SAMSUNG PS50A451 wszystko o ...

marximus

New member
Chyba nie ma obecnie na rynku lepszej oferty pod względem jakość/cena.

3000 zł za TV 50" to niezła okazja, jeszcze niedawo ten model w tradycyjnych sklepach kosztował ponad 4000 zł

dokładając więc koło 500-700zł zamiast popularnych 42" możemy mieć 50"

To bardzo kusząca propozycja


Niestety nie wiedziałem tego modelu, i nie wiem jaki ma obraz. Ciężko go trafić w tradycyjnych sklepach

Zamierzałem kupić Panosonic PY8 , czyli 42" FHD ale po tym jak zobaczyłem samiego za 3000 i 50" szczena mi opadła, 200zł zostaje i zamiast 42" mam sporo większy, olbrzym dosłownie.
Różnica tylko w HDR zamiast FHD (no i może jakość ciut gorsza,ale nie wiedziałem wiec nie wiem),
zacząłem więc zastanawiać się czy napewno mi potrzebny FHD no i doszedłem do wniosku że niekoniecznie.
Więc znalazłem już sklep internetowy i dziś lub jutro będe zamawiał, chce jeszcze zobaczyć go na żywo, z tym może być problem, dzisiaj zrobie sobie objazd po sklepach.


Wracając do TV, sporo dobrych opini o nim jest na anglojęzycznym forum
http://www.avforums.com/forums/plasm...-ps50a457.html
wprawdzie piszą o modelu PS50A457 ale to jest chyba to samo tylko z DVB

Sprzęt ma wysoki noty, podaje kilka linków do testów i opini użytkowników (model PN50A450)

http://review.zdnet.com/product/flat-panel...50a450/32815318

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....9776&page=2


dane techniczne się nie pokrywają dokładnie

* HD Ready - Rozdzielczość 1365x768
* Kontrast 30.000 , dynamiczny 1,000,000:1
* Jasność: 1500 cd/m2
* Przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz
* (eliminacja efektów smużenia i płynny naturalny ruch)
* 18 bitowe przetwarzanie obrazu (262,144 poziomów szarości) bardzo ciekawy parametr bo np. najnowaszy Panasonic PY80 FHD ma 5000

* Kąt widzenia (poziomy/pionowy) ponad 175°/175°
*

* Panel z technologią Filter Bright oraz powłoką antyrefleksową
* (pochłanianie zewnętrznych refleksów światła)
* Technologia DNIe Plus (Digital Natural Image engine)
* Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie
* (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
*

* Technologia Silhouette Editor
* (redukcja fałszywych konturów - naturalny wygląd ludzkiej twarzy w ruchu)
*

* Digital Noise Reduction (Cyfrowa redukcja szumów)
* Filtr grzebieniowy 3D
*

* Funkcje Auto Pixel Shift i All White, Signal Pattern, Side Grey zapobiegające wypaleniom pixeli
*

* Funkcja oszczędzania energii (Inteligent Power Saving)
*

* PIP (1 tuner)
*

* Dźwięk SRS Trusurround
* Moc akustyczna 2 x 10 W 2x15 Sam. pl
* Do 100,000 godzin pracy matrycy
* Złącza HDMI ver. 1.2 z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
* Konsumpcja mocy 450W 470 W sam pl
* (poniżej 1W w trybie czuwania)
*

* Złącza na panelu bocznym: słuchawkowe, HDMI, S-Video, kompozytowe (AV)
* Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x2, PC (D-SUB),

te dane znalazłem na stronie jakiegoś sklepu które się w miarę pokrywają ze specyfikacją PS50A457 na stronie Samsung UK ( http://www.samsung.com/uk/consumer/d...XXU&fullspec=F )



natomiast Samsung polska ( http://www.samsung.com/pl/consumer/d...XXC&fullspec=F )
podaje trochę inne dane



na naszym rynku jest to PS50A451
i ciężko znaleźć testy w sieci tego modelu
bo na świecie jest znany jako PN50A450 (tak podejrzewam) i po wpisaniu tego wyskoczy nam sporo informacji

znalazłem też takie info


Samsung PN50A450 (in USA)
PS50A450 in Australia, PS50A450P1 in Asia, PS50A476 in the UK and Europe,
100% pewności nie mam że to jest to samo co nasz PS50A451


Polska to dziwny i specyficzny rynek, wielu producentów na naszym rynku ma sprzęt którego nie znajdziesz w Europie, podejrzewam że często różnice są tylko w nazwie pokierowane tym na jaki rynek model jest przeznaczony albo może to jakieś zubożone wersje,
rolleyes.gif
w co wątpię


może ktos go ma i powie o wadach i zaletach,



poza tym już go zamówiłem za 3001zł :-D , wiec niedługo powiem co i jak
 

marximus

New member
żeby się wytłumaczyć że zakładam drugi raz ten sam wątek uważam żeArt007 minął się z prawdą zamykając poprzedni taki sam temat z powodu "Masz cały wątek o tej serii, więc po co zakładasz nowy?"

w mailu na prv do Arta na którego się nie doczekałem odpowiedzi wyjaśniłem moje wątpliwości wiec skopiuje go tu
Witam
Szkoda że w informacji zamykającej ten temat nie umieściłeś linka do wątku o którym piszesz.
Ale wydaje mi się że masz na myśli wątek "o serii" właśnie, a dokładnie o modelu z tej serii ale 42", wiem który to wątek i czytałem go, niewiele tam informacji o tym modelu.
Poza tym to wątek mimo wszystko o modelu 42" i trzeba czytać mase zbędnych informacji żeby wyłuskać tą garstke dotyczącą 50".
TV jest w dobrej cenie i pomyślałem że fajnie by było zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, a przede wszystkim aby się ktoś wypowiedział kto go widział bo nie ma go na sklepowych półkach. Chce go kupić i właśnie muszę skakać po całym forum żeby powynajdować info o tym TV.
No ale cóż Ty tu rządzisz.
Mimo wszystko uważam że powód nie trafiony, 42" o całkiem innej rozdzielczości czyli innej matrycy to jednak nie wątek o tym modelu. Zrobiłeś ze mnie jakiegoś nowicjusz który wpada na forum i zakłada od razu dwadzieścia tematów zamiast korzystać z "szukaj".
Może się mylę i inny wątek miałeś na myśli - chętnie go poczytam, jeśli tak to umieść chociaż linka w komentarzu zamykającym mój temat.

pozdrawiam


W temacie o którym pisze na 530 postów 8 związane jest z tym modelem.
Poza tym nie wiem co komu przeszkadza nowy temat, nie jest bez sensu, nie pytam w nim o rzeczy na które jest pełno odpowiedz na forum, nic nie dubluje. To o co biega :confused:
Chyba fajnie że zakłada się nowe ciekawe tematy, forum się rozwija, no chyba w forum chodzi właśnie o to, żeby użytkownicy sie wypowiadali i je tworzyli, ale mogę sie mylić.
 
Ostatnia edycja:

marximus

New member
jakos nie wpadłem na to :???: , a faktycznie choćby model wyższy samsunga PS50A551 w wyszukiwarce cen za ta cene znalazłem (choć bardziej realna cana za niego to 3450), zasugerowałem sie moim pierwszym typem czyli panasem 42" PY8,
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Cena nie wiele wieksza ale na blizsza przyszlosc to dobry wybor bo blurey juz niezle tanieje a rozniaca bedzie widoczna chyba ze bedziesz dosc daleko siedzial ale czy daleko czy blisko to jest niewielka roznica w cenie za fulhd gdyby byla wieksza to by sie nie oplacalo ale w tym przypadku jest niewielka.
 

Artlight

New member
Wybór pomiędzy 50A451, a 50A551 wcale nie jest taki oczywisty, jakby wskazywała na to niewielka różnica ceny pomiędzy nimi. Zauważcie, że 451 to HD Ready ale z true 100HZ i 24p, a 50A551 to FullHD golec. Osobiście nie wiem na ile w plazmach istotne jest 100Hz i jak działa to 24p i na ile jest to istotne.
Przeciętnemu nabywcy trudno jest rozpoznać, które funkcje są użyteczne, a co jest jedynie marketingowym bełkotem, a naprawde żetelnych testów, szczególnie porównawczych, praktycznie brak. Przykład: FullHD w 32"... z jakiej odległości trzeba oglądać, zeby zobaczyć różnicę w stosunknu do HD Ready? 30cm? Czy możemy liczyć na test robiony przez sprzedawce, który obnaży ten bezsens?
 

NIEDZWIAD

New member
fakt 551 ma full hd ale nie ma 100 Hz, wydaje mi się, że to w telewizorze o rozmiarze 50 cali ważna funkcja wiecie migotanie jasnych płaszczyzn smużenie. Prawde powiedziawszy to tez mam dylemat hd redy i 100 hz czy full hd bez, odległość bede mial 4 -4,5 m wiec full hyba odpuszcze ale 100hz napewno sie przyda
 

NIEDZWIAD

New member
MARXIMUS gratuluje wyboru koniecznie napisz co i jak gdy tv juz do Ciebie przyjedzie. Widziałem ten tv w MM stał w niekorzystnych warunkach bo na górnej półce pod sufitem gzie były halogeny, które na niego świeciły ale mimo to (bo przecież takie światło na plazmie strasznie psuje jakość obrazu) obraz był całkiem fajny pozatym tv jest ładny no i cena fajna pozdro:cool:
 

marximus

New member
NIEDZWIAD napisał:
fakt 551 ma full hd ale nie ma 100 Hz, wydaje mi się, że to w telewizorze o rozmiarze 50 cali ważna funkcja wiecie migotanie jasnych płaszczyzn smużenie. Prawde powiedziawszy to tez mam dylemat hd redy i 100 hz czy full hd bez, odległość bede mial 4 -4,5 m wiec full hyba odpuszcze ale 100hz napewno sie przyda
dokładnie miałem te dylematy,
a co do FHD to w końcu jednak przeważyło HDR, m.in za sprawą tego art.
w w w .cinematic.pl/index.php?doc=89
to fragment
"Osoba z normalnym wzrokiem jest w stanie zidentyfikować obiekt o wysokości 1,76mm z odległości około 6,1 m."
Na tej podstawie określono z jakiej największej odległości człowiek jest wstanie dostrzec zalety jakości obrazu. Obliczono optymalną odległość i zalecają nie zmniejszanie jej (o 10-20%) aby struktura ekranu nie wyszla.
i dla 50" (podane dla 1280x720 a nie 1366x768) to jest 2,97 metra,
czyli dopiero z odległości około 2,4m zauważę niedoskonałości HDR.
Poza tym to orientacyjne raczej dane, wartość "odstęp między pikselami" na której widać opierają się po części obliczenia jest tu przyjęta 0,86 mm , a już np dla 0,80mm jest 2,73m , a natknąłem się na dane innej 50" plazmy samsunga i dot pitch był 0,81 wiec odległość może być jeszcze mniejsza. Dwa to nie rozróżniono PDP od LCD.

polecam zresztą ten temat Hd Ready a Full HD (Blu Ray)
w w w.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=35976


natomiast te 100Hz może mieć znaczenie, a 24p to chyba tylko przy oglądaniu BR będzie coś znaczyć, a ja BR nie przewiduje. Filmy będą lecieć z PC, i tu kolejny plus dla samiego bo czytałem że dobrze współpracuje z PC.
 

NIEDZWIAD

New member
ja blue przewiduje ale z odl 4 m jak puszcze na tej 50tce hd ready to bedzie gitarka. Odległość naszczęście wiele wyjaśnia. A 24p to jest wyświetlanie filmu w 24 klatkach na sekundę czyli tak jak oryginalnie kręcił reżyser.
 

browny72

New member
Witam,

Ja jednak zdecydowałem się na PS50A551, chociaż był już moment że prawie kupiłem Sharpa46XL2. Pierwotnie jednak zacząłem od Panasa, ale czekawszy od listopada na telewizor, zwątpiłem w solidność firmy Panasonic bo jak pisałem już w innym wątku, co zrobisz jak ci padnie tv??? będziesz czekał w nieskończoność, a oni będą przedłużać i przedłużać itd.
No ale, wracając do tematu, TV już zamówiony, mam mieć w nast. tyg..
Co zdecydowało? (że nie 451)
Mianowicie jednak FULL HD, Będę oglądał z ok 3,5 do 4 metrów, wiem z postów że nie odróżnię HD od FHD - z tej odległości. (choć tak naprawdę sprawdzę jak już sprawdzę hehe). Zdania jednak były podzielone, jedni piszą że mniejsza ilość pixeli w HD powoduje lepsze skalowanie SD (bo mniej pracy dla skalera), inni z kolei że matryca FHD ma większe możliwości skalowania SD z tego samego powodu, czyli ilości pixeli ale większej. I bądź tu mądry, Uważam, że BR za niedługo będzie mocno powszechny (za rok, dwa), mam xboxa360, za jakiś czas dokupię PS3,. Więc myślę FHD to wybór przyszłościowy. Ktoś teraz powie, że za 3 lata to se może kupi FHD. Tylko sprzedaj za 3 lata używaną plazmę i to 50 cali. Nawet w rodzinie będzdie trudno znaleźć chętnego. A najlepiej zadać sobie pytanie, kiedy kupiło się obecnie posiadany TV. Ja swój kupowałem 7 lat temu. I jak czytam posty to ludzie tak zawsze planują na 5- 8 lat. Biorąc to pod uwagę FHD jak najbardziej wskazany.
Bo jeśli kupisz HD, to np. za 2 lata pomyślisz, a jak by to wyglądało na FHD, i będziesz się męczył.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów. Ja na necie spędziłem czas od listopada HAHA. 3 miechy - to prawie tak jak żonę wybierałem hihi (ślub po 6 mies znajomości).

Oczywiście w ramach wdzięczności za tutejsze informacje i ja dorzucę swoje spostrzeżenia co do PS50A551.

PS: gdzieś tu na forum było, że obsługuje 24p i bądź tu mądry, już nie mam siły szukać.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

NIEDZWIAD

New member
fajnie, że przybył kolejny plazmowicz a nie szary lcdkowiec :D. Dobrze, że wziąłeś plazme ja mam lcd i klne jak szewc dlatego wertuje forum i teraz kupie plazme. Koniecznie napisz za jakiś czas jak wygląda obraz bez tych 100hz w szybkich jasnych scenach czy jest ok? bo mnie to strasznie nurtuje.
 
No to żeby jeszcze troszkę namieszać, to Samsunga można znaleźć w porównywarkach następujące modele:
PS50A410
PS50A416
PS50A451
PS50A457
PS50A456
PS50A470
PS50A476P1D
PS50A450P2
Widać, że Samsung dość mocno "modernizuje" ten model...
 

marximus

New member
są jeszcze PN50A450 w USA, a PS50A450P1 w azji, PS50A456 w UK i europie, pisze o tym w pierwszym poście, model PS50A457 to to samo tylko dla sieci sklepów jak currys. no i te modele mają chyba tuner DVB czego nie ma PS50A451,
sądze że różne oznaczenia nie świadczą o modernizacji , ulepszaniu modelu,
są tylko różnymi nazwami tego samego sprzętu, lub różnia sie jakimś dodatkiem jak np DVB. ale główna konstrukcja PDP jest ta sama
 

marximus

New member
po d-sub napewno nie ma overscanu, po HDMI nie jestem pewny, pamietam że HDMI nr2 jest przeznaczone do wyświetlanie z kompa, ogólnie na angielskich forach czytałem jak sporo osób podłączło 1 do 1, mieli tylko problem z podaniem odpowiedzniego sygnału z k.graf bo zostawał pasek kilku pixeli.
 

perła

New member
To i ja się podłączę !
Początkowo miał być LCD..
Potem plazma Panasonica... ale fakt braku dostępności jest dość irytujący :twisted:
Dlatego zaczęłam skłaniać się właśnie ku Samsungowi dokładnie 50" i szukam pomocy w wyborze którą kupić serię 4xx, 5xx czy 6xx :cool:
Pozdrawiam i czekam na wrażenia :roll:

PS. TV też szukam już ponad miesiąc za to na męża w 3 się zdecydowałam a to wkońcu on mi został na całe życie a nie potencjalne TV :D
 

marximus

New member
TV odebrany, powiem ze expresem to było, w pt zamowilem a dzisiaj juz odbieralem, bo mimo ze to sklep internetowy do wybralem odbior osobisty w punkcie wydan

pierwsze wrażenia


WOOOWWWWW

niesamowity,
na razie tylko dekoder IPTV i dvd podłączyłem, powiem rewelacja,
wczesniej mialem sony 32" 100hz , naprawde malutki :mrgreen:

w IPTV mam taka opcje jak kominek i akwarium , no i wtedy widac HD, oczywiscie dokoder puszcza to w 720p,


teraz kompa podłączam

ogolnie, spodziewałem sie gorszej jakosci a jest bdb, poza tym nie wierze żeby ktos z 3m widział rożnice miedzy HD a FHD nie ma szans (no chyba że ma ponadprzeciętny wzrok)

jestem zadowolony i na tą chwilę uważam że to był jedyny słuszny wybór.

przy tych zachwytach pamiętajcie że wcześniej miałem tylko crt 32"
50" jest sporo, ale wcale nie za dużo, dobrze że nie kupiłem 42"
 

browny72

New member
Cześć,

nie ma jedynych słusznych wyborów bo są dwa jedyne słuszne wybory (ja wybrałem 551 ;)) No i też jestem ciekaw jak to będzie grało w SD, bo że w HD super (czy to tv, ps3, xbox360 czy br)to nikt nie musi mnie upewniać :eek:k:. Może byś coś dodał jak sytuacja z SD?

Narka.
 
Do góry