Samsung PS50A551 czy PS50A656

sajmer

Member
Witam
Prośba jak w tytule zamierzam kupić jedną z tych plazm , przesiadka ze starego LG 42RZ-PY10X , którą wybrać , różnica 1000zł .
 

jacky-x

New member
@sajmer
Zalezy na kogo trafisz taką dostaniesz odpowiedz :mrgreen: trafiło na mnie więc PS 50 A656, jesli odpowie w następnym poście @pkonrad będzie to z pewnością PS 50 A551, mimo innych modeli obaj jestesmy zadowoleni, może brak jednoznacznej odpowiedzi, ale tak to wyglada ;) (mój wybór akurat dlatego że najbardziej mi przypadł do gustu, przed zakupem, przy oglądaniu na żywo, plus troszkę lepsze wyposażenie, ale czy warto dopłacic? to juz musisz sam zdecydować), ja akurat, jak wspomniałem, mam A656 i nie żałuję.Pozdr
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
;) Jeden i drugi TV to dobry wybór. Mają kilka drobnych wad, ale zdecydowanie więcej zalet. Według mnie szkoda dopłacać ok. 1000zł do A656, ale wiadomo że dla jednego 1000zł to jest dużo a dla drugiego mało.
 

sajmer

Member
Dzieki za odpowiedzi , i tak biore na raty wiec 1000zl nie robi chyba roznicy , PS50A656 ma ponoć Dual Scan 100HZ i 1080p/24 czego nie ma 551.
 

slonio

New member
Z 551 jest tak śmiesznie że:
Na naklejce reklamowej na telewizorze jest napisane że ma 100 Hz (czy to prawda nie wiem ale tak jest napisane)
24p nie jest napisane ale np. wchodząc na samsunga w Anglii jest wymienione że ma 24p
 

vxam

New member
ciekawe czemu na angielskiej i niemieckiej stronie samsunga nie ma modelu ps50a551...z koleii na holenderskiej jest i chyba tłumaczenie zbędne:
  • Schermgroote : 50"
  • Resolutie : 1.920 x 1.080
  • Real 100Hz : Nee
  • 1080 24p Real Movie : Ja
 
Ostatnia edycja:

pawcho

New member
tak czy siak będziesz zadowolony. Ja 2 tygodnie temu kupiłem 551 i jest bardzo zadowolony. Co do 100hz czy aby w plaźmie to było aż tak potrzebne to nie jestem przekonany. Raczej uważam to za chwyt marketingowy /chociaż na pewno nie zaszkodzi/. Z tego co się orientuję Pioneer nie umieszcza tego w swoich plazmach a chyba można je określić jako wzorzec:)
 

spider112

New member
WITAM
JESTEM TU NOWY, szukamłem plazmy od jakiegoś czasu i nie mogłem sie zdecydować co wybrać. Po przewertowaniu dużej ilości stron na internecie wybrałem Samsunga PS50A551. Wybór padł na niego bo:
-jest tak samo dobry jak Panasonic lub Pionier
-ceną bije na głowę konkurencję,
-jest Full HD
- niewiele droższy od PS50A451 a dużo tańszy od PS50A656
-ogromna ilość funkcji
-rewelacyjne barwy
- nie znalazłem w jego klasie cenowej godnego konkurenta ( zapłaciłem za niego 3950zł w NeoNet)
 

pawcho

New member
całkowicie się z Tobą zgadzam. Za 2-3 lata jak wejdą nowe rozwiązania techniczne to nie żal/przy tej cenie zakupu/ będzie gdzieś go wydać:)
 

slonio

New member
Pytanko do nowych i "starych" użytkowników 551. Czy słyszycie brzęczenie telewizora w trakcie pracy ?? Ja kupiłem parę dni temu i brzęczy mi w tylnej części zależnie od jasności. Proszę o informacje bo zostały mi 3 dni na ew. zwrot.
 

slonio

New member
Dzięki za odpowiedź. Może ktoś jeszcze ?


pkonrad: A w swoim tv słyszysz jeszcze jakieś dźwięki (piski itp) przy włączonym lub przy wyłączonym tv ?? A gdy zbliżysz się do tv to coś słychać ??

Tak się dopytuję bo dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że tv może wydawać dźwięki w okolicach 30db.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy wyłączonym TV słychac takie ciche "piszczenie" ale mnie to akurat nie przeszkadza. Jak telewizor jest włączony to tak po ok 15 minutach zaczyna "strzelać obudowa". Taki sam efekt strzelania można uzyskać sciskając delikatnie obudowe TV. Wcześniej było to bardziej upierdliwe, ale teraz widocznie obudowa już się troche wygrzała i strzeli kilka razy, a potem już jest spokój. Jest to troche irytujące, ale już się przyzwyczaiłem i też nie bardzo mnie to drażni.
 
Ostatnia edycja:

slonio

New member
Teraz już wiem że moja sztuka jest wadliwa. Dzięki za informacje (tv do wymiany).

Upewniłem się jeszcze przed chwilą że wadliwa sztuka.

W trakcie oglądania filmu po około 1,5 godzinie zrobił się taki efekt że obraz sam się rozjaśniał na jakieś 2-3 sekundy i jeszcze głośniej brzęczał a stało się tak kilka razy. Zauważyłem też że ten magiczny efekt wizualny wyświetla mi się słabo po wyłączeniu telewizora mimo że wyłączyłem go w menu (próbowałem kilka razy go wyłączyć) ale cały czas się tak słabo świeci (po włączeniu efektu w menu świeci się sporo intensywniej).

No cóż jak pech to pech, będzie na pewno walka ze zwrotem i wymianą na sprawną sztukę.

Jeszcze raz dzięki za info.
 
Do góry