Nowa plazma - Samsung PS-50A750

ArtS007

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie to samo, choć Real 100 Hz wskazywałoby na poprawianie płynności, czyli coś w rodzaju IFS stosowanego w Panasoniku.

ArtS :)
 

bober16

New member
Bałagan i chaos !

Czy ten telewizor obsługuje tryb 100 Hz (Dual Scan lub Real) ?
Z jednej strony słyszę, że Real 100 Hz nie jest wspierane (wynika to z danych od producenta , którymi podzielił się z nami Bodex), natomiast z drugiej na telewizorze, a dokładnie na nalepce widnieje napis "Dual Scan 100 Hz.

Można się w tym wszystkim pogubić. :(
 

WaJa

New member
Re: Test „Panasonic TH-50PZ800E kontra Samsung PS50A656T1F” z /H d t v polska.com/

Moim zdaniem mając tylko 4 godziny na przeprowadzenie poważnego testu, to stanowczo za mało.
Sam czasami spędzam od 1 do 2 godzin w porządnym sklepie, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie.
Poza tym jeżeli zdjęcia są nieadekwatne do widoku rzeczywistego (zdaniem samego testującego specjalisty Gmeru) to po co je zamieszczać? Wystarczyłby tylko komentarz.
Te zdjęcia strasznie zagmatwały rzeczywistą wartość konkurujących paneli i tłumaczenia testującego nic nie zmienią. Pierwsze wrażenie niestety pozostało.
Również zauważyłem, że test został przeprowadzony w jakimś sklepie z bardzo intensywnym naświetleniem. Wszyscy dobrze wiemy, że plazmy takich warunków nie lubią.
Do tego mogą prezentować obraz, który w innych warunkach np. zbliżonych do domowych, wyglądałby zupełnie inaczej.
I tu całkiem nie rozumiem skąd taka wielka dominacja Panasonic'a od samego początku testu, jeżeli test nie spełnia podstawowych warunków?


Dla mnie jako potencjalnego nabywcy jest np. bardzo ważne, czy poprzez odpowiednią kalibrację Samsunga, mogę zaoszczędzić 2000 zł?
Ten test na to nie odpowiada.


Reasumując Panasonic świeci swoją bielą tak mocno, że wiele szczegółów w ogóle nie widać.
A znowu biel nieskalibrowanego Samsunga wygląda bardziej na jasny odcień koloru niebieskiego co powoduje wrażenie zamglenia szczegółów obrazu.


Pozdrawiam :? .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakość obydwóch telewizorów - tragiczna .Nie powinny kosztować więcej niż lepiej grające LCD Easy za 2000 zł.
 

WaJa

New member
Kiki. Czy twoja opinia odnosi się do w/w testu, czy też uważasz, że obydwie plazmy niewarte są zachodu w ogóle?
I w związku z tym lepiej wybrać jakiś LCD?
Ponieważ twoje dotychczasowe wypowiedzi można zrozumieć tak: jeżeli plazma to tylko Pioneer Kuro a jeżeli brak ci kasy to kup LCD.

Pozdrawiam :) .
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
Ja mam tego samsunga i napisałem tam w kilku postach co o tym myslę (przed zakupem co podkreślam porównywałem bezpośrednio z panasami 80 i85) i czy wybrałbym tv z taka czernia i z taka biela, no bądzmy powazni dac 5tys i patrzeć na wszystko przez niebieski pryzmat, wypowiałą czerń itd. Fotka na której samsung wypadł lepiej to autor od razu dopisał "aparat skłamał" fotki z panasa tez są w wielu wypadkach słabe gorsze od samsunga a jakoś to jest pomijane( komar na discowery, tenisista, czy druga z meczu albo łódka, wypowiałe, bez koloru, przepalone, bez szczegółów na pewno gorsze od sama) Jedna fotka wydała mi sie najbliższa prawdy, ta z paniami, czerń ciemniejsza w samsungu ale widac szczegóły, biel jaśniejsza w panasie, może troszkę przepalona i traci szczegóły na szkle, ale to chyba najbliżej oddaje to co w realu. Cóz po takim tescie, beda teraz krązyły legendy, najlepiej jednak samemu sprawdzić, porównac i ocenic dla siebie. Pozdr
 

BoDeX

New member
Jedna wielka nauczka na przyszłość - przed testem porównawczym należy
bezwzględnie SKALIBROWAĆ porównywane panele .

Fotki " po wyjęciu z pudła" można dodać jedynie jako atrakcję .

SAMSUNG wymagał kalibracji, tak też zrobiono podczas testu na innym www.

Powtarzalność parametrów może nie być idealna, ale u nich wyszło to tak:



Model PS-50A750 wg. zapewnienia producenta będzie wyposażony
w dwa tryby pod kalibrowanie : DAY / NIGHT

Pzdr.
 

Geezer

New member
Mętlik..
Czy ktoś się orientuje jakie będą zasadnicze różnice m-y seriami:
750 a 756 a 760 ?
A może te oznaczenia dotyczą USA/Europy i stąd inne "kody" ?
Czy wszystkie 3 serie będą mieć LAN i 100 Hz w rozmiarach 58 i 63 cali ?
 

Xisiek

New member
jacky-x napisał:
Cóz po takim tescie, beda teraz krązyły legendy, najlepiej jednak samemu sprawdzić, porównac i ocenic dla siebie. Pozdr

Problemem juz sa same foto-testy. Jak mozna bowiem oceniac tv wyswietlajaca ruchomy obraz na podstawie statycznego zdjecia ? :???:
Jak mozna oceniac kolory na podstawie zdjecia zrobionego aparatem, ktory juz sam w sobie nieco przeklamuje widziany przez obiektyw obraz a na dodatek kazdy z nas ma nieco inny monitor zapewne lcd klasy standard za 500-2000 pln, ktory rowniez pokazuje 'prawie wszystkie' kolory.

Foto test ma wiec u samych podstaw mnostwo ograniczen i w moim przekonaniu absolutnie nie moze stanowic podstawy do jednoznacznego stwierdzenia model A jest lepszy od B. :???:

Mozemy ewentualnie liczyc na uczciwosc opisow slownych, ale takze tutaj ciezko nie miec obiekcji...
 

ra74

New member
BoDeX napisał:
Jedna wielka nauczka na przyszłość - przed testem porównawczym należy
bezwzględnie SKALIBROWAĆ porównywane panele .

Fotki " po wyjęciu z pudła" można dodać jedynie jako atrakcję .

SAMSUNG wymagał kalibracji, tak też zrobiono podczas testu na innym www.

Pzdr.

Zgadzam się że do profesjonalnych testów tv powinny być skalibrowane, z drugiej strony rozumiem też trochę punkt widzenia autora testu. U mnie w bloku myślę że 50% ludzi nie słyszało nawet słowa kalibracja, druga połowa tak i ja jakiś czas temu o kalibracji myśli w kontekście monitorów dla grafików. I to że trzeba mieć sprzęt a mało chce wydać extra kasę dla dla jednorazowej akcji. Ja swojego monitora nawet jakoś specjalnie nie ustawiałem - mam w odległych planach poszukanie w internecie optymalnych ustawień.
 

BoDeX

New member
jtd napisał:
Real 100hz a 100hz DS to nie jest to samo przypadkiem ?


Gdyby było to samo, to nie wydziwialiby w tabelach porównawczych ...

REAL brzmi solidniej , ale chyba jest tylko w 63 calach .

Rożnicy nikt nie potrafi wskazać ! ! !
 

ra74

New member
różnica byłą tłumaczona wielokrotnie
real 100hz wstawia fake'ową klatkę, dual scan 100hz powtarza ostatnią klatkę
real tak naprawę nie musi być lepszy bo podobno (nie widziałem) ma się wrażenie oglądania teatru tvp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ra74

New member
w sumie to nie wiem czy warto czekać na 750
Zdaje się w lcd samsunga są jakieś istotne różnice między seriami 4,5,6,7. Już nawet 9 chyba jest. W plaźmie serie tworzone są sztucznie żeby numer był ten sam co w lcd. Tu dodana przeglądarka jpg, tam filmów, inny kolor obudowy. Jak dla mnie to gadżety których nie potrzebuje, jedynie mnie ew przyciąga do 750 to cały czarny kolor obudowy niestety w 656 niedostępny
 
Do góry