samsung PS 50A656n a 100Hz

Qbas77

New member
witam
jak w tytule czy powyzszy tv posiada opcje skanowania 100Hz. w opisie na stronie samsunga wynika, ze nie-czy to mozliwe zeby tv tej klasy nie byl 100Hz?
pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Z opisu Samsunga wynika, że... tak? (double scan 100Hz). Nie ma pewności, co do 551, bo na nalepkach było 100Hz, w specyfikacji nie ma tego w ogóle i Samsung nie potwierdza. 451 i 756 mają real 100Hz (czyli pewnie coś z predykcją/interpolacją zamiast powtarzania ramek).
 

pawcho

New member
665 ma 100hz ale jakiej jest to klasy to cholera wie.Zresztą tak naprawdę 100hz w plaźmie to trochę chwyt marketingowy ale zaszkodzić nie zaszkodzi.:D
 

Qbas77

New member
z opisu na stronie wynika,ze wlasnie nie...

a co do tego czy jest to chwyt marketingowy to mam inne zdanie-posiadam panasa py80 i obraz po przelaczeniu na tryb 50Hz jest zdecydowanie gorszy jakosciowo.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darwulkiew

New member
Ja mam wrażenie, że przynajmniej w 551 a pewnie w 656 tym bardziej jest układ double scan 100Hz nie poprawiający dynamiki obrazu jako takiej, to robi raczej system Real 100Hz. Double scan 100Hz zmniejsza jedynie efekt migotania obrazu i nie wymaga jakichś wyszukanych algorytmów...ot proste powielanie ramki obrazu. Niestety materiały Samsunga jednoznacznie tego nie rozstrzygają.
A skąd moje przekonanie, że tak jest? Otóż po podłączeniu kompa do plazmy można zmieniać częstotliwość odświeżania obrazu na 24Hz, 50Hz, 60Hz itp. Zauważyłem, że na jasnym obrazie efekt migotania obrazu jest większy dla częstotliwości 60Hz niż dla częstotliwości 50Hz i stąd wniosek, że 60Hz idzie bez powielania ramek a dla 50Hz ramki są wyświetlane dwukrotnie.
 

s@jmon

New member
Mam pytanie czy również macie na 656 że obraz podłączony z komputera przez hdmi lub d-sub migocze tz taki efekt jak na monitorze CRT przy 60 Hz ? sprawdzałem to na 3 różnych komputerach wiec to napewni nie jest wina komputera czy karty graficznej ?
 
Do góry