Tuner DVB-T mpeg4 w serii PS XX A656 - KIEDY?

kacperek2004

New member
Witam!
Standard mpeg4 powoli przebija się w Polsce. Już niedługo mają ruszyć nie eksperymentalne emisje w tym standardzie w Warszawie, Zielonej Górze i dwóch innych miejscach w Polsce. W wielu miejscach kraju trwają próbne emisjie sygnału DVB-T mpeg4.
W związku z powyższym mam pytanie. Czy macie może informację, kiedy Samsung rozpocznie montaż tunerów mpeg4 w plazmach serii 656 (50" i 58")? Bo chyba bez sensu jest sprzedawać urządzenia z tunerami mpeg2 w kraju, w którym obowiązuje (już tuż, tuż) standard mpeg4? :)
Na chwilę obecną tunery mpeg4 posiadają chyba tylko dwie plazmy, obie z serii 756.
Pozdr.
 

kacperek2004

New member
No tak, tylko w serii 756 nie ma 58", który niedawno pojawił się w serii 656. Uważam, że 756 nie zastępuje 656, tylko funkcjnuje na rynku równolegle z różnymi możliwościami dla poszczególnych serii. Np. Real100Hz czy LAN w serii 756, której nie ma 656. Myślę, że kwestia tunera DVB-T nie podlega tego typu zasadzie. Tuner powinien być dostosowany do rynku, na którym telewizor jest sprzedawany.

Pozdr.
 

klaus71

New member
Bez reklam
wydaje mi się że model 58cali ma w środku takie same bebechy jak 756 - ma dekoder mpeg4 i funkcje DLNA ale musiałbys to sprawdzić bo 100% pewności nei mam.
 

klaus71

New member
Bez reklam
masz rację - 58a656 ma tylko content library w stosunku do 50calowego.
ja bym brał serię wyłącznie 756 bo ma ona poprawione przetwarzanie false contouringu w stosunku do 656.
 

BeyerBrown

New member
Wyczytałem gdzieś, że w złącze Common Interface w które wyposażono model PS-50A656 można włożyć płytkę z dekoderem MPEG-4. Kto wie jak się to urządzenie nazywa (marka/model)?
 
Do góry