Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dervish

New member
witam
nie odwiedzałem strony przez kilka lat. Dawniej aktywnie korzystałem z różnych porad. Teraz wszystko poszło w zapomnienie.
Ostatnio pojawił sie problem. Moze ktoś wie jak go rozwiązać?

------
Przez długi czas korzystałem z opcji przełączania obrazu z PC na monitor podłączony przez DVI lub na telewizor podłączony przez HDMI.

Po niedawnym odłączeniu kabla HDMI ( sprzęt miał być przeniesiony w inne miejsce) i ponownym podłączeniu komputer/windows 7 przestał widzieć telewizor. Sterownik karty graficznej nie wykrywa drugiego monitora którym w tym przypadku jest mój samsung LE37B650. W BIOSI-e PC również nie ma śladu połączenia przez HDMI.
Co się stało?

Kiedyś już miałem podobną sytuację. I jakoś udało się przywrócić funkcję przełączania źródła obrazu na drugi monitor. Do tej pory nie mam pojęcia jak to się naprawiło. Byc może pomogła zmiana portu HDMI w TV z 1 na 2. Teraz żadne zmiany nie pomagają podłączałem PC do każdego z 3 wejść HDMI w TV i żadnego rezultatu.

Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy: w komputerze (w systemie windows) czy może gdzies w ustawieniach telewizora?

TV Samsung LE37B650, PC płyta główna Z-77 Extreme 4, Windows 7.
 
Ostatnia edycja:

dervish

New member
Problem rozwiązany.
Pogrzebałem trochę w archiwum wątku i znalazłem.
Pomógł reset tv (EXIT -15 sek), Przed resetem odłączeni kabla HDMI a po resecie chwilowe odłączenie zasilania tv i ponowne podłączenie kabla.
 
Do góry