Samsung PS50A551 czy PS50A656

popmart

New member
bitterspy napisał:
Dręczy mnie jednak pytanie. Jakim kablem mam sobie podłączyć do tego laptopa? Takim normalnym od projektora? W TV jest wejście PC D-sub

imo dsubb jest b.dobrym wyborem do tego tv - full HD i autodopasowanie., imo lepiej niz DVI - HDMI
 
Dotyczy: Pdp 50a656

Autodopasowanie to funkcja działająca w trybie PC, czyli wówczas gdy korzystamy z panela jako z dodatkowego i/ lub głównego monitora. Innymi słowy odpowiada ona za wyświetlanie obrazu zgodne z dedykowaną rozdzielczością karty grafiki laptopa/PC z wykorzystaniem całej fizycznej powierzchni ekranu. To jest plusem.

Autoszeroko to funkcja działająca w trybie podłączenia panela do sygnału analog z wykorzystaniem łącza ANT IN. Jest odpowiedzialna za skalowanie horyzontalne sygnału wideo emitowanego w rozmiarze 4:3 do rozmiaru 16:9. To też jest plusem.

Format obrazu to funkcja odpowiedzialna za skalowanie wertykalne sygnału wideo emitowanego w rozdzielczości np. DVD. To także jest plusem.

Minusem jest to, że korzystamy z marnej jakości sygnału wideo sprzedawanego przez różnych operatorów. Operatorzy kupują sygnał od różnych producentów i dystrybutorów. Jest on kupowany a następnie sprzedawany w różnych rozmiarach i różnych rozdzielczościach. Emisja sygnału w rozmiarze 16:9, jak do tej pory, nie jest standardem w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

Bartholomeo

New member
Od paru dni mam 50a557 soft 1019. Plazma stoi jakies 3 metry od sofy. Chcialbym podzielic sie z Wami swoimi spostrzezeniami.
Caly sprzet tj, Relook 9000HD, BD sony 350 jest polaczony przez wzmacniacz kina domowego Yamaha 763 kablami HDMI. PC-ta podlaczylem przez kabel DVI-VGA (karta GF 7600 z wyjsciem DVI). Plazma jedzie na dotarciu czyli wszystko na 50% i wylaczone wszelkie polepszacze

- Film BD z odtwarzacza - super - zadnych zastrzezen. Moze tylko bardzo delikatny juddering czy jak to sie tam pisze w filmach 24p.
- Film DVD z tego samego odtwarzacza przez upscaler we wzmacniaczu - doskonale - stare filmy DVD nabraly nowego wyrazu - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony
- Obraz SD z dekodera 9000HD C+ kiepsko - jeszcze z daleka jako tako ale z bliska zalamka - probowalem roznych ustawien - nie wiele to pomaga.
- Obraz HD z tego samego dekodera - np kanal Luxe HD - super
- Film HD z PCta - jakosc doskonala. Jednak pojawia sie denerwujace migotanie obrazu, zwlaszcza na jasnych polach. Wynika to chyba z rodzaju podlaczenia i czestotliwosci karty 60hz jednak innych ustawien plazma nie przyjmuje. To migotanie najbardziej przeszkadza na jasnych polach w statycznych miejscach. Nie jest jakies wyrazne - moja zona tego nie widziala dopoki nie zwrocilem jej na to uwagi - ale drazni zwlaszcza gdy na ekranie mam pulpit Windows. Czy wymiana karty graficznej na taka z wyjsciem HDMI poprawi jakosc obrazu? Poprzednio mialem LCD 32" LG i obraz byl calkowicie stateczny - bez odrobiny migotania, a karta byla ta sama.

Macie jakies uwagi co do polepszenia obrazu z PCta i obrazu z dekodera SD?

Pozdrawiam
 

browny72

New member
Poćwiczę w tym tygodniu jak dostanę swojego PS50A551 i dam znać, to ten sam model praktycznie. A ponieważ nie mam jeszcze telewizji HD (w planie cyfra HD a na razie cyfra SD), więc opis będzie głownie dotyczył SD.

Narka.
 

adamtelecom

New member
PS50A551 lub PS50A656 który lepszy.

Mam prośbe o pomoc przy wyborze TV.
TV będzie wisiał na ścianie około 4m od oglądającego, zastosowanie ma mieć dość uniwersalne a więc PS3, DVD, Cyfrowy Polsat oraz czasami antena naziemna.
W związku z tym mam kilka pytań..
Wacham się pomiędzi PS50A551 lub PS50A656.
PS50A551 nie ma 100Hz ale nie wiem czy będzie mi to aż tak potrzebne w końcu nie zamierzam do tv podłączać PC.
Sprzedawca w sklepie namawiał mnie na LCD z LED, może to będzie lepszy wybór. Motywował to tym iż, podobno plazmy po podłączeniu do ps3 dość szybko się wypalają ale niestety LCD może słabiutko radzić sobie z sygnałem analogowy z anteny.
 

Bartholomeo

New member
Witaj,

Prawdopodobnie chcesz zeby ktos wskazal Ci konkretnie jeden albo drugi model, gwarantujac dobry wybor. Nikt Ci tego nie gwarantuje glownie dla tego ze w wiekszosci sa to odczucia subiektywne. Ja na ten przyklad pare postow temu napisalem jaki model kupilem i czemu o wybralem. Jesli po 100 postach tego watku nadal nie wiesz ktory wybrac - to sorki - ale odejdziesz z niczym. Wszystko zostalo juz napisane i musielibysmy przepisywac watek od poczatku. A i tak pewnie ze 100 kolejnych postow ktos zada to samo pytanie. Przeczytaj wszystko od poczatku i choc pewnie to ci nie da 100% odpowiedzi ale moze pomoze w podjeciu decyzji.

Zasadniczo sprawa jest prosta. Masz siano na 656 - to kup ten model. Chcesz oszczedzic i ewentualnie dokupic np BD player kup 551.

Pozdro
 

rysiekm20

New member
Witam.
Zakupiłem właśnie Samsunga PS50A551 i chciałbym sie dowiedzieć gdzie sprawdzić czas pracy panelu bo w menu nie moge znależć?
Pozdrawiam.
 

BeyerBrown

New member
Tylko w trybie serwisowym widać przebieg panelu. Przy wyłączonym TV (Standby) wciskaj na pilocie po kolei i dość szybko następujące przyciski:
INFO - MENU - MUTE - POWER

Na pierwszej planszy na samej górze powinieneś znaleźć licznik godzin. Jest nawet opcja zerowania... (reset wszystkich nastaw)
Z menu serwisowego wychodzi się wyłączając TV.
 

rysiekm20

New member
Dziękuje bardzo za odpowiedz ( sprawdzilłem i działa). A czy są jeszcze jakieś takie skróty o których uzytkownik powinien wiedzieć?
Pozdrawiam.
 

puker

New member
Jutro odbiorę od kuriera 551 - pytanie jakie na pierwsze 200 - 300 godzin
ustawić dane w kalibracji obrazu ? Okno jedno 150x150 oraz balkon, roletki na nich przyciemniające w 70% pomieszczenie, samo pomieszczenie 19m2, odległość do TV około 3,5 m, sygnał na razie SD : TnK, C+, DVD.
Liczę na konstruktywne odpowiedzi ;-)
 
Do góry