Zakup telewizora - Efekt kinowy.

Artlight

New member
Ponieważ w związku z przedłużeniem umowy z UPC zawita u mnie cyfrowy dekoder tej kablówki, nadszedł czas na zmianę TV (dotychczas 100Hz LG 29" - nic specjalnego). Od półtora tygodnia wertuje różne fora i... nie wiem czy mi to pomaga. Tak to jest ze zdobywaniem wiedzy, że w miarę jej pozyskiwania liczba pytań bez odpowiedzi rośnie.
Wiem jednak, że będzie to plazma od 42A551 do 50A656. O wiele nurtujących mnie problemów związanych z zakupem telewizora nie będę Was pytał, bo wiem, że odpowiedzi zależą od subiektywnych odczuć (hd ready lub full hd, 42 czy 50 itp itd). Z wieloma niedoskonałościami obecnych produktów, nawet jeśli mi się przytrafią, będą potrafił żyć, jednak jest jeden problem, co do którego muszę mieć pewność, że nie wystąpi w moim nowym TV. Chodzi o wygląd fimów.
Zapewne wszyscy zauważamy, że wygląd filmów różni się od wyglądu seriali, dziennika, czy też teatru telewizji. Niestety ostatnio u szfagra, który ma zestaw Samsung LCD 32" + dekoder Polsatu SD zauważyłem, że wszystkie filmy wyglądają jak właśnie seriale itp. - KOSZMAR! Podpowiedzcie mi proszę, jaka funkcja w TV zagwarantuje mi, że przy wykorzystaniu dekodera UPC HD firmy będą wyglądały jak powinny, a nie jak teatr telewizji.

Efektu kinowego o którym wspominam nie opisuję, bo ciężko - mam nadzieję, że wiecie o co chodzi i że nie jest to efekt kastrowany przez telewizję cyfrową.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak sam zauważyłeś szwagier ma LCD...... Plazma jako typowy TV sprawdzi się i nie będzie tego efektu "teatru telewizji".
 

Artlight

New member
To nie jest raczej "wina" technologii telewizora. Mam 26" Samsunga LCD w kuchni z analogiem UPC i firmy wyglądają jak powinny.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
film to nie teatr

tak jak poprzednik powtorze ze to jest efekt wlaczonego ULEPSZACZA OBRAZU,poprawa filmow itp.
Te funkcje trzeba wylaczyc choc na lcd i tak moze obraz wydawac sie troche sztuczny.
Moim zdaniem tylko telewizor plazmowy i tu sugestia 50 cali!!!!! lub PROJEKTOR!!!! zagwarantuja wysmienita jakosc obrazu!!!:twisted::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Do @Artlight

Mam PDP 50A656 podpięte pod UPC pakiet: max HD, pakiety premium: Canal+, HBO, Cinemax. Odradzam powyższą konfigurację kablówki. Dlaczego i jeżeli jeszcze nie podpisałeś umowy to odsyłam do przeczytania tematu „HD w UPC” dział platformy cyfrowe na forum.

Proponuję 50A656. Dlaczego, find more posts by.

Wygląd filmów. Poniekąd sam sobie odpowiadasz określając że są w rozbieżności w „wyglądzie” filmów na TV wykonanych w tej samej (LCD) technologii a jednocześnie zaznaczasz że na każdym z nich sygnał jest z innego źródła. Ja mam funkcję poprawa filmów włączoną na tryb max i jak dla mnie jest OK. Funkcja „poprawa filmów” ma trzy poziomy ustawień i opcję demo w której ekran jest dzielony w pionie i można porównać jak obraz jest wyświetlany z aktywną „poprawą filmów” i bez. Notabene przy aktywnym menu przełączając pomiędzy trzema poziomami ustawień „poprawy filmów” można spostrzec co daje każdy z poziomów.
 

Artlight

New member
dziekuje za odpowiedzi.

@klaus71, gadzeciaz
sprawdzę działanie picture plus.

@smok-wawelski
co do wyboru providera tv nie mam specjalnie wyboru. mam net i telefon w upc i nie opłaca mi się brać tv gdzie indziej.

byłem już praktycznie zdecydowany na 50A656. jednak pomimo lektury różnych for, nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę 656 różni się od 551 i czym można uzasadnić cenę wyższą o 1000zł. dodatkowo model 656 jest podobno fatalnie skalibrowany fabrycznie i trzeba go dopieścić w tym zakresie, a na takie zabawy nie bardzo mam ochotę.
w tej chwili na topie jest 50A551, ale daje sobie jeszcze 2-4 tygodnie do namysłu (zaczęło sie od Panasonica 42PY80). Istnieje też opcja taka, że jeśli różne niedoskonałości w obecnych modelach plazm do 4500 wydadzą mi się zbyt uciążliwe to po prostu kupie sobie na razie hd ready 42 cale, np. 42A551 (który nawet w mm obecnie jest w dobrej cenie). na razie jednak nadal myślę, szukam i chętnie wsłuchuje się w opinie forumowiczów :)

@klaus71, gadzeciaz

sprawdziłem u szwagra, w jego samsungu nie znaleźliśmy takiej funkcjonalności jak movie plus, więc to raczej nie to.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
To to. Tylko może się inaczej nazywać. Sprawdziłem u szwagra na LCD 37 A656 (bodajże regulacja ostrości, albo podobnie - im wyższa, tym bardziej widoczny efekt "teatr telewizji przedstawia")...

Na plazmie wyostrzanie przynosi inny efekt niż na LCD (wg mnie lepszy, chociaż też nie należy przesadzać, bo wyłażą artefakty kompresji). Na plazmie Samsunga wyostrzanie siedzi w innych opcjach...
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
poprawa filmow

Poprawa filmow tak nazywa sie to ustawienie w ps50a656
i daje to efekt
(stroboskobowy jakby,taki wlasnie teatralny)
jednym to sie podoba innym nie,ja osobiscie mam ta funkcje wylaczona.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
u każdego inaczej

Po pierwsze, moim zdaniem to LCD do filmów to BE!
Po drugie,u każdego producenta mogą pod tą samą funkcją być zastosowane inne nazwy tej funkcji.
w ps50a656 jest to POPRAWA FILMÓW.
na szczęście można ją wyłączyć.
 
Do góry