ustawienia PS50A656

s@jmon

New member
Witam wszystkich, wiem że mogę zaraz dostać po ..... że znowu wątek o czymś co jest napisane już na forum, ale może można by w tym wątku skondensować wszystko co najlepsze w tym dziale w jednym wątku, a mianowicie chodzi mi o to jakie ustawienia obrazu mają użytkownicy Sama PS50A656. Myślę że bedzie to o wiele łatwiejsze przeczytanie wszystkiego w jednym wątku niż wertować dziesiątki stron. Ja niestety nie mogę się pochwalić parametrami jakie mam ustawione gdyż są one poprostu standardowe tz. takie jak przewidział producent.
 

tommyk74

New member
Najlepiej byłoby aby tacy profesjonaliści jak KIKI lub poprostu miłośnicy i audiofile napisali swoje tablice ustawień dla tego modelu.
Ja jako świeży szczęśliwy posiadacz owej plazmy nie mający doświadczenia w ustawianiu różnych ekranów LCD i plazm nie posiadający specjalnych urządzeń nie jestem wstanie ustawić obrazu tak jak w testach kikiego. Pisałem to już kilkakrotnie i otrzymałem odpowiedzi ale były to informacje szczątkowe. Szanowni koledzy może jakiś w miarę spójny zestaw ustawień obrazu, a może nawet pod różne wyjścia, Euro, HDMI, Composite.
Także podtrzymuję wątek.
 

gofer

New member
A przy okazji każdy ma inny wzrok i nie ma reguły na idealne ustawiania bo wszyscy maja swoje predyspozycje wzrokowe i niestety trzeba tv ustawić wyłącznie pod siebie:D
 

s@jmon

New member
Ja rozumieme że różni ludzie mają różne wymagania ale jest duże prawdopodobieństwo że ustawienie parametrów zaproponowane przez innego użytkownika będzie również odpowiadały innej osobnie ;)
 

s@jmon

New member
To co Panowie i Panie nikt nie posiada PS50A656 :confused: . Jeżeli nie sprawi wam to problemu to napiszcie jakie macie ustawienia parametrów obrazu.
 

s@jmon

New member
Znalazłem w sieci takie ustawienia może się komuś przyda

Picture Mode:Movie
Color Temp:Warm 2
Brightness:53
Contrast:96
Color:47
Sharpness: 18
Tint:G51/R 49
Cell Light: 9
White Balance Settings Post Calibration:
Red-Offset 24
Green-Offset 25
Blue-Offset 27
Red-Gain 39
Green-Gain 25
Blue-Gain 20
Other Settings:
Black Adjust Off
Dynamic Contrast Off
Gamma(-1)
Color SpaceNativeFlesh Tone 0
Edge Enhancement Off
Color Tone Normal
HDMI Black Level Low
Film ModeOff
xcYCC Off
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ustawienia samsung ps50a656

Oto jestem! Witam serdecznie! Ten zamzung to moja druga plazma i 9 jaka mialem okazje ustawiac. SE TEN kupilem bo chcialem miec 50cali i mam! To od poczatku;pierwsze odpalenie tej plazmy i NO WLASNIE ustawienia fabryczne totalna porazka!!! Siem sie przestraszyl ze nowka i zepsuta do tego ROZOWA BIEL I SZARA CZERN i nagly pot na czole ze sem kurde polepszyl??? A mialem LG PC1R. Chwila zastanowienia i do roboty!!! WSTEP-pamietac nalezy ze kanaly telewizyjne maja rozne parametry nadawanego sygnalu a co za tym idzie tez sa rozne nasycenia kolorow na poszszegolnych programach do tego jakosc sygnalu! I jak ktos juz wczesnie nadmienil kazdy czlowiek ma inne wymagania do kolorow tego swiata na wlasnym odbiorniku. MOJE SA TAKIE ZE CZARNE TO CZARNE A BIALE TO BIALE TO BIALE A SKORA NATURALNA. OTO MOJE WLASNE USTAWIENIA PS50a656 DLA POSZCZEGOLNYCH SYGNALOW ******** SYGNAL Z ANTENY- TRYB STANDART//////ODCIEN SKORY-ZIMNY2////// PODSWIETLENIE-6 KONTRAST-60 JASNOSC-60 OSTROSC-5 KOLOR-28 PRZES.CZER.-15 PRZES.ZIEL.20 PRZES.NIEB-15 WZM.CZER.-14 WZM.ZIEL-20 WZM.NIEB.-13 TON KOLOR.-NORM reszta ulepszaczy na WYL. /////////// SD po euro rgb- TRYB STANDART ODCIEN SKORY ZIMNY2 PODSWIETLENIE-6 KONTRAST-50 JASNOSC-76 OSTROSC-12 KOLOR-34 PRZES.CZER.-18 PRZES.ZIEL.21 PRZES.NIEB.-18 WZM.CZER.-18 WZM.ZIEL.-22 WZM.NIEB.-20 TON KOLOR.-NORM. reszta na WYL. /////////// HDMI sygnal HD dekoder vectra OLZSTYN- TRYB STANDART PODSWIETLENIE-6 KONTRAST-74 JASNOSC-55 OSTROSC-47 KOLOR-40 0DCIEN-Z 67 C 33 GAMA- -1 KONTRAST CZERNI-NISKI CZERN HDMI-NISKI PRZES.CZER.-24 PRZES.ZIEL.-24 PRZES.NIEB.-25 WZM.CZER.-30 WZM.ZIEL.-25 WZM.NIEB.-22 wiem! jest troche zabawy i racje ma kolega ktory robil test PANASONICA I SAMSUNGA bo w tym pirwszym obraz PRAWIE OD RAZU a w samie to dla zboczkow takich jak ja a DO USTAWIENIA W TYM TV JEST WSZYSTKO I JAK DLA NIE O TO CHODZI !!!!! Obraz z anteny bardzo dobry z SD piekny! a HD SUPER!!!!! hd polsat sport WZOROWY lux tv WZOROWY canal+ hd zalezy od filmu tak jest tez w hbo hd ale TVN HD to jakis hahaha de dziwny jakis??? OD TERAZ TELEWIZOR ZYJE WLASNYM ZYCIEM choc i tak se czasem grzebne,tak juz mam! DUZE JEST PIEKNE I ROBI WRAZENIE tak juz jest. kaimek.
 
Do góry