Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

surfer

New member
Będąc dzisiaj w sklepie dla :) zobaczyłem na ścianach i podłodze nowe samsungi serii B. Były w rozmiarach 46, 42 i 37 cali. Chodzi o modele LE..B650. Jest to tym bardziej dziwne, że na oficjalnej stronie Samsunga nie ma żadnej informacji na ten temat !!!
Nie pamiętam cen mniejszych modeli ale 46" była w cenie...niespodzianka 6699,00 czyli tyle ile 46"LED 786
Specyfikacja modelu 46

Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i HD TV (wbudowany)
Crystal TV - unikalne wykończenie obudowy telewizora
Full HD - Rozdzielczość 1920x1080
Ultra Clear Panel
Wyświetlanie 100Hz z technologią MotionPlus
Ultra Kontrast
Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie
(obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
Technologia Wide Color Enhancer 3 (w pełni naturalne kolory)
PIP (1 Tuner)
USB 2.0 na panelu bocznym z możliwością odtwarzania filmów
* Obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg,
Internet@TV (usługa oferowana dla wybranych krajów w Europie)
*dostęp do serwisu YouTube bezpośrednio z poziomu telewizora
*możliwość wyświetlania wybranych informacji z Internetu - giełda, pogoda, wiadomości,
DLNA - podłączenie i wyświetlanie zawartości PC na ekranie TV
* możliwość podłączenia do lokalnej sieci WiFi (Wireless DLNA)
* kontrola danych i nawigacja przy wykorzystaniu pilota TV
Contents Library - wbudowana zawartość w pamięć telewizora 1 GB flash - dostępne:
* joga/fitness, przepisy kuchenne, galeria obrazów, rozrywka dla dzieci, etc.
* możliwość własnej konfiguracji zawartości (usunięcie i nagranie nowych materiałów)
Ukryte głosniki z technologią DownFire
Dźwięk SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus
Moc akustyczna 2 x 10 W
Menu ekranowe w języku polskim
Złącza HDMI z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower
Standardowa konsumpcja mocy 180W, w trybie oszczędności 85W, w trybie czuwania poniżej 0.3W;
Złącza na panelu bocznym: HDMI, USB x2, kompozytowe (AV), gniazdo CI,
Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x3, PC (D-SUB),
PC Audio-in (mini-Jack), optyczne audio, Ethernet (LAN), słuchawkowe, audio L+P,
Telegazeta (1000p)
Obrotowa podstawa
Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA 400x400
Wymiary (SxWxG): 1118.5x277.0x779.6 / 1118.5x78.6X724.5 mm (z podstawą/bez podstawy)

Jak widać zapowiada się ciekawie, zwłaszcza możliwość odbioru plików mkv. W necie, wg ceneo ceny od 5799.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Chore ceny! 3900 to max za 37'', tym bardziej, że możliwości odtwarzania mkv nie biorą się z hardware, a zapewne z software.
 

coper

Member
Widziałem dziś w S..e wersje 32, 37 i 40 B650. Powiem szczerze że jestem pod wrażeniem niestety żadnych danych w sklepie poza cena nie było :) ale stały obok 40a756 oba ustawione na "dynamiczny". Z ciekawostek które zauważyłem to zmiana kanału przez wciśniecie "+" następowała znacząco szybciej. Opcji internetowych nie mogłem sprawdzić bo nie był podłączony do netu. Ciekawi mnie bardzo prądożerność tych modeli. i całkiem poważnie rozważam zakup wersji 37". Ale poczekam na testy ludzi co się lepiej odemnie na tym znają. ;)
 

surfer

New member
piotr'ek napisał:
Chore ceny! 3900 to max za 37'', tym bardziej, że możliwości odtwarzania mkv nie biorą się z hardware, a zapewne z software.

Trochę Cię zmartwię, bo cena była wyższa, tzn 6999. Ale to przecież Mediak, w necie Ledy 786 kosztują za 46 około 5500 więc i te będą w tych cenach. Czyli 37" będzie pewnie kosztowało około 4 tyś. A co odtwarzania MKV, faktycznie trudno powiedzieć jak będzie realizowane odtwarzanie. Mogę tylko powiedzieć, że są dwa gniazda USB, jedno do np pendriva a drugie o nazwie USB HDD (w opisach to chyba USB Movie)
I potwierdzam że swięcą naprawdę extra - w porównaniu do 786 przy identycznych ustawieniach. A to było dla mnie zaskoczenie..
 

coper

Member
ceny w necie zaczynają:

LE-32B650
od 2600zł --> 3300zł
LE-37B650 od 3100zł --> 4000zł
LE-40B650 od 3900zł --> 5000zł
LE-46B650 od 5800zł --> 8000zł
 

kaminma8

New member
Witam

Wczoraj wysłałem zapytanie do sklepu maximedia (a co zrobię im reklamę) o dostępność LE-37B650 w cenie 3075pln i pan mnie poinformował, że telewizory będą w kwietniu a podana cena służy jak to się wyraził jedynie w celu wypozycjonowania strony.

Pozdrawiam MK
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Do surfera:
USB 2.0 na panelu bocznym z możliwością odtwarzania filmów
* Obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg,
- Czy widzi dyski/peny NTFS ?
- Czy przez DLNA odtworzy płynnie mkv 1080p high@5.1 ?
- Czy czyta *.m2ts ?
Może jest link do manuala ?
 

mirkor

New member
kaminma8 napisał:
Witam

Wczoraj wysłałem zapytanie do sklepu maximedia (a co zrobię im reklamę) o dostępność LE-37B650 w cenie 3075pln i pan mnie poinformował, że telewizory będą w kwietniu a podana cena służy jak to się wyraził jedynie w celu wypozycjonowania strony.

Pozdrawiam MK

W tym sklepie to chyba wszystkie ceny są wirtualne i służą do wypozycjonowania strony. O co byś nie zapytał to odpowiedz brzmi "nie ma"
 

surfer

New member
bluray napisał:
Do surfera:

- Czy widzi dyski/peny NTFS ?
- Czy przez DLNA odtworzy płynnie mkv 1080p high@5.1 ?
- Czy czyta *.m2ts ?
Może jest link do manuala ?

Sam chciałbym wiedzieć - nigdzie nie ma żadych specyfikacji a w MM nie brałem do ręki instrukcji bo instrukcja swoje a sprzęt Samsunga z dodatkami swoje. Niestety, do czasu testów, np Kikiego pozostana przypuszczenia. Mnie też to kręci, co prawda bardziej skręcam w kierunku plazm, ale będa dokładnie w takich samych konfiguracjach.
 

coper

Member
Właśnie byłem w MM i ponownie oglądałem le37b650. Miałem na penie zdjęcia które wyszły ok (jedynie coś z zielonym było nie tak ale myślę że po pewnych poprawkach w ustawieniach było by ok). Dodatkowo miałem Hdtv_Imax_Fighter_Pilot_1080P.wmv i okazało się że telewizor nie obsłużył dźwięku ;( (Kodek Windows Media Audio 48000Hz 6ch 440Kbps [Raw Audio 0]). Prz próbie odtwrznia Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv jescze więkrza porażka ;(. planuje sprawdziś jeszcze inne podobno działające formaty filmów (asf, i vob). Niewiem dlaczego czy to z powodu słabego sygnału ale obraz SD wyglądał fatalnie w porównaniu z sąsiednimi modelami toshiba i panasonic. Czekam z wytęskinieniem na test tego TV.
 

bluray

Banned
coper,
wielkie dzięki.
WMA-PRO audio 5.1 nie ma się co zajmować, bo nic w tym od lat nie ma.
Wszystkie playery mają z tym problem.
Martwi mkv. Czy nie ruszył wogóle ? Napisz.
Jakiś potężny bitrate 49 Mbps jak na mkv. Ale to jest demo Sama, więc mogli dac czadu, albo źle reenkodowany plik.
I jaki jest format tego mkv ? Czy high@5.1
Sprawdź pod darmowym Mediainfo.
Szukam podobieństw do odtwarzania mkv przez bluray LG BD370.
Najlepiej jak byś miał okazję Kung Fu Pandę sprawdzić - 3,7 Gb mkv profil 4.1. Dobry plik bo wchodzi na pena FAT32.
 

Dymis

New member
Hmmm, rodzice zastanawiali się nad zmianą TV i teraz mam mętlik w głowie...
Czekać na 55B8000 czy może zainwestować już w serię 9 ?
 

surfer

New member
coper napisał:
Dodatkowo miałem Hdtv_Imax_Fighter_Pilot_1080P.wmv i okazało się że telewizor nie obsłużył dźwięku ;( (Kodek Windows Media Audio 48000Hz 6ch 440Kbps [Raw Audio 0]). Prz próbie odtwrznia Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv jescze więkrza porażka ;(.
pod które wejście USB podłączałeś pena, bo są dwa, normalne 2.0 i USB Movie (HDD). Może to pod tym drugim będzie chodzić prawidłowo. Poza tym mnie jeszcze interesuje, czy Sam będzie widział dyski formatowane w NTFS. Dotąd widział tylko FAT32 a te nie pozwalają na zapisywanie plików większych niż 4Gb, czyli mkv z bluraya nie pójdzie (bo mają przeważnie około 7-8Gb)
Dymis - ja mam inny dylemat. Mam plazmę Sama 756 i zastanawiam się czy nie oddać i poczekać na nowe plazmy serii 650. Wyobrażasz sobie plazmę o poborze mocy 250W!!! Bo tyle mają brać nowe Samy, czyli z doświadczenia wynika, że w praktyce nie powinny przekroczyć 200W. Do tego ustawienia dla gracza. Idzie naprawdę poważny rywal dla LCD (i nic nie mam do LCD, ba sam długo chciałem kupić sama 786) :)
pozdrawiam
 

Dymis

New member
Pożyjemy zobaczymy :) Postaram się wybrać taki TV dla rodziców, aby byli w pełni zadowoleni, a jak będzie, to okaże się po pojawieniu tych elektronicznych nowinek.
Może faktycznie plazma będzie najlepszym wyborem.
 

coper

Member
Wybrałem się ponownie do MM i RTVEuroAGD aby po testować le37b650 dalej nowymi filmikami które ściągnąłem.

Na pierwszy ogień poszedł jakiś głupawy bangla_rape.wmv który nie odtwarzał się wcale ;( .

Jako drugi poszedł divx i było ok choć skalowanie z 640x336 na 1920x1080 wyraźnie odbiło się na jakości. Czułem się jak bym oglądał film z VHSu ;) choć na kompie przy 1900X1200 wygladało bardzo OK.

Trzecim do testów był Xvid z napisami w pliku .srt. Napisy wczytane poprawnie i dobrze zsynchronizowane :) niestety jakość skalowania z 640x352 do FullHD sprawiło że chyba bym musiał bardzo chcieć coś obejżeć ;(

Kolejnym plikiem był "TVXQ - Somebody To Love.asf" a test zakończył się komunikatem o nie znanuym formacie pliku ;( (a miało bbyc tak pięknie)

Przedostatnim plikiem był x264_bluray-sample.mkv (Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 23.98fps [Video]; Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]) okóry odtwożył się bez żadnego zająknięcia czy czkania ;) aż chciało się patrzeć :) po wcześniejszych porażkach.

Na koniec miałem x264_bluray-sample.mp4 (Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.98fps [Video]; Audio: AAC 48000Hz 6ch 4608Kbps [Audio]) I znów sukces :)

Nawiązując do pytania do którego USB podłączałem pena odpowiadam że tylko i wyłącznie do USB HDD.

Co do przeglądania zdjęć to próbowałem powalczyć z zielenią aby była bardziej naturalna niestety poniosłem porażkę ale miałem mało czasu myślę że mimo wszystko się uda zrobić naturalny zielony.

Kolejne moje spostrzeżenie dzisiejsze było to że obraz SD wyglądał mydlano i mgliście jedynie TV PULS i TVN24 prezentowały się zadowalająco. Jeszcze od biedy dodał bym TVP INFO ale gorzej od wspomnianej dwójki.

Sygnał HD czyli DISCOVERY HD (1920x1080i) wyglądało super. Szybkie sceny przelotu na samolotu na niskim pułapie nad tundrą nie ukazały czkań czy innych dziwnych zachowań. Przypominam że poprzednio testowany plik z IMAXA wypadł równie dobrze ;)

Niestety obsługa sklepów obu nie chciała się zgodzić abym podłączył telewizor przez mój watomierz więc nie mam pojęcia jak ta kwestia wygląda ale może kiki wreszcie doda to jako standardowy punkt testów swoich (w co głęboko wierzę i pragnę ;)).
 

bluray

Banned
Przedostatnim plikiem był x264_bluray-sample.mkv (Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 23.98fps [Video]; Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]) okóry odtwożył się bez żadnego zająknięcia czy czkania aż chciało się patrzeć po wcześniejszych porażkach.
I o to chodzi. Rozciaganie 300 linii do 1080 to jakaś pomyłka.
To tak jak byś z fotografii zrobił wydruk powiększając ja trzykrotnie.

Chodzi o wyświetlanie mkv HD. To jest główny nurt. I to Samsing TV daje.
Ostatnia prośba;
sprawdź pliki mkv programem mediainfo (darmowy) i napisz w jaki mają Profil formatu: High@L5.1 czy High@4.1.
Sprawdzisz to w domu na kompie.
Dzięki za dodatkowe testy.
 

abezus

New member
No na allegro juz sa nowe modele B530 i B650.
Ceny:
LE32B530 - ~2000zl
LE32B650 - ~2700zl

Nie moge sie doczekac ich konkretnych testow i porownania do A656. Zauwazylem ze 650 rozni sie od 530 technologia Ultra Kontrast oraz Technologia Wide Color Enhancer 3. Ciekawe czy jest warto doplacac 700 zl do wyzszego modelu. No czekamy na testy i porownania. Pozdrawiam.
 

kurczak80

New member
Zapomniałeś dodać że seria 5 nie odtwarza plików mkv pod usb. Ciekawe czy 650 łyka pena sformatowanego pod extfat z plikiem 8gb film 1080p.
 
Do góry