martwy subpixel

de_fit

New member
mam nietypowa sprawę - nabyłem właśnie 50A551 i pierwsze wrażenie - z kablówki obraz OK, film 720p z kompa super ale podłączenie kompa to porażka - obraz migocze jak jak w kiepskim monitorze CRT

ma niestety jeden czerwony pixel walnięty

jestem w tej dobrej sytuacji ze mogę TV odesłać w ciągu 10 dni - czy warto odsyłać? 551 kosztował 3300... stracę stówkę + wzrost cen jaki się odbył w ostatnim tygodniu
a może odesłać i nabyć A656?? aktualnie można znaleźć za około 4200
 

viera

New member
martwy subpiksel

oddaj ten tv zakup sobie plazme...lub jak wolisz inny model ..a gdy on bedzie cos podobnego miał to co wtedy..
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Pytanie: czy przeszkadza Ci to w normalnym oglądaniu?
Jeśli nie, to daj sobie spokój. Mój PS50A451 ma takie delikatne "cienie" szerokości piksela biegnące pionowo (każdy ok. 2 cm wysokości). Widać je tylko na jednolitym jasnoszarym tle, więc sobie odpuściłem i w filmach ich nie widzę...
 

Bartholomeo

New member
Mam to samo co pejotpe. Na szarym tle delikatne smugi. Nie przejmuje sie tym bo tego nie widac. Wiem ze jak wiesz ot ym pikselu to Twoj wzrok bedzie automatycznie biegl do niego ale pewnie z normalnej odleglosci przy normalnym ogladaniu nawet go nie zauwazycz a z czasem zapomnisz
 

darwulkiew

New member
Ja mam podpięty PS50A551 do PC przez kabel DVI -> HDMI i obraz jest żyleta nic nie miga, obraz jest bez OverScanu pixel w pixel. Ktoś tu pisał, że niby po DSUB obraz lepszy. Sprawdzałem długo obie możliwości i stwierdzam, że lepsze rezultaty daje podłączenie HDMI, transmisja cyfrowa 1920x1080 bez Overscanu.
Co do subpixela to ja też miałem jeden niedomagający czerwony subpixel. Z ponad metra już go nie było widać. Tak, że ja się tym nie przejmowałem zupełnie. O dziwo ostatnio stwierdziłem, że uszkodzony subpixel się naprawił i teraz cały ekran jest czysty. Widać w plazmach pixele uszkadzają się w inny sposób niż w LCD :).
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jesli obraz na tv podpitym pod kompa miga to jest to prawdopodobnie problem zbyt wysokiego odswiezania ustawionego w karcie . Kilka razy na roznych tv wymuszalem 72hz i obraz migal jak szalony. A takie teksty jak rady by kupic inny tv to ZENADA.


p.s. Klawiatura mi sie krzaczy...
 

de_fit

New member
dzięki za rady zostawiam pixela w spokoju zatem

odświeżanie jest 60Hz grafa ustawiona na 1080p czyli 1920 na 1080 i nie ma overscanu - niestety mój laptop nie ma HDMI tylko dsub... z tego samego laptopa obraz na LCD (tez szajsung tylko 42 cale) jest żyleta - pożyczę jakis sprzet z HDMI i potestuje...
na szczescie w filmach tego migotania nie czuc :D
 

El Greco

New member
Moj samsung (50" 756) ma jeden w dolnym lewym rogu i jakbym go nie szukal, to bym o nim nie wiedzial. Trzeba byc naprawde chorym zeby z tego powodu wymieniac sprzet, poza tym wszystkie firmy lacznie z Pioneeerem, maja normy, ktore mowia, ze tyle i tyle piksele moze byc padnietych w zonie A i tyle w Zonie B. A to srodek panela, a B kraedzie, jest tez wskazowka o pikselach pokazujacych farby blednie. No to teraz mam nadzeije, ze po piatym poscie moge podlaczac linki...
 
Do góry