Jakie sposoby na schowanie kabli?

browny72

New member
Witam, proste pytanie :

Jakie macie patenty na schowanie kabli z powieszonej na ścinie plazmy np. 50 cali?
Na wszystkich folderach i reklamach wisi sobie plazma i żadnych kabelków , haha. Pięknie to wygląda, ale u większości podejrzewam już nie? Może pochwaliłby się kto jak sobie radzi z tym problemem?

(wkucie, maskownice, inne?)

Pozdrawiam.
 

NIEDZWIAD

New member
Moim zdaniem najlepsze jest wkucie z tego względu, że wygląda estetycznie. Wystarczy kupić rurkę pcv oczywiście dobraną tak by weszły wszystkie potrzebne kable wkuć ją w ścianę i gotowe, zakładając że np tv wisi na ścianie a pod nim jest półka na sprzęt długość rury dobierasz tak by zaczynała się za tv na wysokości wejść kabli a kończyła za sprzętem również na wysokości wejść np do amplitunera. na górze i dole rury montujesz jeszcze kolanka i w ten sposób możesz nawet wyciągać, odłanczać i dodawać nowe kable, które są poprowadzone w ścianie.
 

browny72

New member
No tak, też mi się wydawało że to najrozsądniejsze , tylko myślałem o wkuciu prostokątnego kanału, a faktycznie kawałek zwykłej rurki pcv wod-kan i sprawa załatwiona, myślę że średnica 50mm będzie ok, ale nie wiem czy kabel euro przejdzie.

No i jeszcze jedno pytanie, czy model PS50A551 posiada w ogóle możliwość zawieszenia na ścianie, tzn czy ma przystosowaną obudowę?, w specyfikacji nie podano, jeśli ktoś ma to proszę o odpowiedź.

Narka.
 

KotD

New member
Rura PCV w ścianę. Kabel euro rozbierasz i przeciągasz jako pierwszy. Ja tak robiłem i nie ma problemu.
 
Ostatnia edycja:

darwulkiew

New member
Ja użyłem akurat dwóch profili tzw. "C-owników" (wsadzonych jeden w drugi co dało mi profil zamknięty) używanych do montażu płyt kartonowo gipsowych. Są one bardzo tanie, ok 10zł a kanał ma prostokątny przekrój 50mm na 20mm jak dobrze pamiętam. Wszystkie potrzebne kable przepchałem bez problemu. No i nie trzeba głęboko kuć.
Jeżeli jest problem z kuciem (np. w budynkach z wielkiej płyty :)) zawsze można użyć maskownicy no ale wtedy to już nie ten efekt :).
 

Bartholomeo

New member
Ja natomiast jeszcze w czasie remontu dwa lata temu przewidujac zakup plazmy wykulem kanalik dlugosci okolo 70cm glebokosci 4 cm i szerokosci 6cm. Zaslonilem cienka plytka i zagipsowalem. Wyglada bardzo estetycznie niestety nie mam mozliwosci wymiany kabli lub dokladania nowych. Musze zerwac plytke i gipsowac na nowo.
 

adamtelecom

New member
Super sposobem na instalację koryta jest nie kucie ścian tylko użycie w tym celu szlifierki kątowej z tarcza do kamienia.
Wytniesz w ścianie idealny otwór pod profil.
Niestety wadą jest to iż mocno się kurzy, ale za to jest mało gipsowania.
 

El Greco

New member
Paneljest powieszony tak nisko i z reguly pod nim znajduje sie jakis sideboard wiec te kilka cm wystarczy uzyc aluminiowy kanal ozdobny, ktory naklada sie na sciane. estetycznie tanio i czysto bez rozkuwania tynkow.
 

Tosek

New member
W moim przypadku 50 cali wisi 30 cm nad bardzo niską szafką. Kable dokładnie 4 ułożyłem tak jakby w kwadrat i spiąłem opaskami białymi tak aby wyglądał jak jedna całość. Taki czterożyłowy przewód puszczony jest centralnie pod tv i muszę powiedzieć, że w ogóle nie rzuca się w oczy.
 

animia

New member
Ja zamontowałem maskownicę aluminiową z wymiennymi nakładkami (raczej „wsuwkami”) VIVOTEL 500 (jest też dłuższa VIVOTEL 1000). Nie jest tania, ale super wykończenie, szablon etc. i dużo miejsce na kable.
Są dostępne na stronie Fiber Novelty i na Allegro.
Nakładki są w komplecie: czarna i biała.

Mam zamontowane 2 takie maskownice: jedna pionowo na ścianie pod 46” LCD (pomiędzy TV a ok. 40 cm niżej szafką Klose Amber), druga (pozioma) pomiędzy szafką a gniazdami (2 x SAT, 1 x antena analog, 1 x 230V):
– na „wsuwce” listwy (aluminiowa malowana proszkowo na czerń) po TV mam naklejoną tapetę samoprzylepną „meblową” PVC („meblową” w kolorze szafki – u mnie olcha)
- na „wsuwce” listwy poziomej (aluminiowa – srebrna) mam tkaninę vertikalową w kolorze ściany.
 

fostex

New member
Reaktywuje temat. Jestem tuż przed remontem..mampytanieczy będzie przeszkadzało jeśli w rurce podtynkowej puszczę obok siebie kaleb zasilający TV (gniazdo energi elektrycznej jest przy listwie przypodłogowej), kabel EURO łączący TV i DVD, Kabel HDMI łączący TV i PS3, oraz kaber RC łączący TV i wzmacniacz? Innymi słowy czy nie będzie zakłuceń sygnału?
 
Do góry