Wybór plazmy Samsung PS42A451P lub Panasonic TH-42PX8 ??

markolm86

New member
Witam

Jestem zainteresowany kupnem plazmy
-do 2000 zł.
-Przękątna do 42 ''
-odległość tv 3 metry
-tymczasowo obraz ze zwykłej anteny
Mam do wyboru Samsung PS42A451P albo Panasonic TH-42PX8. Przeczytałem opinie to ten i ten jest super.
Byłem w sklepie oglądać Samsunga to bardzo byłem pozytywnie zaskoczony jakością obrazu oraz wygląd.
Niestety nie było tego Panasonica żebym mógł zobaczyć na żywo i porównać go. Może ktoś z Was miał okazje porównać te dwa modele i mógłby pomóc w rozwianiu wątpliwości

Pozdrawiam
 

Hans68

New member
Witam !

Miałem okazję pobawić się Panasem 42PV80 i Samem 42A451P ( który obecnie stoi w pokoju obok ). Generalnie mimo wszystko trudno powiedzieć czy któryś z nich jest lepszy. W grę mogą wchodzić ewentualne mankamenty "osobnicze" czyli ew. problemy z danym egzemplarzem. Jak na razie po m-cu użytkowania Samsunga nic takiego nie ma miejsca.
Co do tych plazm to przyznam, że ostatecznym argumentem była cena w przypadku Samsunga niższa o 400 zł.
Jedynym mankamentem jest brak tunera DVB-T. Sąsiadka kupiła (za 2700 zł ) LCD Full HD Sharp 32 cale i ten ma DVB-T. Niestety obraz na nim nie umywa sie do mojej plazmy.
W ogóle to dobrze jest pobawić się przed zakupem, sprawdzić na jakich ustawieniach prezentują sprzęt, podłączyć jakiś tuner HD, jakieś DVD (optymalnie byłoby to własne domowe). Ja miałem szczęście trafić na takie sklepy, gdzie nie grymasili jak chciałem poeksperymentować ;-)
 
Do góry