Plazma Samsung PS50A551 czy LCD LG 47LG5000

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale napisz do czego będzie najczęściej wykorzystywany telewizor i w jakich warunkach domowych ma grać ?
 

krysw

New member
Aktualnie SD z Cyfrowego Polsatu ale do miesiąca myślę o wymianie dekodera - wobec tego kanały dostępne w HD oraz docelowo PS3.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych:
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

krysw

New member
Najważniejsze to wielkość która powinna być min. 47" do max. 52" ze względu na wielkość pokoju oraz odległość z jakiej będę oglądać ok. 4m.
Sygnał z anteny satelitarnej, urządzenia: dekoder po HDMI, kino domowe, PS3 (docelowo).
Budżet do 4tys zł.
Oglądam raczej wieczorem - średnio nasłoneczniony pokój.
Aktualnie posiadam telewizor CRT a nowa plazma czy LCD będzie zawieszony na ścianie.
Przed TV będzie zasiadało na kanapie max. 3 osoby chyba że od czasu do czasu zaproszę kilku kumpli na Ligę Mistrzów na Polsat Sport HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz zaprosić kumpli - to Samsug najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
Do sportu ma dużą przewagę.
 

krysw

New member
Tak poważnie to w cenie ok. 3600zł na horyzoncie nie można znaleźć chyba nic równie ciekawego.
Myślałem również cały czas o Panasonic 50PV8 ale docelowo PS3 oraz filmy na BD to tyko TV Full HD.
Ale jeżeli Samsung to ciągle niejasności co do 100Hz, skalowania, 24 k/s ....., wypalaniu, zużyciu energii w stosunku do LCD
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do gier, to zależy w co chcesz grać - najlepiej w coś, co nie ma stałych elementów (np. Ratchet and Clank, Uncharted), bo w przypadku Medal of Honor kilka godzin gry zostawia piękne wypalenia, które potem trzeba długo usuwać (śnieg, wbudowane przesuwające się pasy)...
 

pawcho

New member
Jak dla mnie to tylko plazma.Przekątna większa, zużycie prądu porównywalne - nie jest prawdą ,że plazma zużywa "kupę "więcej prądu.Owsze ale jest to tylko ok 10-15% więcej.W sygnale SD jest lepsza w HD porównywalny obraz, 100 hz w plaźmie raczej nie ma takiego znaczenia jak w LCD/oczywiście puryści/powiedzą co innego ale jakby mieli obok siebie 2 plazmy jedna ze 100hz druga bez to różnicy by nie zauważyli:) Plazma ma cieplejsze bardziej kinowe kolory ,LCD kolory żyleta-wiec kto co lubi.Zresztą to jest tylko moje osobiste i subiektywne zdanie.
Jak by LCD były takie niezłe toby nie majstrowali przy podświetleniu LCD-ów ledami
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Też wybrałem plazmę, bo u mnie 90% to film, 10% gry, 0% tv.
Co do kolorów: ciepłotę można sobie skalibrować (no, w przypadku Samsunga nie ma typowej kalibracji za pomocą skali, za to jest wybór z kilku wersji kolorystycznych - jedne zimne, inne ciepłe). Ja bym powiedział, że plazma ma kolory bardziej pastelowe, niż żarówiaste z LCD. Mi to podeszło bardziej, więc wybrałem plazmę... Problemem dla mnie są gradienty - stary trilux (który się sfajczył przy pomocy potomstwa znajomych) crt oparty na kineskopie philipsa, nie miał najmniejszych problemów z płynnymi przejściami - tutaj przejścia są raczej ewidentne (czasami mniej, czasami bardziej) - szału nie ma...
Podkreślam: do gier trzeba się zastanowić - powidoki lubią się utrwalać, gdy stały fragment obrazu jest na ekranie przez kilka godzin z rzędu - ciężko to potem zatłuc. W przypadku gier "zoptymalizowanych" pod plazmę (znikający HUD itp.) nie ma problemu, w przypadku strategii, czy innych, które preferują stałe fragmenty obrazu może być rozczarowanie (tragedii nie ma, ale jak ktoś lubi się wpatrywać w jednolity obraz, to znajdzie pozostałości po ulubionej grze)... Jeśli granie ma być priorytetem, to lepiej LCD...

A co do wyboru: gdy będę zmieniał tv, to nie będzie to plazma, nie będzie też LCD - zapewne będzie to ich następca łączący zalety obu technologii bez ich wad (no, chyba, że mi tv padnie po okresie gwarancji)... Może technologia laserowa (bo coś mi się widzi, że OLEDy padną zanim na dobre wejdą do produkcji w wielkim formacie)...
 

DonMariano

New member
Normalnie aż mi sie wszysko wywraca

Witam korzystając z okazji, postanowiłem się podłączyć pod wątek, szukam plazmy 46"-52" do 3500 zł moje warunki:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? około 17 m2 po podłodze
jaki sygnał ? N`ka
jaka odległość od ekranu ? ok. 3m
jakie urządzenia do podłączenia? Nbox recorder, kino domowe samsung, laptop
jaka klasa cenowa? do 3500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? różnie, przewaga w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? niskie małe okno od północy
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 sporadycznie 3
Jaki masz ulubiony program? TVN24, kanały muzyczne, duuużo filmów DVD, HD z laptopa
jaki masz telewizor? CRT 21''
Ma stać czy wisieć? najlepiej wisieć

Kumpel ma PS42a451 z 3,2m i jakoś mały :roll:, myślałem o HD ready bo moim zdaniem nie ma sensu przepłacać a i tak różnicy nie zobacze z 3m. Tylko pytanie moje jest takie czy z takiej odległości nie będzie widać jakiś zniekształeceń obrazu, lub makro bloków. Myślałem nad PS50a456, a457,a 410, który z nich będzie dobry.

Pozdro. DonMariano
 
Do góry