Samsung Top-model Plazma

BoDeX

New member
Witam

Proszę o wskazanie TOP MODELU plazmy Samsunga .
Jest tych nowych modeli Full HD tak wiele, a porównywarki mają do d.... :)

Kolega chce sobie kupić 50" i nie wiem co mu doradzić .
Czy model PS50A656 to jest TO ? Jakie ma nowości w porównaniu
do PS-50P96FD ( ostatni TOP MODEL ) ?

Z góry dziękuję za odp.
 

tomper69

New member
Na dzień dzisiejszy najlepsza plazma samsunga to PS50a565 ale we wrześniu powinna wejść już do sprzedaży kolejna z serii 7. Model ma nazywać się PS50a750 z nowym panelem i tunerem mpeg-4.
 

BoDeX

New member
Dziękuję za odpowiedź .


Twierdzisz, że seria 5 jest "lepsza" od PS50A656 ?

Hmmm , no już sam nie wiem kto ma racje .... POMOCY ! ! ! :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma plazmy PS50A565 - wogóle taki model nie istnieje. Jeżeli już to może PS50A551, w niektórych sklepach internetowych można spotkać jeszcze model PS50A556, ale nie wiem czy sprzedawane są one z polską gwarancją. Obecnie "teoretycznie" najlepsza jest PS50A656. Jest to na dzień dzisiejszy "topowy" model z Samsunga. Ale czy warto dopłacać do tego TV ponad 1000zł w stosunku do ceny 551 okaże się po teście Kikiego. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie bardzo wierzę w nowy panel w serii siódmej, ale kto wie. Jeśli się pojawi będzie pewnie lepiej wypasioną szóstką.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Panowie, topic = wypowiedź, thread = wątek lub jeszcze lepiej temat. W tym wypadku mówiliście o wątku lub temacie. Ja bardzo lubię angielski, ale starajmy się pisać po polsku.

ArtS :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
ArtS007 - przepraszam za tą małą wpadkę i obiecuję poprawę :D
BoDeX - plazmy PS50A5xx i 6xx to modele Full HD, natomiast 4xx to tzw. HD Ready.
Z tego co mi wiadomo, to oficjalnie w dystrybucji Samsunga na Polskę mamy modele PS50A551 i 656. Ten pierwszy podobno (choć nikt tego nie wie na 100%) nie posiada 100Hz i trybu 24p. Zresztą jak przeczytałeś temat który o którym mówiłem wcześniej pewnie już jesteś zorientowany o co biega :)
 

BoDeX

New member
OK - kolega jest zainteresowany oczywiście Full HD , więc seria 4 odpada
Pozostają na polu bitwy modele 5xx , 6xx i jak doczytałem to także 7xx
( tak, tak - są już , między innymi na Litwie :) )

Napisałem do Samsunga prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu cyfr, które
pojawiają się za " cyfrą linii ", ale jak znam życie, to wyląduje to w koszu.
( gdyby ktoś z Was natknął się na rozsądną tabelkę z różnicami dla w liniach 5 , 6 i 7 , to gorąco proszę o info )


Pzdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wracam właśnie z Wielkiej Brytanii, a dokładniej z www.samsung.co.uk. Porównywałem ze sobą modele 557 i 656. I powiem wam, że jedyną różnicą jest DNIe Pro w 656 w stosunku do DNIe+ w 557. Poza tym wydają się być takie same (pomijam połączenia). Ale jest inna zagadka. Mianowicie przy obu nie ma wzmianki na temat 100 Hz i 24p. A przy modelu 456 jest. Nie oznacza to oczywiście, że wyższe modele nie wspierają tego standardu, ale brak tej informacji na brytyjskiej stronie jest faktem.

ArtS :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie też zauważyłem ze te specyfikacje podawane na stronach Samsunga są wogóle jakoś dziwnie pisane. Nigdy nie wiadomo co ma a czego nie ma dany model. Po prostu jeden wielki zamęt :|
 

batalona

New member
z porownania modeli i nazewnictwa Samsunga wynika :

2 cyfra np 50A566 50A466 itp:

jezeli 5 to tuner dvb-t MPEG2
jezeli 6 to tuner dvb-t MPEG4 (HD)

modele z tunerem HD na razie chyba sa tylko we francji i UK, w polsce tez bedzie MPEG4 ..wiec chyba warto wybrac model z tunerem HD.. TVP HD w koncu juz wystartowala...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomper69

New member
Sorki za pomyłkę. Nie ma plazmy a565, chodziło mi oczywiście o a656. W oznaczeniach numerowych pierwsza cyfra oznacza serię, druga rodzaj tunera dvb-t. Model a676 ma mpge-4 ale z tego co wyczytałem przeznaczona jest narazie wyłącznie na rynek francuski. Ale skoro produkcja jest na Słowacji to może trafią i do nas.
Jeśli chodzi o serię 7 to można już znależć jej wstępne opisy na amerykańskich stronach z informacją, że będą dostępne od sierpnia. Nie ma jednak na razie podanych wielu szczegółów więc nie wiadomo co w nich jest lepszego. Oficjalna prezentacja serii 7 ma nastąpić na dniach podczas targów, chyba we Frankfurcie.
A z ciekawostek to znalazłem na amerykańskich stronach porównanie ichniego odpowiednika naszego PS50a656 czyli PN50a650 z panasonikiem 50pz85. I wygrał, nieznacznie ale jednak samsung. Skoro 6 seria jest już tak dobra jak panas to może 7 zbliży się do pionka?
 

BoDeX

New member
Teoria z drugą cyfrą chyba legła w gruzach .... :)

Zobacz : http://www.lcd-compare.com/index.ph...&SAMPS50A656=on&SAMPS50A766=on&SAMPS50A756=on

Różnice faktycznie można wyłowić w parametrach :

- Tuner DVB-T MPEG2/MPEG4
- Obsługa formatów multimedialnych (USB-Wiselink)
- Lepszy filtr antyodblaskowy
- Jakaś poprawa w DNiE na Pro lub Plus
- ?

Mnie osobiście bajerki nie kuszą, ale gdyby była pewność, że
seria 7 będzie miała nowy (lepszy) panel niż seria 6 , to wstrzymam
kolegę do jesieni . Bardzo ważną rzeczą jest 100Hz , w starszym modelu
szatkowanie obrazu w ruchu było nieznośne, może tutaj nastąpił (nastąpi)
postęp ( 5 x 24 = 120Hz, ale o tym jak zwykle cicho sza - nikt nic nie wie)

Pzdr.
 

tomper69

New member
Według strony jaką podałeś teoria z tą drugą cyfrą zgadza się jak najbardziej. Modele a656 i a756 mają tuner mpeg-2 a modele a676 i a766 mpeg-4. Piątka oznacza mpeg-2 a szóstka mpeg-4. Z kolei gdzieś wyczytałem, że 7 w modelu 676 wynika wyłącznie z marketingu - model musiałby mieć numer 666 co nie wszystkim mogłoby się dobrze kojarzyć ;)
 
Do góry