Do posiadaczy ps50a656-756

pan r

New member
Mam pytanie do właścicieli tych modeli czy mają podobny problem,zauważyłem u siebie(756)poziome pasy przez całą długość ekranu szerokości 1,5cm jest ich siedem(co 10 cm) niby są mało widoczne ale są.Szczególnie widoczne na szarym tle.Może to pdświetlenie matrycy?
 

zbyszko74

New member
To na pewno nie jest podświetlenie matrycy, gdyż w plazmach nie ma świetlówek jak w LCD które podświetlają ekran.

Mogą to być zakłócenia od wzmacniacza antenowego, od złych jakościowo kabli sygnałowych lub zakłócenia elektryczne.

Nie napisałeś np. o źródle sygnału.

Pozdrawiam :)
 

salat

Member
Mam pytanie do właścicieli tych modeli czy mają podobny problem,zauważyłem u siebie(756)poziome pasy przez całą długość ekranu szerokości 1,5cm jest ich siedem(co 10 cm) niby są mało widoczne ale są.Szczególnie widoczne na szarym tle.Może to pdświetlenie matrycy?

Czy te paski masz zawsze?
Ja zacząłem się przyglądać swojemu 756 i przy połączeniu DVD kablem analogowym występuje coś podobnego do opisanych przez Ciebie pasków.
Przy połączeniu HDMI i przy telewizji z anteny ten problem nie występuje.
Wnioskuję, ze to wina kiepskiej jakości kabli.
 

pan r

New member
Problem nie jest chyba w kablach,(n-hdmi,polsat-euro,dvd-euro,naziemna nie podłączona)rozłączyłem wszystkie prócz zasilania i dalej to samo.Dzwoniłem do Samsunga ale narazie nici z wizyty serwisu bo mam kartę gwarancyjną jeszcze nie podbitą.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Witaj chlopie. Cuz z tymi pasami to tak juz jest mam ps 50a656 i tez to mam a bylem kumpla ktory tez kupil za moja namowa ten tv tyle ze miesiac wczesniej i tez tak ma i jeszcze boki lekko padaja czasami w delikatny roz. Mialem dwa lata LG pc1r i od poczatku ten tv dla odmiany mial na srodku takie niby jasniejsze plamy lecz ani sie to nie pogorszylo ni serwis ponoc nic nie widzial a jak porownywalem inne tv 9sztuk rozne marki to takie zjawisko bylo w kazdym, lecz w kazdym inaczej. Dla czego? NIE WIEM. Na szczescie jest to tak slabo widoczne ze tylko w ciemnym pokoju widac i na ciemno szary tle/ jak dam mu popalic i energia ustawien na fuul to ten efekt jest NIEWIDOCZNY ale tak to obraz oczy wypali |-):p:p:p
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
pasy na ekranie

Ja mialem na kablu zasilenia zalozone dwa rdzenie ferrytowe ZDJOLEM JE i efekt taki ze te pasy wlasciwie zniknely! Kupilem tez porzadne kable euro. Moj tv ps50a656 mam juz drugi tydzien a od wczoraj JEST SUPER SUPER! Dzwonilem do tego kolegi o ktorym wspomnialem ze na jago tv ma po bokach pionowe zarozowienia ekranu a wiem ze on u siebie mial te rdzenie ferrytowe na kablach euro,ZDJAL JE I MOWI ZE PROBLEM NAGLE ZNIKNOL. ?????:eek:k: Osobiscie wiem ze blisko stojace glosniki-kolumny a ktore nie sa ekranowane to swoim polem magnetycznym (sam tego doswiadczylem a potem o tym czytalem) skutecznie wprowadzaja duze zaklucenia koloru lub obrazu. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

pan r

New member
I stało się.Przyjechali panowie z serwisu z nowym panelem.Wymiana trwała jakieś 1,5 godziny i jak na razie jest po problemie:) .
 

pan r

New member
Panowie mający 756 możecie coś sprawdzić na swoich tv?Mianowicie włączyć w tv ekran cały biały i stając z boku jednego lub drugiego pod kątem nawet 175 st. zobaczyć jaki macie ekran czy coś jest widoczne?Teraz nie napisze co ja widzę żeby nic nie sugerować.
 

browny72

New member
Witam,

No więc odnośnie tych pasów, bo pewnie o to ci chodzi. U mnie zauważyłem to zjawisko, mianowicie ciemniejsze paski szer. ok 1cm poziome, kilka na całym ekranie występujące co kilka-kilkanaście cm. Do tego w prawym górnym rogu chmurka wpadająca w róż. (oczywiście sprawdzałem bez podłączonych żadnych źródeł tylko na białym tle z menu : ochrona przed wypalaniem). Nie jest to normalne zjawisko, bo byłem w sklepie i na innych tych tv tego nie było. W związku z powyższym zgłosiłem problem do serwisu i mają przyjechać zobaczyć, pewnie po świętach. Moim zdaniem panel do wymiany, chociaż jak to odrzucą to nie będę się kłócił, bo mi to właściwie nie przeszkadza (a poza tym mogą mi zabrać tv na 30 dni hehe) - przy normalnym oglądaniu tego nie widać.
Podsumowując, moim zdaniem jest to wada fabryczna i panel wymaga wymiany, ale w ten sposób, że jak dostaną nowy przeznaczony do wymiany to wówczas na góra dwa dni zabiorą mi tv, a nie na 30 dni jak jest napisane w gwarancji.
Ostrzegam zatem innych chętnych- jeśli masz możliwość sprawdzenia tv przed zakupem to zwróć uwagę na te paski w trybie biały - w menu ochrona przed wypalaniem.
Do gadzeciarza - każdą negatywną uwagę zamieniasz na pozytyw, a nie o to chodzi na tym forum moim zdaniem tylko o wymianę informacji. Np. nt tych pasków to pisałeś że jak się zdejmie te rdzenie ferrytowe to problem znika a tu kupa, to nie jest problem tych rdzeni tylko panela.
Narka.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
no....

Cóż taki mam charakter,pracuje w szpitalu gdzie rak zbiera niezłe żniwo każdego dnia i mój sposób myślenia uległ radykalnej zmianie,
TO prawda że wszędzie dostrzegam pozytywy a zwykłe życie i te codzienne małe problemy dostarczają mi dużo radości.

Co do tych osłon ferrytowych i pola jakie wytwarzają magnesy w nie ekranowanych głośnikach to coś jest na rzeczy.
Ja żadnych dziwnych pasów na swoim panelu nie mam.

Jeżeli kogoś uraziłem lub ktoś uznał ze go okłamałem
to bardzo przepraszam ale nie to było moją intencją.;)
 

pan r

New member
Panowie jestem po wymianie panela 756,pasów tak na dobrą sprawę nie ma ale obraz jest mało ostry wszystko jakieś takie zamazane .Poza tym jeśli stanę z boku tv(cały biały) to widzę jakieś chmurki na całym panelu.I co najmniej kilkanaście martwych pikseli.Po świętach będę musiał zadzwonić do samsunga.Nie wspomnę że przy każdym ruchu kamery ciągnię się jakaś poświata,tego wszystkiego nie miałem na poprzednim panelu(oprócz pasów).Dziwiło mnie że ktoś widzi jakieś powidoki,tęcze i inne cuda.
 

BoDeX

New member
Zamienił stryjek siekirkę na kijek .....


MACIE USB ? - macie .

Zróbcie plansze różnokolorowe 1920x1080 i zbadajcie temat - także rozdzielczość 1 pikselową ( paski, kratki )

I nie na gwarancji, tylko jako "niezgodność towaru z umową " !!!
 

pan r

New member
Do serwisu dzwoniłem troche mnie zbyli.Powiedzieli że jak będą przejeżdżać niedaleko mnie to wstąpią.Chyba będę musiał zadzwonić bezpośrednio do samsunga.
 

pan r

New member
No i matryca wymieniona po raz drugi.Wydaje się być o niebo lepsza przynajmniej na razie.A wy nie macie ze swoimi 756 żadnych problemów?Forum zdominowane przez 850 bzzz!:hihi:
 

bastek888

New member
W moim TV matryca byla wymieniana w grudniu 2008 praktycznie zaraz po zakupie. Matryca miala kilka uszkodzonych pikseli w kilku obszarach :) + te nieszczesne pasy a szczegolnie 1 od gory, ktory byl najbardziej widoczny. Obecnie nowa matryca jest o wiele lepsza niestety po jakims czasie zauwazylem, ze chodzi tylko super jak ekran jest zimny po przestoju do ok. 15-20 minut. Po tym czasie jak ekran jest juz rozgrzany da sie zauwazyc te poziome pasy na jednolitym tle ale juz mniej jak na starej. Rozgrzany ekran ma tez wieksze tendencje do utrwalania obrazu :( Kiedy wymieniales swoja druga matryce ?
 

pan r

New member
Powodem drugiej wymiany matrycy były poziome pasy i jeden pionowy,różowe plamy szczególnie w rogach ekranu ale czasami przechodzące prawie na cały ekran(raz więcej raz mniej) no i parę pixeli.Nowa matryca też ma mało widoczne poziome pasy(przynajmniej na razie) i 5 pixeli.Jeśli chodzi o Samsunga to nie wiem czy robił jakieś problemy z wymianą matrycy bo kontaktowałem się tylko z serwisem(Kraków).Zastanawia mnie jeszcze jedno, mianowicie poprzedni panel miał wyświetlone jakieś 3000 h,a powymianie na nowy licznik pokazywał około 1200 h.Serwis wymieniał matryce u mnie w domu i nie ingerowali w menu serwisowe.
 
Do góry