Samsung PS50A656

zenox

New member
Witam serdecznie,

Czy może mi ktoś powiedzieć jak uaktywnić w ustawieniach obazu funkcję "tryb ekranu" bo cały czas mam nieaktywna, oraz rozmiar-auto szerokość, też jest nieaktywna.

Pozdrawiam
 

zenox

New member
To nie o to chodzi, to wszystko wiem. Chodzi o to, że wchodząc w menu televizora, wybieram obraz, następnie więcej, następnie opcje obrazu i na tej planszy funkcja tryb ekranu jest nieaktywna.
I druga sprawa wchodząc w rozmiar w opcjach obrazu funkcja auto szerokość jes też nie aktywna.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
wyjasnienie

Czesc,o ile dobrze rozumiem ustawiles telewizor na jeden z trybow fabrycznych przyciskiem E.MODE-sport,kino,gra a na tych ustawieniach brak mozliwosci grzebania w funkcji meni.
Musisz tym przyciskiem ustawic Wył. i wtedy masz dostęp do wszystkich ustawien MENU w trybie standart i jeszcze wiecej KOLORY-UZYTKOWNIK.
 
zenox napisał:
Witam serdecznie,

Czy może mi ktoś powiedzieć jak uaktywnić w ustawieniach obazu funkcję "tryb ekranu" bo cały czas mam nieaktywna, oraz rozmiar-auto szerokość, też jest nieaktywna.

Pozdrawiam

Podłącz TV do sygnału kablem koncetrycznym do wejścia "ANT IN".
Wyjaśnienie.
Funkcja ta (tryb ekranu) jest niedostępna w trybach PC, Moduł i HDMI. Po co komu "autoszeroko" obrazu przy korzystaniu z sygnału cyfrowego po kablu HDMI. Patrząc na to przez pryzmat realiów sygnału sprzedawanego przez np. UPC - Canal+FilmHD który emitowany jest także niestety w formacie 4:3 chciałoby się mieć możliwość "autodopasowania". Nasz sprzęt przerasta polskie realia. Albo inaczej, projektanci w Samsungu nie przewidzieli stosunków panujących na polskim rynku sygnału TV. W trybie PC po podłączeniu kablem D-sub, panel staje się monitorem. Obraz automatycznie dopasowuje się w zależności od ustawionej rozdzielczości karty grafiki w PC/laptopie. Należy pamiętać o ograniczeniach rozdzielczości wynikających z technologii D-sub. W trybie PC można również zrobić z tej plazmy monitor podłączając PC/laptopa kablem HDMI. Kabel HDMI należy wpiąć do złącza HDMI nr 2.
 
Ostatnia edycja:

zenox

New member
Ustawienia obrazu.

Witam,
Dawno nie byłem na forum, dzieki wam za podpowiedzi. W tej chwili jest mi to wszystko jasne.
Swoja drogą irytuje mnie bardzo oglądanie czarnych pasów lub nieproporcjonalnie rozciągniętego obrazu, ale tak jak piszecie nasz rynek jeszcze nie jest dostosowany do światowych standardów.
Jednocześnie ' GADZECIAZ' dzieki za ustawienia obraz jest super.
Pozdrawiam.:)
 

popmart

New member
smok-wawelski napisał:
W trybie PC po podłączeniu kablem D-sub, panel staje się monitorem. Obraz automatycznie dopasowuje się w zależności od ustawionej rozdzielczości karty grafiki w PC/laptopie. Należy pamiętać o ograniczeniach rozdzielczości wynikających z technologii D-sub. W trybie PC można również zrobić z tej plazmy monitor podłączając PC/laptopa kablem HDMI. Kabel HDMI należy wpiąć do złącza HDMI nr 2.

o jakich ograniczeniach rozdzielczości w dsub mówisz w tym modelu ?
ciekawy jestem ? bo imo dsub w ps656 jest optymalny nie dość że jest fullHD to jeszcze obraz jest znacznie lepszy niż przez HDMI ?, dodam ze dsub oferuje autodopasowanie czego nie ma w HDMI ....
 
Zadajesz mi pytanie a znasz na nie odpowiedź. Oto wypowiedź z innego tematu
popmart napisał:
(...) poza tym weź instrukcje od tv tam jest ramka możliwych do wyświetlenia trybów ... tv nie wyświetla wszystkich np moja plazma nie wyświetla 800x600 (co czasem jest problemem) w lapku trza ustawić tryb akceeptowlny przez tv.

Notabene, skierowałem do ciebie pytanie, właśnie w temacie D-sub.

Jeszcze w sprawie rozdzielczości i korzystania z połączeń. U mnie na łączu D-sub 800x600 „chodzi” bez problemów. Kwestia korzystania z łącza HDMI w kontekście używania „autodopasowania”. Jak rozwiniemy skrót HDMI i przetłumaczymy na język polski będziemy mieli odpowiedź dlaczego taka funkcja w naszym sprzęcie nie jest dostępna. Już pisałem na ten temat. Natomiast godne pochwały dla projektantów Samsunga jest to, że stworzyli możliwość korzystania z trybu PC z wykorzystaniem alternatywnych połączeń, D-sub a także HDMI.
 

popmart

New member
poza trybem 800x600 (trzeba przyznać ze mnie wypunktowałeś ;))

obraz jest lepszy i ostrzejszy przez dsuba ... próbowałem też przez hdmi odpadło w przedbiegach.
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
popmart napisał:
poza trybem 800x600 (trzeba przyznać ze mnie wypunktowałeś ;))

obraz jest lepszy i ostrzejszy przez dsuba ... próbowałem też przez hdmi odpadło w przedbiegach.

Ja akurat uważam inaczej - w połączeniu analogowym (D.Sub) miałem na ekranie delikatne "duszki" wokół czcionek/ikonek wynikające z tzw. niedopasowania falowego sygnału (powstają przez to jedno lub wielokrotne odbicia - słabe lub mocne; u mnie były ledwo widoczne). Zaznaczam jednak, że mój kabel monitorowy, choć dobrze zrobiony (gruby, dobrze ekranowany) mam dość długaśny - 5-cio metrowy... :roll: Połączenie HDMI (też 5 metrów) jest tej wady pozbawione i min. dlatego lepsze (jak dla mnie) :)

Proszę wypróbować nast. ustawień przy połączeniu kompa/lapka kablem HDMI:
1. Gniazdo wejściowe: HDMI 2
2. Zmienić jego nazwę na PC
3. W komputerze ustawić rozdzielczość 1920x1080 (ewentualnie na 1280x720) a częstotliwość odświeżania przestawić na 60Hz (przy tak wysokim odświeżaniu dopiero wtedy tak naprawdę plazma załącza tryb PC!) Efektem będzie to, że w menu od ustawień obrazu zniknie nam wiele pozycji do edycji (w tym wszelkiego rodzaju "poprawiacze" )
4. Ustawić tryb obrazu na "Film" (aby można było włączyć X.v.colour/DeepColor - o ile karta grafiki na to pozwala)
5. Czerń HDMI ustawić na "Niski"
6. W ustawieniach TV ustawić tryb "bez overscanu"
7. Jasność na 40-50
8. Kontrast na 90-100
9. Podświetlenie na 7-10
10. Ostrość na 0 (koniecznie!!) a poprawa krawędzi na Off - o ile te opcje będą w ogóle aktywne...
11. Balans bieli na Zimny1/Zimny2
12. Jeśli karta grafiki na to pozwala to jej zakres tonalny przy odtwarzaniu filmów przestawić z "Ograniczony" na "Pełny"

Jeśli coś ominąłem to wszystko co wydaje się zbędne też należy powyłączać :rolleyes:
Jestem ciekawy jak Ci się te ustawienia spodobają :)
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
Zapomniałem o dość ważnym punkcie (13 :D )
Jeśli karta grafiki na to pozwala to należy zaznaczyć też (w panelu kontrolnym karty (piszę to na przykładzie GF8800GT) - w zakładce odpowiedzialnej za konfigurację panela LCD/PDP) format kolorów na "YPbPr" (domyślnie jest "RGB") - inaczej nie uda nam się włączyć x.v.Color (Deep Color) w TV... :rolleyes:
 
Do góry