PS50A656 vs PS50A756 vs PG7000

bober16

New member
Czym różni się Samsung PS50A656 od PS50A756 ? Wiselink PRO, Real 100 Hz, złącze RJ-45... Zastanawiam się tylko, czy w obydwu modelach znajduje się ten sam panel, czy ktoś posiada informacje na ten temat ?

Mam jeszcze pewien dylemat. Proszę was o radę, ponieważ wielu z was zmierzyć się z tą sytuację. Samsung PS50A656 pojawił się w lipcu - byłem na niego zdecydowany, chciałem już go zamawiać (początek sierpnia), ale okazało się, że w RTV Media go nie ma, a do sklepu o nazwie Digitalo nie miałem zbytniego zaufania. Czekałem i wypatrywałem, minął tydzień, dwa, plazma nie była dostępna (tzn. była dostępna np. w Media Markcie za... 7499 zł :grin:). Zbliżył się początek września, Samsung tym samym przedstawił swoje nowe dziecko, czyli PS50A756. Znowu minął tydzień, dwa, a nowego modelu w sklepach nie było (i nie ma). Przeglądając w ostatnim tyg. porównywarkę cen, natknąłem się na nową plazmę od LG, następcę modelu PG6000 - LG PG7000. Bluetooth, 600 Hz, podobne parametry do Samsungów sprawiły, że LG przyciągnął także moją uwagę. Dziś mamy już 3 października, a ja nadal nie zdecydowałem się. Może to trochę dziwić, ale każdy chce dokonać jak najlepszego zakupu. Zwłaszcza, że jestem wręcz uczulony na sytuację, gdy kupię daną rzecz, a za kilka dni pojawia się dużo lepszy model w podobnej cenie ! Codziennie zadaję sobie pytanie: czy czekać na test nowego Samsunga i LG ?, czy zamówić może PS50A656 i wyjść z założenia, że zawsze będzie coś lepszego, nowszego - taki jest ten świat, rynek ? Proszę o radę pomoc. Będę wdzięczny za każdą opinię i na pewno rozważę wszystkie możliwości.

Dodam tylko, że na zagranicznych forach są osoby, które twierdzą, że nowa plazma od LG ma o wiele gorszą czerń od Panasonica... W moim wypadku (TV wyłącznie pod konsolę i komputer) jest to też istotny czynnik. Jeśli chodzi o nowego Samsunga, to czekam na razie na test i odpowiedź, czy posiada panel nowszej generacji ?

P.S. Czy PS50A656 na pewno obsługuje tryb 100 Hz ("Dual Scan") ? Wiem, że "Real 100 Hz" ma obsługiwać właśnie PS50A756.

Pozdrawiam ! :wink:
 
Ostatnia edycja:

subuk

New member
Cześć. Też zastanawiam się nad tymi modelami ze względu na brak mojego poprzedniego wyboru u dostawców tj. Panasonica 42PY85.
Z tego co pisze Samsung na stronie to 656 nie ma Real 100Hz ...
Wejdzcie na stronę Szajsunga ;)i porównajcie modele. Co prawda nie ma 50" ale 58", ale IMHO musi mieć te same parametry poza większa przekątna matrycy. :rolleyes:
Boję się poza tym trochę tego rozmiaru 50" - na jakieś 4 metry odległości mojej czaszki od matrycy to chyba trochę mało, nie ? :D Obawiam się, że obraz z Nki na kanałach nie HD będzie wyglądał fatalnie, coprawda wszystko i tak poleci przez ONKYO TX-SR805, ale co z tego ... :mrgreen:
 
Do góry