D-Sub a FullHD - brak

pisklak46

New member
Mam problem -nie mogę uzyskać rozdzielczości fullhd na tv.

Telewizor - Samsung LE46A551
Notebook - karta graficzna Intel X3100 ,
(wgrane najnowsze sterowniki)
Instrukcja : http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds_esprimo_mobile_u9200.pdf

Wg instrukcji telewizora kablem d-sub bezproblemowo mogę uzyskać taka rozdzielczość
W praktyce jest inaczej - po wybraniu rozdzielczości większej niż max 1024x768 (choć rozdzielczość notebooka to 1280x800) obraz znika z tv - "brak sygnału"

Zastanawiam się czy to nie wina notebooka - który nie wysyła obrazu full hd ze wzgledu na brak lacza dvi


Jakieś porady?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
d-sub mozna uzyskac duze rodzielczoscie nie tak jak DVI
ale dvi jest cyfrowy i tv raczej z dvi pokaze full hd, d-sub + TV raczej nie uzyskasz full hd
 

popmart

New member
ja w swoim ps50a656 bez problemu mam full HD przez d-suba ba jest to ewidentnie najlepsze połączenie z pełną możliwością regulacji obrazu.... w moim systemie hdmi nie umywa się jakością obrazu do dsuba mam ati HD 3850....

przez hdmi nie ma auto dopasowania jest słabsza ostrość i kolory niż przez standardowego dsuba
 

gajtek123

New member
Ja wyciągam 1600x1280 przez d-suba ale tylko wtedy, gdy zamknę pokrywę od laptopa.
Wtedy nie jest klonowany ekran. Spróbuj więc podłączyć kabel i wyłączyć klonowanie ekarnu.
Powinno się udać.
Swoją drogą nie wiem czy można przesyłać analogowo full hd, nie masz wyjścia Dvi??
Wesołych Świąt :D
 

popmart

New member
gajtek123 napisał:
Swoją drogą nie wiem czy można przesyłać analogowo full hd, nie masz wyjścia Dvi??
Wesołych Świąt :D

nie rób jaj człowieku .... czy można przesyłać 1980x1080 przez dsub ... hehehe niezły zart , jakoś ommamiły wszystkich te tgz złącza cyfrowe ....inna sprawa ze z jakiś przyczyn tv nie obsługują fullhd ani przez dvi ani przez dsub.... mój 656 łyka jak pelikan cegłe ;)

OCZYWIŚCIE ŻE MOŻNA nawet wyższe rozdziałki ....

poza tym weź instrukcje od tv tam jest ramka możliwych do wyświetlenia trybów ... tv nie wyświetla wszystkich np moja plazma nie wyświetla 800x600 (co czasem jest problemem) w lapku trza ustawić tryb akceeptowlny przez tv.
 
Ostatnia edycja:

gajtek123

New member
Jaj sobie nie robię. Nie te święta;)
Teraz już będę wiedział :D
Piszę z własnego doświadczenia.
Mi nie udało się puścić wyższej rozdzielczość kablem analogowym chociaż próbowałem
z dwóch źródeł: laptopa i stacjonarnego oraz różnych ustawień.
Pozdrawiam i wesołych świąt :D
 
Ostatnia edycja:
popmart napisał:
ja w swoim ps50a656 bez problemu mam full HD przez d-suba ba jest to ewidentnie najlepsze połączenie z pełną możliwością regulacji obrazu.... w moim systemie hdmi nie umywa się jakością obrazu do dsuba mam ati HD 3850....

przez hdmi nie ma auto dopasowania jest słabsza ostrość i kolory niż przez standardowego dsuba

Jaki stosujesz kabelek D-sub, na razie nie mam takiej mozliwości mam w lapku 1600x1200 i kabelek D-sub za 33 PLN do zdjęć starcza. Myślę o zmianie i informacja na temat kabelka się przyda.
 

slonio

New member
przez dsub możesz puścić bez problemu fullHD. Na laptopie musisz wybrać ekran tv jako ekran główny a nie jako klon ekranu (dlatego ci nei pozwala wybrać wyższych rozdzielczości). Swoją droga to nie kazdy driver pozwala wybrać 1920x1080 bo nie jest to rodzielczość "komputerowa", komputerowa z monitora (16x10) ma 1920x1200.
 
Do góry