REAL 100 Hz vs. 100 Hz Dual Scan

ra74

New member
na zagranicznych forach tłumaczą że
dual scan 100hz - 2x wyświetla tą samą klatkę
real 100hz - wstawia fake'ową klatkę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BoDeX

New member
Boję się aż pytać co robi w LG wersja 600Hz , bo np. 200Hz w nowych Toshibach to przy tym bułka z masłem ( oczywiście o ile klatki pośrednie
są generowane przez przemocarny algorytm , bo samo powtarzanie
tej samej klatki lekko trąci myszką ) :)
 

jacky-x

New member
@BoDeX
Dla rozszeżenie tego co napisał juz @ra74. Real 100 Hz samsunga to firmowe rozwiązanie, poprawiające odtwarzanie szybkiego ruchu. Klatki obrazu nie tylko są wyświetlane z dwa razy większą częstotliwością (100 zamiast 50 Hz), ale klatka dodatkowa wstawiana między dwie sąsiednie klatki oryginalne jest otrzymana przez estymację ruchu na obrazie. Sprawia to, że obserwowany ruch jest bardziej płynny (za Video-mix).Pozdr
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Nie, nie - OK , rozumiem koncepcję tworzenia klatek pośrednich - coś tam sobie ten ( nie tani ) procek robić musi ...

Ważny jest efekt - pewnie o tym się nigdy nie dowiemy , bo jest tylko w 63" , a takie może zostaną sprzedane w Polsce w ilości 3 sztuk :)
 

RheeTCT

New member
Zgadza się,wg. tej samej strony A450P(to chyba ten sam co 451) ma,posiada,zawiera system Real 100 Hz.Gratulacje dla posiadaczy.
A tak w ogóle to to jest chyba odpowiednik IFC w Panasonicach?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Trudno jest mi ocenić działanie tego cudu o nazwie Real 100 Hz, ale go mam (A451). Generalnie, jak już wiele razy wspominałem, trudno jest mi się do czegoś w tym telewizorku przyczepić.

ArtS :)
 

Kormoran3

New member
BoDeX napisał:
Konia z rzędem temu, kto w jasny sposób jest w stanie wytłumaczyć różnice w tych technologiach !!! Można zgłupieć ... :)

Chciałbym zapytać się przy okazji czy wspomniany model PS-63A756 Samsunga jest przystosowany do wprowadzenia w Polsce w 2012 r. (czy którymś tam roku) sygnału cyfrowego, czy wymagać będzie jakiegoś dodatkowego konwertera. Co oznacza, że TV posiada tuner DVB-T i czy wspomniany model posiada takowy tuner?

Pozdrawiam
 
Semantyka stosowana przez Samsunga nie jest transparentna. Podany przykład z real 100 Hz i dual scan 100 Hz nie jest odosobniony. Podam kolejne. Model 50A656 posiada tuner DVB-T a na obudowie jest znaczek DVB. Rozdzielczość panela w tym samym modelu jest 1920x1080 a na obudowie jest znaczek HD ready z podpisem 1080p.
 

Attachments

  • napisy.JPG
    napisy.JPG
    22,5 KB · Wyś: 75
„Semantyka” to trudne słowo, „transparentna” jeszcze trudniejsze. Podałem tezę (ogólną) i posłużyłem się dwoma przykładami. Pozwalam sobie zauważyć że nie chodzi o „znaczenie loga”. Co więcej w moim poście nie ma słowa na temat, że nie rozumiem loga „HD ready 1080p”. Z drugiej strony to miłe że jest link, dlaczego do strony w j. angielskim. Tu, to samo w j. polskim.

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/124143/EICTA.wprowadza.logo.HD.ready.1080p.html

Chodzi o symbole i słowa używane przez Samsunga w celu określenia zastosowanych technologii.


W celu ostrzejszego przedstawienia kwestii załączam kolejne dwa obrazki.
Napisy2 – pochodzi z naklejki, która była na obudowie,
Napisy3 – pochodzi z pudła kartonowego w którym dostarczono mój TV.
 

Attachments

  • Napisy2.JPG
    Napisy2.JPG
    14,5 KB · Wyś: 371
  • Napisy3.JPG
    Napisy3.JPG
    15,6 KB · Wyś: 388

JKR

New member
A ja w celu rozstrzygniecia tego, ze srednio Ci idzie odczytywanie oficjalnych znakow graficznych, zacytuje:

"Rozdzielczość panela w tym samym modelu jest 1920x1080 a na obudowie jest znaczek HD ready z podpisem 1080p.
"

Zadajmy wiec retoryczne pytanie: jakaz to rozdzielczosc powinien miec odbiornik, zeby Ci logo "hd ready 1080p" nie przeszkadzalo, i dlaczego.


Semantyka moze byc dla Ciebie trudnym slowem, nie wzrusza mnie to. Natomiast w poscie, na ktory odpisywalem podales zly przyklad do swej tezy.
Rozdzielczosc panela i funkcje jakie posiada telewizor zgadzaja sie (uwaga, semantyka) funkcjonalnie z logiem.

A dlaczego podalem link do oficjalnej strony, a nie byle jakiej? niech pomysle...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Osobiście zamiast słowa "transparentny", wolę swojskie "przejrzysty".

Logo Full HD i HD Ready 1080p dotyczą dokładnie tego samego standardu. Pioneer również stosuje to drugie oznaczenie. Nie jest to jakieś widzi-mi-się Samsunga. Choć na pierwszy rzut oka może być mylące.

ArtS :)
 
Chodziło mi właśnie o to. O wrażenie jakie mogą zrobić trzy loga, każde wykonane w innym liternictwie, odmiennej kolorystyce, każde umieszczone w innym miejscu tego samego fabrycznie zapakowanego produktu i wreszcie w jednym logo pojawia się słowo "ready" a w dwóch pozostałych słowo "full".

Swoją drogą jezeli ktoś przeświadczony że kupił "full", odkrywa na obudowie "ready", a nie zgłębił wcześniej tematu może mieć niezłe "herz klekotten".

Jeszcze w sprawie swojskości.
„Semantyka” to trudne słowo, „transparentna” jeszcze trudniejsze. To zdanie, dobór słów i styl nie były przypadkowe. To moja parafraza dialogu pt. „Kopytko” z reklamy sieci komórkowej.

http://www.youtube.com/watch?v=gIFgmKWE2Uk

Był to sygnał, w formie żartu, dla osoby, która pierwsza odpowiedziała na mojego posta w tym temacie, żeby z dystansem i mniejszym relatywizmem podchodziła do wypowiedzi innych. Dlaczego z dystansem. Udział w forum jest dobrowolny i żaden z jego uczestników nie może dyktować drugiemu co ten ma robić. Dlaczego z mniejszym relatywizmem. Podawanie linka do obcojęzycznego tekstu to spora niedogodność dla tych którzy tego języka nie znają, a także zawęża to krąg osób mogących swobodnie wziąć udział w dyskusji. Jak się okazało subtelny żart został odczytany opacznie.
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
Roznica miedzy Real a Dual 100Hz zostala juz wyjasniona i z tego co wiem od zachodnich forumowiczow jest dosc widoczna.100Hz, nie zawsze musi oznaczac taka czestotliwosc, to tak w nawiasie, spowodowane jest to tym, ze LCD posiadajace te technologie od zarania zachecaly klientow do ich zakupu, bo mialy cos cego nie miala plazma, a wiec tez aspekt marketingowy nazwenictwa.Rowniez LCD przemnazaja technike 100Hz i tak mimo fatalnego w skutkach soap, tworzy 400 czy nawet 600Hz splaszczajac glebie obrazu na maksa, a ludzie to kupuja tak jak kupowane sa aparaty cyfrowe dla ich 12 Mega pikseli, a nie faktycznych zalet.
 

BeyerBrown

New member
Z tego co wyczytałem na stronie Samsunga plazmy z serii 6 (np. PS-50A656) nie mają "Real 100Hz". Prawdopodobnie brak tegoż powoduje w tym modelu powstawanie tzw. fałszywych konturów w szybkich ujęciach Oczywiście tylko wtedy, gdy "źródłowa" częstotliwość odświeżania wynosi 50Hz i mniej. W wyższych częstotliwościach system 100Hz w jaki wyposażono ten TV (100Hz Dual Scan??) zostaje wyłączony.

Szkoda tylko, że tego ustrojstwa nie idzie wyłączyć również samemu... może kiedyś dorzucą stosowną opcję w nowym firmware'u.
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
to już nic nie wiem - pomocy!

Sam zastanawiam się nad kupnem plazmy samsunga 50'', więc bardzo zaciekawił mnie link do niemieckiej strony, który pojawił się w tym wątku.
Według tej strony Real 100Hz posiada nie TV 63'', ale właśnie 50'', tyle, że jedynie z serii 7, a nie 6. Sprawa jest o tyle ciekawa, że o ile na 63'' raczej mało kogo stać, to PS50A756 jest droższy (w sklepach i-netowych oczywiście) od modelu PS50A656 o około 800zł.

I tu się rodzi pytanie: Czy To Prawda ??? (kto spodziewał się tego pytania? :grin: )

Wydaje mi się, że producenci często sami nie wiedzą co mają wypisane o swoich produktach na swoich stronach. Informacje są niekompletne i nierzadko kwestionowane m.in. na naszym forum.
Dlatego chciałbym by ktoś wyjaśnił w miarę możliwości raz na zawsze tę kwestię.

A dopiero po drugie, jeśli powyższe okaże się prawdą, chciałbym spytać:
Czy warto zapłacić 800zł więcej i kupić A756 zamiast A656 (tzn czy poprawi to płynność obrazu w zauważalny sposób)?

Kwestia dla mnie jest bardzo ważna, ponieważ plazmy chcę używać głównie do grania na PS3, a na jakiekolwiek problemy z płynnością obrazu jestem strasznie wyczulony.


PS Była też mowa o tym, że na TV bez Real 100Hz zaczynają się duże problemy gdy sygnał ma 50Hz lub mniej. Jakie są przykładowe źródła o tak niskim odświeżaniu? Czy przy Real 100Hz takie problemy w ogóle nie występują?
 
Do góry