lcd 46a551 vs plasma 50a551

spanker

New member
sprzedalem swoj tv z podpisu gdyz byl zamaly teraz waham sie miedzy tymi dwoma tv, sa w tej samej cenie, na korzysc plasmy przemawia znacznie wiekszy rozmiar, czern, kolory, na korzys lcd idealnie stabilny obraz, movie plus oraz brak wypalen

generalnie sklanialbym sie ku plazmie, ale jestem bardzo odstraszony migotaniem obrazu po podlaczeniu do pc i konsoli, co bedzie bardzo czesto wystepowalo, czy ktos z uzytkownikow tego tv moze napisac czy po wymuszeniu 50hz na krcie graf tv przelacza sie w 100hz i obraz mniej miga.?

tv ma byc uzykowany do grania na konsoli i kompie 50% oraz do kablowki zwyklej 50%, odleglosc to 3,5-4m
 

Bartholomeo

New member
Przyznam szczerze ze kiedy wymusilem 50hz na karcie moja plazma (50a557) nie chciala dzialac w ogole. Jedyny tryb jaki obsluguje to 60hz. I rzeczywiscie migotanie wystepuje co mnie strasznie wkurza.
 

ZiemoOne

New member
migotanie

no spanker jestem bardzo ciekaw tego watku bo pierwsze słysze o tym migotaniu a juz dzisiaj ogladąłem 50' plasme samsunga i praktycznie byłem zdecydowany, teraz zaczynam znów myslec o LCD 46'
 

krych83

New member
Do plazmy PS50A551 mam podłączone PS3 i żadnego migotania nie ma.
Obraz stabilny i ostry, tak w grach jak i w filmach dvd i divx.
Dużo osób było oglądać Samsunga i nikt złego słowa o nim nie powiedział.
Polecam ten tv.
 

spanker

New member
kwestia odbioru migotania jest zalezna od danej osoby, ja to widze i jestem na to uczulony, jak widac inni tez, natomist wydaje mi sie ze w panasonicu obraz jest stabilniejszy, ja wybralem lcd, ale mam jeszcze czas na wymiane i tez sie zastanawiam, za palzma glownie przemawia rownomierne podswietlenie
 

ZiemoOne

New member
PS3 vs PC

PS3 to jednak co innego niż sygnał PC. Chlebak wysyła obraz w typowych rozdzielczościach HD i byćmoże wtedy ten TV sobie jakos z tym radzi. Problem może byc gdy z PC pójdzie 60Hz i jest to wyświetlane podobnie jak na CRT wtedy trudno jest wytrzymac dłużej taki obraz.

Mam 21' monitor SONY CRT, niektóre gry trudno po vistą zmusic do pracy z odświerzniem innym niż 60 Hz wtedy po godzinie grania zwyczejnie napier.. łeb. A wrażenie patrzenia na takie coś jest wybitnie nieprzyjemne.

Pytanie do chłopaków od plazm. Czy na tej "lepszej" 50 seria 656 ten efekt równiez występuje?:confused:
 
Do góry