786, dla mnie bajka w BR i grach HD :grin::eek:k:
 

bonzo

New member
artsat_kris napisał:
46B7000 porazka niruwno podswietlona matryca itp lepiej chodzila seria A956.

Sprawdzałeś w sklepie? To potwierdzone info? Nierówne podświetlenie jest na całej matrycy czy tylko w rogach?
 

bary

New member
artsat_kris napisał:
46B7000 porazka niruwno podswietlona matryca itp lepiej chodzila seria A956.

Wzyciu samsung nie doruwna z jakoscia obrazu do kuro lx 5090 , dodaja pierdoly zmniejszaja grubosc a obraz porazka feee dla nowych modeli z serii b6000 b7000 WIELKA LIPA!!


Co to znaczy 'nierówno', jakie w praktyce ma to konsekwencje?
Czy w przeciętnych warunkach oświetlenia w których oglądamy programy telewizyjne, filmy z urządzeń zewnętrznych ma to ogromne znaczenie? I czy jest powodem narastającego stresu i nieustającego dyskomfortu...
Moim zdaniem kolega mocno przesadza będąc pod wpływem emocji wynikających z niezgodności pomiędzy oczekiwaniami, wyobrażeniami a rzeczywistością. Tym bardziej bezkrytyczne porównywanie dwóch różnych technologii (plazmy i LCD) i nadto z dwóch różnych przedziałów cenowych może być krzywdzące dla nowego Samsunga.
 

MAdam

New member
Jeśli ktoś warunkach sklepowych zauważy, że matryca jest nierówno podświetlona, to znaczy, że jest bardzo źle. Albo taka opinia nie do końca pokrywa się z prawdą. Takie rzeczy widać praktycznie tylko w domu (bądź w mniej naświetlonym miejscu) i to najlepiej po ciemku. Tak samo porównanie z monitorami nie jest wyznacznikiem. Większość monitorów lcd(przynajmniej te co miałem (Sam T260, Sam 2232BW, LG 226, i starsze modele )miała fatalne podświetlenie matrycy, a telewizory lcd już ze średniej pólki mają zupełnie inne. I jedne i drugie podświetlenie CCFL, więc mam nadzieje, że technologia edge led w tv będzie w lepszej jakości niż w monitorach.
 
Do góry