Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Alundro

New member
Witam patrzyłem na niemieckich stronach to coś drogie będą telewizory z serii 6000 i 7000.UE32B7000 kosztuje jakieś 1400 euro co w przeliczeniu daje 6400 zł i to tylko za 32 calowy.Chyba że ceny będą inne.
 

Alundro

New member
To ja już sam nie wiem po ile będą może dla Europy zachodniej są wyższe ceny.Jeżeli to jest telewizor wykonany tylko w technologi LED to chyba lepiej poczekać na niego niż kupować chociażby LCD/LED czy któryś z modeli jak B650.
 

piter-07

New member
Telewizory z serii 6000 i 7000 są w technologii LEd z podświetleniem bocznym i już są opinie użytkowników o nierównym podświetlaniu matrycy dlatego raczej model 956 nadal wygrywa jakościa obrazu ale design nowej serii jast ciekawy *szczególnie grubość* ;)
 

michal102

New member
Co do jakości obrazu w B6000/7000, to niema się co jeszcze wypowiadać skoro się go niewidziało. Trzeba czekac na jakiś konkretny test, albo porównać samemu. Ja już od dawna czekam na ten TV i po przeczytaniu wypowiedzi jednego użytkownika byłem załamany co do jakości nowego podświetlenia. Tylko on podobno testował TV na ustawieniach fabrycznych bez żadnej kalibracji.

Wiadomo juz coś kiedy u nas będzie dostępny model 32"?
 

MIRO-GN

New member
piter-07 napisał:
Telewizory z serii 6000 i 7000 są w technologii LEd z podświetleniem bocznym i już są opinie użytkowników o nierównym podświetlaniu matrycy dlatego raczej model 956 nadal wygrywa jakościa obrazu ale design nowej serii jast ciekawy *szczególnie grubość* ;)


opinie użytkowników:-D czy też ludzi którzy gdzieś coś przeczytali.
Modele dopiero od kilku dni w sklepach i to przeważnie internetowych, mało gdzie można go zobaczyć na własne oczy
 

Przybek

New member
nowy samsug serii LE46 B7000

Mam ten telewizor od zeszłej środy i nie mogę się zgodzić z tym że to kaszanka. Nie jestem też zawodowcem w temacie ale po dwóch dniach prób udało się uzyskać na prawdę satysfakcjonujące efekty.
Przede wszystkim należy sporo czasu poświęcić na kalibrację tego tv.
Przy fabrycznych nastawach faktycznie można się załamać.
Jednak trochę pracy i efekt nierównomiernego świecenia matrycy udaje się zlikwidować niemal do zera. W dzień i tak nie było nic widać (ale przyznaję nie mam doświadczenia). W nocy było wyraźnie widać świecące narożniki głównie przy braku sygnału lub na czarnych pasach przy panoramicznym filmie. Ale pracując cierpliwie nad ustawieniami udało się to zlikwidować.
Jesli ktoś później będzie miał ochotę to podam wartości ustawień.
Poza tym zastanawiam się jeszcze na profesjonalną kalibracją.
W końcu wydałem na to cudo trochę kasy (7.000 z kablem HDMI) to dobrze by było wykorzystać wszystkie jego możliwości.
Dokupiłem wczoraj do tego Blureya LG BD370 i z wrażenia podczas oglądania Jestem Legendą mało się nie posikałem.
Miałem okację pooglądać sporo materiałów na Panasonicu TH42PY85E i tu nie było takiego "och i ach". czerń w tym tv jest na prawdę czarna.
Jutro podłączają mi jeszcze UPC HD to się zobaczy jak śmiga na kanałach HD bo w tej chwili mam SD i jest znośnie a na niektórych całkiem dobrze ale podłączone jest na Euro złączu.
Czekam jak inni na testy.
Pozdrawiam Przybek
 

piter-07

New member
Dla zainteresowanych to oba modele są do obejżenia w Wawie MM okęcie i M1 tam je widziałem dotego na Okęciu można często spotkać człowieka z Samsunga i trocę się dopytać dodatkowo jest prezentacja wieszaka w stylu obrazu na ściane do tych modeli a w sklepie trochę ciężko zauważyć nierówne podświetlenie ze wzgledu na światło w sklepie .
Ps. Co jak co ale powieszenie tego tv na ściane i puszczenie sobie slajdów to faktycznie przy tej grubości wygląda jak obraz lub może nawet jak antyrama :eek:k:
 

MAdam

New member
@Przybek, a ta czerń ma odcień w stylu A956 czy A786, czyli czarne jak smoła (tylko tam miejscowo diody się nie świeciły)czy bardziej zbliżona odcieniem jest do tradycyjnych LCD na CCFL. A miałeś wcześniej inny LCD w domu na podświetleniu CCFL? i jakie? Bo tej Plazmy Panasa PY85 rozumiem, że w domu nie miałeś, szkoda. Bo to dość "poczciwy tv :)" Jeśli nam powiesz jaki miałeś wcześniej tv będziemy mieli lepszy obraz do czego porównujesz.
 

Przybek

New member
MAdam napisał:
@Przybek, a ta czerń ma odcień w stylu A956 czy A786, czyli czarne jak smoła (tylko tam miejscowo diody się nie świeciły)czy bardziej zbliżona odcieniem jest do tradycyjnych LCD na CCFL. A miałeś wcześniej inny LCD w domu na podświetleniu CCFL? i jakie? Bo tej Plazmy Panasa PY85 rozumiem, że w domu nie miałeś, szkoda. Bo to dość "poczciwy tv :)" Jeśli nam powiesz jaki miałeś wcześniej tv będziemy mieli lepszy obraz do czego porównujesz.

Soorki ale nie potrafię rzetelnie odpowiedzieć bo nie miałem lcd-ka.
Do tej pory stał u mnie Loewe CRT. ale czerni w A956 się akurat przyjżałem tyle że w salonie. W B7000 jest czarno oj czarno może nawet lepiej niż w A956. Jednak przyznaję że nie miałem ich obok siebie.
 

Jędras2

New member
Przybek napisał:
Mam ten telewizor od zeszłej środy i nie mogę się zgodzić z tym że to kaszanka. Nie jestem też zawodowcem w temacie ale po dwóch dniach prób udało się uzyskać na prawdę satysfakcjonujące efekty.
Przede wszystkim należy sporo czasu poświęcić na kalibrację tego tv.
Przy fabrycznych nastawach faktycznie można się załamać.
Jednak trochę pracy i efekt nierównomiernego świecenia matrycy udaje się zlikwidować niemal do zera. W dzień i tak nie było nic widać (ale przyznaję nie mam doświadczenia). W nocy było wyraźnie widać świecące narożniki głównie przy braku sygnału lub na czarnych pasach przy panoramicznym filmie. Ale pracując cierpliwie nad ustawieniami udało się to zlikwidować.
Jesli ktoś później będzie miał ochotę to podam wartości ustawień.
Poza tym zastanawiam się jeszcze na profesjonalną kalibracją.
W końcu wydałem na to cudo trochę kasy (7.000 z kablem HDMI) to dobrze by było wykorzystać wszystkie jego możliwości.
Dokupiłem wczoraj do tego Blureya LG BD370 i z wrażenia podczas oglądania Jestem Legendą mało się nie posikałem.
Miałem okację pooglądać sporo materiałów na Panasonicu TH42PY85E i tu nie było takiego "och i ach". czerń w tym tv jest na prawdę czarna.
Jutro podłączają mi jeszcze UPC HD to się zobaczy jak śmiga na kanałach HD bo w tej chwili mam SD i jest znośnie a na niektórych całkiem dobrze ale podłączone jest na Euro złączu.
Czekam jak inni na testy.
Pozdrawiam Przybek

Przybek, to podaj proszę te wartości tych ustawiń, zobaczę jak to wygląda u mnie...
pozdro
Jędras:eek:k:
 

ajven8

New member
Witam wszystkich.

Mam do wydania około 7-8K. Na poczatku chcialem Sonego 46W4500, potem była opcja na 46Z4500, a ostatnio 46A956. Ale raczej wezme Sama, tylko JAKIEGO ?? B7000 czy A956 (kablowka UPC z HD, Divx, Mkv, itd., telewizor bedzie podpiety do PC) Prosze o pomoc w wyborze, bo już sam nie wiem co kupic :)

pozdrawiam
ajven
 

szataniol

New member
co wybrać???

Cena UE40B7000 w sklepach internetowych zaczyna się od 6.200zł zaś UE46B7000 od ok. 6.350zł więc różnica w cenie jest niewielka. Czy i kiedy telewizorki te stanieją i czy są warte swojej ceny??? Do tej pory zdecydowany byłem na zakup LE40A786 ale teraz to juz sam nie wiem co wybrać... Może ktoś pomoże? Z góry dzięki!
 

MAdam

New member
szataniol napisał:
Cena UE40B7000 w sklepach internetowych zaczyna się od 6.200zł zaś UE46B7000 od ok. 6.350zł więc różnica w cenie jest niewielka. Czy i kiedy telewizorki te stanieją i czy są warte swojej ceny??? Do tej pory zdecydowany byłem na zakup LE40A786 ale teraz to juz sam nie wiem co wybrać... Może ktoś pomoże? Z góry dzięki!
Ta 40 stka będzie lada moment kosztowała normalne pieniądze, po prostu chyba jeszcze jej fizycznie nie ma, dlatego ceny są podawane z kosmosu. Na poczatku za UE467000 też takie były, a jak fizycznie się pojawiły to cena też normalna. Przypuszczam, że ok. 5000 zł powinien ten model kosztować
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
ajven8 napisał:
Witam wszystkich.

Mam do wydania około 7-8K. Na poczatku chcialem Sonego 46W4500, potem była opcja na 46Z4500, a ostatnio 46A956. Ale raczej wezme Sama, tylko JAKIEGO ?? B7000 czy A956 (kablowka UPC z HD, Divx, Mkv, itd., telewizor bedzie podpiety do PC) Prosze o pomoc w wyborze, bo już sam nie wiem co kupic :)

pozdrawiam
ajven
Poczekaj troszkę jak możesz to będzie więcej użytkowników UExxB6000/UExxB7000, narazie to na tym forum jest chyba 2 tylko. Jest to nowość i to na LED, więc ludzie zajmujący się testami tv powinni się tym modelem zainteresować
 

szataniol

New member
MAdam napisał:
Ta 40 stka będzie lada moment kosztowała normalne pieniądze, po prostu chyba jeszcze jej fizycznie nie ma, dlatego ceny są podawane z kosmosu. Na poczatku za UE467000 też takie były, a jak fizycznie się pojawiły to cena też normalna. Przypuszczam, że ok. 5000 zł powinien ten model kosztować


Oby Twoje słowa MAdam okazały się prorocze!!! :) A co sadzisz o LE40A768??? Brałem tez pod uwagę Sharpa LC-42DH77. Niebawem muszę zdecydować się na zakup ale powiem szczerze, że mam niezły mętlik tym bardziej, że UE40B7000 jest kuszący...
Pozdro!
 

Przybek

New member
Jędras napisał:
Przybek, to podaj proszę te wartości tych ustawiń, zobaczę jak to wygląda u mnie...
pozdro
Jędras:eek:k:
Podaję swoje nastawy :
Tryb - film
Podświetlenie - 3
kontrast - 80
Jasność - 45
Ostrość - 70
kolor - 45
Odcień - Z50/C50
Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni - ciemna.
Kontrast dynamiczny - niski
Gamma - 0
Balans Bieli:
Przes.R - 17
Przes.ziel - 15
Przez. nieb.- 11
Wzm. R - 7
Wzm.ziel. - 15
Wzm.nieb. - 30
Ocien skóry - +1
Uwydatnianie krawędzi - wł.
xvYCC -wł.
Ton kolorów - ciepły2
Tryb firlm - auto2
100Hz Motion Plus - wyraźny
 

ernet

Active member
Bez reklam
Przepraszam za lamerskie pytanie; czy w przypadku odtwarzania przez USB Divix'ów czyta też napisy ? Jeśli nie, to czy jest jakikolwiek TV, który to robi ?
 
Do góry