Samsung ps50a551 vs. Panasonic TH-50PV8P

maku14

New member
Witam. Przymierzam sie do kupna nowego telewizora. Stoje przed wyborem wlasciwego odbiornika - jak w temacie. Wiem, ze Samsung posiada wyzsza rozdzielczosc matrycy,a co za tym idzie - ogladanie filmow w Full HD, lecz nie wiem, czy przy tej przekotnej ekranu roznica bedzie na tyle duza, by kupowac Samsunga. No i jak to jest z poborem mocy w przypadku Samsunga - na kilku stronach jest informacja, ze wynosi on 550 W ... podczas gdy Panasonic potrzebuje 350 W. Cena ta sama ~. Prosze o udzielenie faktycznych i rozsadnych opini na ten temat. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi..
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Samsung podaje maksymalne zużycie, Panasonic raczej średnie (nikt nie ustalił, na jakiej zasadzie ma być testowane zużycie prądu, chociaż nie da się ukryć, że full hd ma zwykle 20-30% większe zapotrzebowanie na prąd niż hd-ready)...

Osobiście wybierałem między Samsungiem (50A451, 50A551 i 50A656) oraz Panasonikiem (PV8 i PV80 i PY8/80). Mi przypadł do gustu Samsung 451 (bo z 4 metrów nie ma absolutnie żadnej różnicy w porównaniu z full hd, i miał w przeciwieństwie do 551 100Hz, a do 656 real 100Hz a nie double 100Hz).
Rzeczywiste zużycie prądu średnio na poziomie 250W...

Radzę przejść się przed zakupem do sklepu i OSOBIŚCIE porównać wybrane tv (wcześniej sądząc po opiniach byłem nastawiony bardziej na Panasonika). Każdy z tych tv ma nieco inne zalety i wady i żaden nie jest "najlepsiejszy".
 

klaus71

New member
Bez reklam
modele full hd samsunga w wersji 5xx i 6xx mają problem z false contouringiem na sygnale 50hz (czyli takim jak np. wychodzi z tunera nki, cyfry).
jak juz to tylko samsung 756. no chyba że masz tuner w którym wyprowadzisz sygnał 60Hz.
a jak nie to ja bym w obecnej sytuacji wybrał panasonica.
 

jacky-x

New member
@klaus71
Ma samsung swój swój false contouring, ale oddając odbiektywizm, trzeba tez wspomnieć że panasonic ma swój green ghosting, w obu przypadkach 99% urzytkowników nawet tego nie zauważa ( chyba że się, bardziej człowiek interesuje tematem, jak w naszym przypadku)ale i tak wg mnie wszystko zależy od wyczulenia na te zjawiska, moze to być dla jednych tylko marginalne a dla innych po prostu obsesja psująca cała przyjemnośc oglądania i tak może być i w panasonicu i w samsungu. Pozdr
 

maku14

New member
Piszecie ze w Panasonicu minusem jest green ghosting, a z drugiej strony w Samsungu false counturing... Jednak tego drugiego nie mialem okazji zobaczyc.. (w necie nie ma chyba screenow z tym zwiazanych).. w takim wypadku jest inna opcja wyboru do 3500 zl ?( bo w tych granicach kupie te 2 tv - zalezy mi na przekatnej 50 cali..)
 

jacky-x

New member
@maku14
Najlepsza opcja to własne oczy i nic, ale to nic ich nie zastapi, jesli poczytasz to sie przekonasz,że jedni widza drudzy nie,tych co widza jest zdecydowanie mniej, a i tak dostrzegli to najczęsciej dopiero po poczytaniu forum, do jakiej ty grupy się zaliczasz nie wiem i ty za pewne jeszcze też nie wiesz. Udaj sie do sklepu i sam się przekonaj czy to dostrzegasz, jesli nie, to ten problem dla ciebie nieistniej, screny czy filmiki tez nie oddają całej prawdy tylko własne bezpośrednie obserwacje dają ci jednoznaczna odpowiedź. W kazdej opini czy teście jest też sporo subiektywizmu więc tak jak pisze, ogólniki typu wady, czy zalet jak najbardziej ale nigdy nie kupuj tylko na ich podstawie, do sklepu i porównaj jak ma się rzeczywistosc do teorii która juz nabyłeś i wtedy będziesz na pewno zadowolony z wyboru. Ja sobie prównałem panasa i sama bezpośrednio kilka razy, w róznym otoczeniu przed zakupem i wybrałem sama, fase choc dostrzegam jest dla mnie sprawa marginalna i praktycznie pomijalną, ale jak widzisz dla innch kolegów jest to duzy problem ( niektórzy nawet sprzedali ten tv) współczują:( kol @klaus71 chyba jesli tylko załaczy tv to pierwsza rzecza jest skupienie wzroku na twarzach i szukanie tęczy, jak będzie u ciebie musisz sprawdzić sam. Panas i sam to najlepsza opcja czy dla ciebie również? czas pokaże. Pozdr
 

maku14

New member
A co powiecie o Samsungu PS50A410.. - rozdzielczosc ta sama, jak w Panasonicu [temat], cena nizsza.. Czy tego tv tez tyczy się false contouring ;> ? lub ten model : Samsung PS50A451. Czy moze nie warto doplacac do Samsunga full hd ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
klaus71 napisał:
modele full hd samsunga w wersji 5xx i 6xx mają problem z false contouringiem na sygnale 50hz (czyli takim jak np. wychodzi z tunera nki, cyfry).
jak juz to tylko samsung 756. no chyba że masz tuner w którym wyprowadzisz sygnał 60Hz.
a jak nie to ja bym w obecnej sytuacji wybrał panasonica.
a panasonic tego nie ma...jasne. False contouring czyli inaczej color banding lub posterization występuje w praktycznie...każdym tv pdp lub lcd i nie ma żadnego związku z odświeżaniem. (a kto pisze że tego nie ma w swoim tv, to albo nie chce tego widzieć albo kłamie). Mój znajomy ma sklep rtv i zapewniam że nie obczajałem jeszcze żadnego telewizora lcd/pdp na którym byłyby płynne przejścia tonalne między kolorami, oczywiście na jednym materiale widać to bardziej a na innym mniej. 8,10 czy 12 bit...bez różnicy. To samo tyczy się zjawiska green ghosting na pdp - jak ktoś nie widzi to jego szczęście. Tak więc radzę tv wybierać "na własne oko" - wybrać ten na którym obraz najbardziej się nam podoba. To samo tyczy się "100hz" - w jednym modelu funkcja ta działa znośnie a w innym modelu od razu można ją wyłączyć. Powodzenia w wyborze upragnionego tv.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Mam PS50A451. 410 odpuść, bo to mocno okrojona 451 (szczególnie o real 100Hz). Wszystko zależy od odległości - przy 3,5-4metrach od tv nie ma szans zauważyć różnicy między 1080p a 720p. Zużycie energii jakieś 20% mniejsze od 551. W porównaniu z Panasonikiem PV 80 jest bardziej podatny na powidoki (które szybko znikają, ale jednak), za to wg mnie daje lepszy obraz (nie testowałem z telewizją kablową - tylko DVD/BD)...
 

maku14

New member
dobra, jestem juz bardziej zdecydowany i nastawiam sie na wybor pomiedzy 2 tv ze stajni Samsunga - PS50A451 i PS50A551. Odrzucam Panasonica, bo nie posiada wejścia vga - dopiero teraz sie zorientowalem .. ;/ [material, czyli filmy hd odtwarzalbym wlasnie z laptopa..]
modele full hd samsunga w wersji 5xx i 6xx mają problem z false contouringiem na sygnale 50hz (czyli takim jak np. wychodzi z tunera nki, cyfry).
jak juz to tylko samsung 756. no chyba że masz tuner w którym wyprowadzisz sygnał 60Hz.
a jak nie to ja bym w obecnej sytuacji wybrał panasonica.
Czy ten problem wystepuje w tym tv w takim stopniu, jak w innych modelach? i czy posiada ten tv jakies inne minusy ?
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@maku14
Nie napisze czy bradziej to widac czy mniej w danym modelu, bo bardziej to zalezy od aktywnosci uzytkowników na forach itd. Powtórzę za to jeszcze raz, do znudznia, może nie być żadnego, dokładnie żadnego problemu dla ciebie, czy to w panasie czy samsunga, mozesz tego nie widzieć wogóle, jak bardzo wielu, a może byc równiez mega problem. Własne oko, to najlepszy i jedyny własciwy doradca i tego się trzymaj jakiegoś by tv nie wybrał, ja tak robię z każdym sprzętem (własne oko+ucho) i jeszcze się nie zawiodłem i nie interesuje mnie czy ktoś mnie pochwali czy zgani za wybór, kupiłem dla siebie i to ja mam byc zadowolony, czego i tobie zyczę . Pozdr
 

klaus71

New member
Bez reklam
maku14 napisał:
dobra, jestem juz bardziej zdecydowany i nastawiam sie na wybor pomiedzy 2 tv ze stajni Samsunga - PS50A451 i PS50A551. Odrzucam Panasonica, bo nie posiada wejścia vga - dopiero teraz sie zorientowalem .. ;/ [material, czyli filmy hd odtwarzalbym wlasnie z laptopa..] Czy ten problem wystepuje w tym tv w takim stopniu, jak w innych modelach? i czy posiada ten tv jakies inne minusy ?
ja powiem tak. false contouring (i pojawiająca się przy okazji posteryzacja) na samie656 w trybie 50hz jest chyba 10krotnie większy niż na moim starym panasonicu 42pv60.
przez miesiąc-dwa byłem tym totalnie podłamany - no bo nie kupiłem nowego tv by mieć obraz 3 razy gorszy niż w poprzednim. w zasadzie myślałem że to kwestia rozmiaru - i myślałem o zmianie technologii na lcd - smużenie przynajmniej wygląda jakoś ludzko a twarz w prążki zielono czerwone dla mnie jest nie do zaakceptowania.
no ale teraz jak mam włączony tryb 60hz w tunerze sat to obraz jest o klasę lepszy (false contouring i posteryzacja jest marginalna).
więc moja ocena jest taka że samsung ma, można to nazwać chyba wręcz wadą konstrukcyjną w tym względzie.
po prostu jak false contouring/posteryzacja masakruje mi obraz np. na californication na hbo hd w trybie 50Hz a w trybie 60Hz obraz jest ok to chyba nie można tego nazwać moim uprzedzeniem do tv.
z tego względu ten tv jednak u mnie zostaje - w trybie 60Hz ma same zalety (no może obraz jakby nieco bardziej migający - ale wolę to niż zombie w efekcie posteryzacji i tęczę na twarzy i rękach).
tak poza tym samsung ma tez green ghosting - ja na szczęscie go za bardzo nie widzę ale np. w sin city w jednej scenie to widać go na 50% obrazu. no ale raczej w tej kwestii samsung będzie lepszy od panasonica.

a co do oceny w sklepie. niestety nic Ci ona nie da.
ja false contouringu tam nie widziałem - a w domu od pierwszego dnia.
ja polecam zakup w sklepie internetowym z siedzibą w swoim miejscu zamieszkania.
i wymęczenie tv przez 8 dni - jak jest ok to zostaje - jak nie to zwrot do sklepu-odwozisz na własny koszt.
 
Ostatnia edycja:

blackholesun

New member
W kwestii Panasonika - ten model jest dostępny tylko "wirtualnie" w sklepach.
Na drugim forum kolega chcący zakupić pisał, że nigdzie go nie ma.
 

maku14

New member
No z zakupem tv w moim miescie bylby problem - owszem daloby sie, ale po wiekszej cenie.. najblizej mam Krakow - 80 km.. Co do kwestii false contouring'u rodzi sie kolejne pytanie - czy poprzez tuner standardowy od np. telewizji N, czy Cyfry - jest mozliwosc zmiany ustawien trybu wysylania sygnalu ? [Hz] Bo z jednego postu, ktoregos z uzytkownikow wynikalo, ze np. tuner n'ki nadaje sygnal 50 Hz. Aha i tak btw, odbiegajac troche od tematu - czy poprzez polaczenie tv z laptopem (vga) bede w stanie zmienic ustawienia odswiezania obrazu (50 Hz, 60Hz i >) ?

W kwestii Panasonika - ten model jest dostępny tylko "wirtualnie" w sklepach.
Na drugim forum kolega chcący zakupić pisał, że nigdzie go nie ma.
Bylem ostatnio w sklepie i faktycznie - powiedzieli mi, ze nie ma go ani w samym Panasonicu, ani u nich, lecz dostawa bedzie i model pojawi sie w sprzedazy..
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
n-ka na 100%, a cyfra prawdopodobnie tez wysyłają tylko sygnał 50hz.
ja z tego względu czekam na haka na Nke - by zerwać umowę.
na dreamboxie i karcie cyfry mogę wyprowadzić 60hz i wtedy tv działa git.
Także z kompa nie powinno być problemu z 60Hz.

Wkrótce porobię testy w menu serwisowym samsunga - może uda mi się włączyć processing 60Hz dla sygnału 50Hz ale raczej w to nie wierzę.

Te samsungi mają w porównaniu do panasonica wyposażenie jak mercedesy - zwłaszcza przy uwzględnieniu ceny zakupu.

Testy w sieci "zajebiste" ale teraz już wiem czemu - najczęściej testy były robione przez amerykanów na sygnale 60Hz i wtedy rzeczywiście jest bardzo dobrze.

551 jest świetnym wyborem, ma świetną cenę, świetne wyposażenie - tylko problem false contouringu może okazać się "koszmarem".
ale jakbyś jakimś sposobem go nie widział to warto kupić ten tv.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
klaus a jak jest z tym dzwiekiem z n? czy jak przestawiam hdmi - dvi na "n" to mam dzwiek w tv czy musi byc przez kino?

nie mam i nie chce miec kina w sypialni......
 

klaus71

New member
Bez reklam
mi działa normalnie przez hdmi.
tylko że jak zmienię wejście w tv na inne niż hdmi na którym działa n-ka to tuner nki wyświetla "problem hdcp".
jak wybiorę hdmi nki to obraz wraca (tylko może nie jest to szybkie)
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
spoko, dzieks za info, czyli wychodzi ze trzeba brac za te 2000pln tego samsunga 42 -451 i tyle. ciekawe jak on bedzie gral w stosunku do pioneera mego 507....heh. z ciekawosci go kupie choćby:)
 
Do góry