Samsung Plazma zamiast LCD

kozioł

New member
Witam ,od kilku lat jestem posiadaczem telewizora LCD , nie spełnił on moich oczedkiwań co do jakości obrazu. Postanowiłem kupić nowy , większy bo 37" 42" , oglądałem różne marki telewizorów LCD jak i Plazmy , wybór Padł na SAMSUNGA (podoba mi sie jego wygląd). Postanowiłem kupić Plazmę(nie wiem czy dobrze). Więc tak: cena do 3000 zł , odległość od telewizora 3,5 do 4 m , głównie kanały z cyfry+ , może w przyszłości HD . Wogóle to już wczoraj byłem w sklepie i juz miałem kupic Plazmę Samsunga PS42A451 za 2500 zł , widziałem też taki PS42C96HDR/XEC w podobnej cenie. Ale postanowiłem się wstrzymać i zapytac na forum abym nie żałował jak w porzypadku LCD ktory mam. Czy możecie mi coś polecić?.

Będę wdzięczny.

pozdrawiam
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli kupując TV będziesz kierował się jego wyglądem (jak zresztą sam to napisałeś), to może się okazać że po raz kolejny nie spełni Twoich oczekiwań co do jakości obrazu :mrgreen:
 

darcun

New member
Bez reklam
Polecam plazmę Panasonic 42PV80. Oglądam tv w odległości od ekranu 3,0-3,5m.Świetny telewizor.Poczytaj na forum w temacie plazmy Panasonic PV80.Jest tam również test przeprowadzony przez Kikiego.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oba samsungi są porównywalne, tyle że A451 jest nowszy i wyposażony w technologię 100 Hz i 24 Hz (blue-ray).

Panasonic PV80, to dobry wybór, ale oba Samsungi prezentują podbny poziom. Tak więc nie pownieneś się rozczarować. najważniejsze, aby spróbować ocenić telewizor na żywo.

ArtS :)
 

kozioł

New member
widziałem te telewizory , stały obok LCD-ków , leciał na nich jakis badziewny sygnał z MTV , i najbardziej podobał mi się obraz z Plazmy Samsunga , LCDK-i odpadły , jak mówię mam LCDK-a 30", jakiś bezmarkowiec "PHOCUS" z którego kiedys dałem 3000 zł , już zdązyłem sie przyzwyczaić do jego obrazu ale po zakupie serce bolało mnie przez pół roku że dałem namówić się żonie i nie kupiłem 30" CRT , bo mój stary CRT Grundig miał lepszy obraz niż ten LCD. Teraz potrzebuję telewizora do sypialni i postanowiłem zrobić zamiankę , LCD won do sypialni , a do salonu Plazmę , głównie oglądam filmy , z tunera cyfrowego;dvd i divx-y , może w przyszłości HD. Boje się jednak efektu wypalania , bo namówiłem żonę na Plazmę a nie LCD , i jak zobaczy że na filmie z Premiere widać jakieś logo z TVN to mnie zabije. Przy LCD nie musiałem martwić sie o nic.

PS. sprawdziłem dziś ceny , model SAMSUNG PS42A451 można dostać już za 2200 zł w sklepie internetowym.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To wypalanie (a raczej powidoki) nie jest widoczne w normalnym użytkowaniu. Może przez kilka, kilkadziesiąt minut w ciemnych scenach na Premiere będzie widać lekką poświatę po np. TVN, ale w końcu zniknie. Odrobina dbałości o ekran i nie ma żadnych problemów.

ArtS :)
 
Do góry