Czy SAMSUNG 32 656 posiada Deep Moode

Korniszon

New member
Czy SAMSUNG 32 656 posiada Deep Colour

Witam - Mam SAMSUNGA 32 656, chcę kupić panasonica odtwarzacz Blu Rey DMP-BD35. Panasonic ma przetwornik Video 12 bit.W opisie tego otwarzacza przeczytałem - jeżeli TV nie ma ma funkcji Deep Colour odtwarzacz będzie przenosił tylko 8 bit.
Czy SAMSUNG 32 656 ma taka funkcję.Dzięki
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam 32a656. Ma funkcję XVycc colour (deep colour wchodzi w skład tej funkcji)a więc odpowiedz brzmi: TAK. Pozdrawiam.




"xvYCC jest to przestrzeń barw który jest dopiero wspierany w standardzie HDMI 1.3 wzwyż. Używany w elektronice video oraz telewizji. Wspiera 1.8 razy więcej kolorów niż przestrzeń barw sRGB. Standard xvYCC zapewnia pełen zakres wartości (od 0 do 255 w 8 bitowej przestrzeni) w przeciwieństwie do standardu sRGB znosi ograniczenie narzucone przez analogowe telewizory reprezentacji kolorów w zakresie (od 16 do 235 w 8 bitowej przestrzeni). Dzięki temu otrzymamy pełny zakres 16,58 mln odcieni czyli pełen zakres kolorów rozpoznawanych przez ludzkie oko.

Depth Color (głębia kolorów) - określa metody wyświetlania obrazu np. w telewizorze. 30 bitowa głębia kolorów oznacza, że pixel może przybrać jeden z 1.073 miliarda kolorów, 4 bitowa głębia kolorów oznacza, że może mieć jeden 256 kolorów.
Deep Color jest odmianą głębi kolorów używaną m.in przez xvYCC, obsługuje 30, 36, 48-bitową głębie. np. standard HDMI 1.3b wspiera 48 bitówą głębie kolorów co oznacza, możliwość wyświetlenia jednego z 281.5 biliona różnych odcieni."
 
Do góry