Nowe serie plamy Samsunga ?

Timeslave

New member
Witam serdecznie.

Planuje zakupić TV plazme Samsunga PS42A451 bądź PS42A412 do sygnału analogowego z kablówki.

Który model godniejszy polecenia?

Może ktoś wie czy Samsung planuje wprowadzić w kolejnej serii nowej plazmy 42 cale w najbliższych tygodniach / miesiącach ?


 

BigMan

New member
Samsunga 42PS451 używam od około 2 tygodni.
Jeżeli chodzi o jakość odbioru sygnału z kablówki, to nie narzekam.
Telewizor dobrze radzi sobie z sygnałem SD.
Jest pikseloza na kanałach przeładowanych tekstem (TVN24, ITV itp.) ale ogólnie obraz jest bardzo ładny.
Przy zakupie miałem okazję porównać Samsunga z modelem LG - chyba to był model 42PG6000 - była to plazma Full HD. Samsung wygrał na całej linii - a test odbywał się na sygnale z kablówki, DVD i na odtwarzaczu BR. Nie widziałem żadnej różnicy w HD pomiędzy telewizorami, ale przy SD Samsung wygrywał w cuglach.
Generalnie porażką w tym modelu jest tryb dynamiczny. Spokojnie mógłby nie istnieć, tym bardziej, że działania funkcji DNIe nie zauważyłem. No i ta upierdliwa cecha, że DNIe działa tylko w trybie dynamicznym, w którym - delikatnie mówiąc- telewizor robi za wielką latarkę na ścianie.
Osobiście używam go w trybie standardowym z włączonym maksymalnym oszczędzaniem energii (mniejsza jasność) oraz z wyłączoną opcją regulacji czerni.
Świetną sprawą jest poprawnie działający skaler, oraz możliwość prawie dowolnego kształtowania formatu obrazu funckją P.Size.

Obejrzałem na DVD trylogię Władcy Pierścienia - dla mnie rewelacja.
Oczywiście moje odczucia są supełnie subiektywne - inni moga mieć zupełnie inne zdanie.

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z ewentualnego zakupu.

Aha- zapłaciłem w Neonet 2099 zeta. Cena chyba do przyjęcia, tydzień wcześniej na 2199 wyceniali model 410, który nie miał trybu 24p oraz 100Hz.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
TEZ czekam na jakis tescior na photosach wyglada to niezle bedzie ciezki wybór przedewszystkim jasnosc w ciemnych partiach obrazu dg48.jpg:eek:k:
sorry ze sam siebie cytuje ale coś te fotki nie wyświetlają sie moze teraz jest okey
jpg.gif
dg48.jpg (119.6 KB)
 
Ostatnia edycja:
cos wiecej moze wiesz na temat tych nowosci? gdzies juz cos mozna poczytac? wlasnie na marzec planuje zakup ta data to juz tak konkretna?
 

kolokiler

New member
ja planujęzakup ps50b550 bo jest lepszy od ps50b650 a od ps50b850 duzo duzo tańszy i chyba porównywalny co do parametrów albo nie wiele gorszy

teraz czekam właśnie na jakieś nowości i liczę na spadek ceny ps50b550
 

kaukaz

New member
Bez reklam
cos wiecej moze wiesz na temat tych nowosci? gdzies juz cos mozna poczytac? wlasnie na marzec planuje zakup ta data to juz tak konkretna?
technologicznie nowe panele samsunga to takie same zmiany jak w Panasoniku pobór mocy 40% zmniejszony nowy filtr umieszczony blizej panelu wydajniejszy gaz i i nowe cele procesor z obsługą 3d zobaczymy co z tego wyniknie dla mnie jedyny problem to likwidacja bzzzz ta znana w 850b:blagam:
jpg.gif
dg47.jpg (157.9 KB)
 
Ostatnia edycja:

pupil

Member
ja planujęzakup ps50b550 bo jest lepszy od ps50b650 a od ps50b850 duzo duzo tańszy i chyba porównywalny co do parametrów albo nie wiele gorszy

teraz czekam właśnie na jakieś nowości i liczę na spadek ceny ps50b550

Po czym wnioskujesz,że 550-tka jest lepsza od 650-tki?Porównywałeś oba modele??
 
Do góry