Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mb79

New member
Ciekawy jestem jak będzie z poborem prądu nowych modeli z oznaczeniem B.
W poprzednich modelach pobór prądu w odniesieniu np do Sony nie wyglądała ciekawie.
 

kurczak80

New member
W sklepach internetowych w opisie 37b650 110w 40b650 150w. A testy dopiero zweryfikują czy to prawda. W każdym bądź razie dużo mniej jak poprzednia seria 656.
 

surfer

New member
abezus napisał:
No na allegro juz sa nowe modele B530 i B650.
Ceny:
LE32B530 - ~2000zl
LE32B650 - ~2700zl

Między tymi modelami są znaczące różnice techniczne.

A w Euro AGD ciekawie również
LE32B530 - ~2300zl

Rozmiar ekranu (przekątna) [cale] 32 Format obrazu 16:9 Wyświetlacz LCD, CCFL Progresywne skanowanie jest Liczba pikseli 1920 x 1080, FullHD System koloru NTSC, PAL, SECAM Redukcja szumów tak Ilość tunerów 1 Tuner Odbiór stereo NICAM -B,G, I, L, niemiecki (A2) Telegazeta tak, pamięć 1000 stron Blokada rodzicielska jest Standardy telewizyjne PAL-BGH/DK, SECAM-BG/DK Głośniki 2 x 10W Dźwięk przestrzenny Dźwięk SRS Trusurround HD , Dolby Digital Plus Złącza HDMI x2, SCART x1, Component, PC , Composite, słuchawki Timer wyłączający tak Pobór mocy 80W Pobór mocy w trybie czuwania 0.3W Waga brutto [kg] 12.4



LE32B650 - ~3300zl

Rozmiar ekranu (przekątna) [cale] 32 Format obrazu 16:9 Wyświetlacz LCD, CCFL, 100Hz z technologią MotionPlus Progresywne skanowanie jest Liczba pikseli 1920 x 1080, FullHD Filtr grzebieniowy tak System koloru NTSC, PAL, SECAM Redukcja szumów tak Funkcje obrazu PIP Ilość tunerów 1 Tuner Odbiór stereo NICAM -B,G, I, L, niemiecki (A2) Telegazeta tak, pamięć 1000 stron Blokada rodzicielska jest Standardy telewizyjne PAL-BGH/DK, SECAM-BG/DK Głośniki 2 x 10W Dźwięk przestrzenny dźwięk SRS Trusurround HD, Dolby Digital Plus Złącza HDMI x3, SCART x2, Component, PC , Composite, słuchawki, USB, Ethernet ( LAN) Język MENU Polski Timer wyłączający tak Pobór mocy 90W Pobór mocy w trybie czuwania 0.3W Waga netto [kg] 10 Waga brutto [kg] 13.3

Więc alledrogo nie musi być wyrocznią :)
 

abezus

New member
No allegro nie musi byc wyrocznia... ale jak mam dac 3300 albo 2700 to jednak wole 600 zl zostawic w kieszeni umowic sie z gosciem na allegro podjechac nawet te 200 km obejrzec sprzet i kupic...
 

bluray

Banned
Samsung seria B czyta mkv

Byełem w Satutnie i wsadziłem mu Pena z mkv Kung Fu Panda 720p.
Przeczytał ale bez fonii.
Video:
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 32 min.
Przepływność bitów : 3.464 Kb/s
Nominalna przepływaność : 3.725 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 540 pikseli
Proporcje obrazu : 2.35
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
AUDIO DTS 5.1:
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 32 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.536 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Tytuł : main audio, DTS 5.1 @1.5 mbit
Język : Angielski
 

coper

Member
mam pytanko może podkusiło Cię włożyć pena do pierwszego USB a nie do USB HDD? bo jestem ciekaw jaka między nimi jest różnica. Jak sam testowałem to zapomniałem sprawdzić.
 

drebin

New member
Samsung LE40B650 - FULL HD

Przekątna ekranu 40"

Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i HD TV

Rozdzielczość 1920x1080 pikseli

Ultra Clear Panel

Wyświetlanie 100 Hz z technologią MotionPlus

Ultra Kontrast

Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie - obraz zgodny z zamierzeniem reżysera

Technologia Wide Color Enhancer 3 zapewnia w pełni naturalne kolory

PIP - 1 Tuner

USB 2.0 na panelu bocznym z możliwością odtwarzania filmów - obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg

Internet@TV - usługa oferowana dla wybranych krajów w Europie - dostęp do serwisu YouTube bezpośrednio z poziomu telewizora, możliwość wyświetlania wybranych informacji z Internetu - giełda, pogoda, wiadomości

DLNA - podłączenie i wyświetlanie zawartości PC na ekranie TV - możliwość podłączenia do lokalnej sieci WiFi (Wireless DLNA) - kontrola danych i nawigacja przy wykorzystaniu pilota TV

Contents Library - wbudowana zawartość w pamięć telewizora 1 GB flash - dostępne: joga/fitness, przepisy kuchenne, galeria obrazów, rozrywka dla dzieci, etc., możliwość własnej konfiguracji zawartości (usunięcie i nagranie nowych materiałów)

Ukryte głosniki z technologią DownFire

Dźwięk SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus

Moc akustyczna 2x 10 W

Menu ekranowe w języku polskim

Złącza HDMI z technologią HDMI-CEC (Anynet+)

Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower

Standardowa konsumpcja mocy 110W, w trybie oszczędności 60W, w trybie czuwania poniżej 0.3W

Złącza na panelu bocznym: HDMI, USB x2, kompozytowe (AV), gniazdo CI

Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x3, PC (D-SUB)

PC Audio-in (mini-Jack), optyczne audio, Ethernet (LAN), słuchawkowe, audio L+P

Telegazeta 1000p

Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA 200x200

Wymiary WxSxG: z podstawą 70,5x99,5x25.5 cm, bez podstawy 65x99,5x7,8 cm

Waga: z podstawą - 18,5, bez podstawy - 14,5 kg

Crystal TV - unikalne wykończenie obudowy telewizora

Czarny




Samsung LE40B550 - FULL HD

Telewizor LCD 40"

- Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i HD TV (wbudowany)

- Crystal TV - unikalne wykończenie obudowy telewizora

- Full HD - Rozdzielczość 1920x1080

- DNIe+ - poprawa jakości obrazu

- Wysoki Kontrast

- Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie

(obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)

- Technologia Wide Color Enhancer 2 (naturalne kolory)

- USB 2.0 na panelu bocznym z możliwością odtwarzania JPEG i MP3

- Ukryte głosniki z technologią DownFire

- Dźwięk SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus

- Moc akustyczna 2 x 10 W

- Menu ekranowe w języku polskim

- Złącza HDMI z technologią HDMI-CEC (Anynet+)

- Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower

- Standardowa konsumpcja mocy 130W, w trybie oszczędności 80W, w trybie czuwania poniżej 0.3W;

- Złącza na panelu bocznym: HDMI, USB x1, kompozytowe (AV), gniazdo CI,

- Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x3, PC (D-SUB),

PC Audio-in (mini-Jack), optyczne audio, słuchawkowe, audio L+P,

- Telegazeta (1000p)

- Obrotowa podstawa

- Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA 200x200



Wychodzi na to ze LE40B550 ma matowa matryce oraz brak 100 Hz.

Wczoraj widzialem jak chulaja LE37B650 oraz LE40B650, kolory bardzo zywe i bardzo intensywne. Chyba sie na ktorys skusze :) Pozdrawiam.
 

derek71

New member
Witam. W poniedziałek otrzymam LE40B650 (zakup internetem 3829 zl ). Więc chętnie zdam relację jakie formaty czyta itp. 8)
 

kurczak80

New member
Na konkurencyjnym forum opisują że czyta ntfs dysk. Posiadasz może watomierz żeby sprawdzić pobór prądu? Czekam na test i fotki bo jestem bardzo zainteresowany 40 calowym.
 

bluray

Banned
Nie gra audio w mkv z DTS.
AC3 i LPCM gra.

derek71:
będziesz mógł sprawdzić jakm działa DLNA ?
jezli masz kilka różnych plików mkv
oraz:
czy na optycznym wyjściu z TV jest podawany 5.1 (np. dts tgz. passthrough) na wzmacniacz.
- czy jest aktualizacja pod YouTube po Ethernecie lub firmwaru.
 

norbers

New member
Byełem w Satutnie i wsadziłem mu Pena z mkv Kung Fu Panda 720p.
Przeczytał ale bez fonii.

Z opisu wynika że ma dekoder Dolby Digital Plus, więc nie miał prawa zdekodować DTS-u.

Inną sprawą jest, czy wyśle strumień DTS-u przez wyjście cyfrowe np. do amplitunera?
 
Ostatnia edycja:

coper

Member
Ciesze się że jest pierwszy ze sprzętem ;)

Poproszę o testy (zresztą chyba nie tylko ja) :

- ile pobiera prądu
- czy działają widgety ?
- jaka jest różnica w portach USB ?
- jak działa DLNA i czy jest wifi ?
- czy zdjęcia trawy i zielonych liści da się ustawić na bladziej realistyczne
 

derek71

New member
Ten pierwszy moze niezle umoczyc :grin: . DLNA , wifi , pomiary beda . Teraz szukam trailerów do celów testowych moze na PW ktos da linka ??
 

Markko

New member
Czy ktoś mi wytłumaczy czym różni się model B530 od B550? Nie znam się na oznaczeniach Samsunga. Czy to chodzi o obudowe? Czy coś więcej? Aktualnie różnica w cenie to kilkaset złotych.
 

coper

Member
Nie zmiany muszą być większe. w samsungu rodzaj obudowy to ostatnia cyfr. druga to zmiany w typie matrycy lub innych parametrach tech.
 

coper

Member
Luigi zgadzam się z tobą w pełni, na szczęście na rynek polski weszła seria czarna i nie rzuca się to strasznie w oczy tylko trochę razi.
 
Do góry