Ustawienia obrazu w PS50A551 i PS50A656

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Mam takie pytanie do Wszystkich użytkowników telewizorów PS50A551 i PS50A656. Jak macie skonfigurowane ustawienia obrazu w swoich plazmach? Chodzi mi o wszystkie ustawienia dotyczące obrazu. Z góry dzięki za informacje i pozdrawiam :)
 

gsh

New member
Witam,
Co do ustawień obrazu to jeszcze docieram swój 551 ( 2 tygodnie urlopu wydłużyło ten okres ). Chcę dobić do 200h - brakuje mi ok. 20h. W związku z tym ustawienia mam na ok. 50-55%.
Co do reszty to nie korzystam z funkcji poprawy filmów lub mam ją na MIN - denerwuje mnie strasznie na opcja, obraz jest nierealny, jak z animacji komputerowej lub mam wrażenie że zamiast filmu oglądam teatr ( kiedyś w poniedziałki był nadawany teatr na TVP1 i obraz był podobny - mam jakieś takie dziwne skojarzenia ).

Reszta :
Regulacja czerni - max
Kontrast dynamiczny - średni
Gamma - 0
Przestrzeń kolorów - Auto
Balansem bieli się nie bawiłem jeszcze - chociaż można go ustawić chyba tylko na oko, to nie aparat foto gdzie można wykorzystać np. szarą kartę kodaka
Odcień skóry - 0
Poprawa krawędzi - WŁĄCZONA
Ton kolorów - NORMALNY
Cyfrowa red. szumów - Średnia

Za parę dni na pewno podciągnę kontrast i ostrość w górę.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co powiecie o tych ustawieniach ???

PS50A551

Tryb: Film
Podświetlenie = 5
Kontrast = 95
Jasność = 45
Kolor = 50
Ostrość = 10

USTAWIENIA SZCZEGÓŁOWE

Gamma = -1

Przestrzeń kolorów: Użytkownik

Czerwony
R = 30
G = 0
B = 1
Zielony
R = 26
G = 46
B = 0
Niebieski
R = 9
G = 0
B = 41
Żółty
R = 60
G = 48
B = 0
Cyjan
R = 30
G = 47
B = 56
Purpurowy
R = 38
G = 0
B = 58

Balans bieli
Przes
R: 28
G: 25
B: 21
Wzm
R: 25
G: 25
B: 29

OPCJE OBRAZU
Ton kolorów: Ciepły 1

Wszystkie inne ulepszacze typu kontrast dynamiczny, regulacja czerni, uwydatnianie krawędzi itp są wyłączone.

Chętnie poznam opinie oraz ewentualne modyfikacje :)
 

gsh

New member
Sprawdziłem Twoje ustawienia ( nie bawiłem sie kolorami ):

- moim zdaniem obraz jest trochę za ciemny, włączyłem na szybko film na PREMIERE ( świetna jakość obrazu ) i w ciemnej scenie straciłem szczegóły, dałem jasność na 57-58 a gamme na 0 i subiektywne odczucia wizualne się poprawiły

- myślę że na odbiór obrazu nie miało wpływu oświetlenie pokoju ponieważ okno padające na TV ( przeciwległa ściana ok. 5,5m odległości, wschód ) zasłoniłem roletą, to samo zrobiłem z oknami na ścianie bocznej, więc warunki zbliżone do wieczornych

Będąc przy okazji w temacie oświetlenia pomieszczenia to czytałem w jednym z wątków o problemie odbijania światła z powierzchni ekranu. W moim przypadku mogę potwierdzić tylko sytuację gdy rolety mam zasłonięte na ok. 98-99% i pozostaje cienki paseczek na ok. 1-2cm na dole odsłonięty okna to wtedy widzę wyraźny pasek światła na ekranie natomiast przy odsłonięciu całkowitym rolety pomimo dużo większej powierzchni odsłoniętej praktycznie nie mam odbicia całego okna na powierzchni ekranu. Muszę się długo wpatrywać żeby dostrzec zarys okna na tle ekranu. Natomiast wszystkim marudom polecam w tym samym miejscu co TV postawić laptopa HP 6720s i wtedy dopiero zobaczycie co to odbicie światła w powierzchni ekranu - masakra - nic nie widać poza refleksami świetlnymi !

pozdrawiam.
 

jacky-x

New member
@pkonrad
Moje ustwienia PS50A656, żródło sygnału ferguson 8900HD, po kablu HDMI (po euro byłby inne).

tryb - standardowy
podświetlanie - 8
kontrast 95
jasność - 55
ostrośc - 20
kolor - 50
odcień - 51-49

ustawienia szczegółowe:
regulacja czerni - niski
kontrast dynamiczny - niski
gama - 0
przestrzeń kolorów - oryginalna
odcień skóry - 0
poprawa krawędzi - wł
balans bieli: przes. czer. 24
przes. ziel. 25
przes. nieb. 27
wzm. czer 39
wzm. ziel. 25
wzm. nieb. 20

obcje obrazu:
ton kolorów - normalny
cyfr.red szumu - wył
popr. filmu - wył
Plazma z przebiegiem 93godziny, nie zwracam uwagi na docieranie ( po prostu ustawiam tak jak mi odpowiada) najczesciej własnie na tych ustawieniach, filmy oglądam w trybie film lub kino. Rzadko, ale tez korzystam w razie potrzeby z ustawień sport i dynamiczny ( ale te ustawienia sa dla mnie najczesciej za mocne, za agresywne). Te ustawienia zrobiłem pod siebie, pod moje warunki i pod moje główne źródło sygnału i wydaje mi sie że sie sprawdzają, co nie znaczy że u kogoś innego będzie równie dobrze, zreszta z czasem i ja na pewno coś jeszcze pozmieniam, ale na razie wygląda to tak jak opisałem. Pozdr
 

enter

New member
polskie znaki w PS50A656

NA STRONIE http://www.samsung.com/pl/support/s...odel_cd=&menu=&prd_ia_cd=&disp_nm=PS50A656T1F

ukazałą się polska instrukcja wgrywania firmware lecz oprogramowanie jest stare z 14-07-2008
T-PRLPEUMD 1011.2
,które nie naprawia braku polskich liter w telegazecie na TVP-1,TVP-2,TVP Info i itp.

Wydaje mi się ,że to ma związek z podstawowymi ustawieniami w PS50A656 , podobny temat jest w dziale LCD Samsung,więc nie chciałem dublować tematu.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
enter - a co to ma wspólnego z tematem dyskusji?

Wydaje mi się ,że to ma związek z podstawowymi ustawieniami w PS50A656 , podobny temat jest w dziale LCD Samsung,więc nie chciałem dublować tematu.

Według mnie to, że ukazała się polska wersja instrukcji aktualizacji oprogramowania nie ma żadnego związku z ustawieniami obrazu w TV. Jest ogólny temat odnośnie plazmy PS50A656 i wydaje mi się, że tam jest bardziej odpowiednie miejsce na tego typu newsy. Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
pkonrad napisał:
Według mnie to, że ukazała się polska wersja instrukcji aktualizacji oprogramowania nie ma żadnego związku z ustawieniami obrazu w TV.

A ja myślę, że się mylisz ! :)
Instrukcja jest potrzebna, aby zaktualizować oprogramowanie.
Oprogramowanie "poprawia" funkcjonowanie TV, którego głównym celem
jest wyświetlanie obrazu. Jeśli wprowadzono ulepszenia w wyświetlaniu,
to także ma to wpływ na ew ustawienia parametrów obrazu ! :)

A teraz bardziej serio.

Aby poprawnie skalibrować TV potrzebny jest nam :

- wzorcowy materiał ,
- napęd z przypisanym do niego wejściem HDMI
- przyrząd pomiarowy ( kalorymetr, w ostateczności oko :) )

Kalibrowanie pod "kablówkę" jest totalnie pozbawione sensu - parametry
kanałów różnią się tak o siebie, że za każdym razem należałby dokonywać korekt !

Idealnym rozwiązaniem jest " Spyder TV " - zestaw złożony z płyty
wzorcowej i kalorymetru, który "widzi" co TV wyświetla i nakazuje
odpowiednie korekty w ustawieniach, dążąc do ideału .

Dwa procesy - dla ustawień dzień/noc i sprawa jest rozwiązana.
Mamy urządzenie, które wyświetla to co dostaje - bez przekłamań .

Oczywiście nie każdy musi lubieć laboratoryjną dokładność, w takiej
sytuacji pozostaje ciągłe kręcenie ustawieniami w celu odnalezienia
"złotego środka "

pzdr.
 

enter

New member
ukazałą się nowe firmware oprogramowanie z 25-08-2008
T-PRLPEUMD 1015.0
,które naprawia brak polskich liter w telegazecie na TVP-1,TVP-2,TVP Info i itp.Może ktoś rozgryzie co nam to nowe firmware poprawi jeszcze.

U mnie na dole jest data ostatniego firmware /13-08-2008/oraz ilość godzin 10:40:49 ,czyli wynika,ze teraz nie czyści czasu użytkowania.
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
Fajnie i duży plus za polskie litery, trudno zauwazyć jeszcze cos nowego, szkoda, że godziny eksploatacji dalej sa kasowane po wgraniu oprogramowania, no ale moze nastepnym razem ;) . Pozdr
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ustawienia ps50a656

Czesc juz podalem na tym forum ustawienia oraz opis czym sie kierowalem ustawiajac ten tv.
Dla sygnalu z anteny
podswietlenie-6
kontrast-60
jasnosc-60
ostrosc-5
kolor-28
przes.czer.-15
przes.ziel.-20
przes.nieb.15
wzm.czer.-14
wzm.ziel.20
wzm.nieb.-13
reszta polepszaczy-wyl
kolor-orginalne
ZIMNY-2

SYGNAL SD po euro RGB
podswietlenie-6
kontrast-50
jasnosc-76
ostrosc-12
kolor-34
przes.czer.-18 lub 17
przes.ziel.-21
przes.nieb.-18
wzm.czer.-18
wzm.ziel.22
wzm.nieb.-20
kolor-orginalne
ZIMNY-2
reszta-wyl.

sygnal HD
podswietlenie-6 lub 7
kontrast-74
jasnosc-55
ostrosc-47
kolor-40
odcien-Z 67 C 33
przes.czer.-24
przes.ziel.24
przes.nieb.-25
wzm.czer.-30
wzm.ziel.-25
wzm.nieb.-22
gama- -1
kontr.czerni-niski
ton kolor.-normal.
czern hdmi-niski
tryb-standard
ZIMNY-1

TE ustawienia za pomoca plyty kalibracyjnej wydanej przez VIDEO-MIX oraz Gwiezdne wojny 6 czesci kliknac na logo THX. Pamietac nalezy o tym ze kazde urzadzenie daje troche inne parametry podobnie kanaly i programy tv. MA BYC TAK JAK W KINIE a tam zazwyczaj zaciemniona sala i ekran pelen barw i szczegulow np. biale chmury to nie biala swiecaca plama lecz poszczegolne obloki ktore MOZNA ROZROZNIC !!!
To taki najprostrzy przyklad dobrego ustawienia' telewizor to nie lampa oswietlajaca pokoj TO KINO W DOMU!!!!! POWODZENIA I OKRZYKOW ludzie ja widze!!!! a nie tylko patrze.........
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Ustawienia ps50a656 DOKONALO SIE

Witam ponownie a to dla tego iz minela mi juz zabawa w kalibracje i po wielu kombinacjach mam TAK i JUZ NA STALE:mrgreen:
dla sygnal z anteny
podswietlenie-6
kontrast-67
jasnosc-60
ostrosc-5
kolor-28

dla sygnalu SD kablowka i tuner sat oraz DVD
podswietlenie-6
kontrast-72
jasnosc-55
ostrosc-30
kolor-33

dla HD i PS 3
podswietlenie-7
kontrast-74
jasnosc-60
ostrosc-45
kolor-40

I wspolne ustawienie dla wszystkich sygnalow!
przes.czer.-16
przes.ziel.-24
przes.nieb.23
wzmoc.czer.-16
wzmoc.ziel.-24
wzmoc.nieb.-23
kontr.dynamiczny-niski
gama-0
odcien skory- -8
ton kolor.-zimny 1
przestrzen kolorow-orginalne

i juz mam spokoj ale cuz zona miala juz dosyc tego ciaglego MENIU na ekranie ale teraz widze ze oplacalo sie szukac bo jest PO PROSTU SLICZNIE a ostatnia wizyta kilku znajomych i ich opinie jednoznacznie to podtwierdzily. NA TRYBACH OBRAZU FILM ORAZ DYNAMICZNE te same wspolne ustawienia dla wszystkich zrodel,powlanczane stosowne ulepszacze i lekko pdciagniete wstepne warosci.
Ten samsung to bardzo dobry odbiornik ale jak to juz ktos napisal a ja sam tego doswiadczylem
KALIBROWAC KALIBROWAC KALIBROWAC A BEDZIE WAM DANE!!!!!!! cieszyc sie cudownym obrazem i duzym ekranem. ; i to by bylo na tyle w tEm temacie.:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Inne Mozliwosci

POLECAM jeszcze wyprobowac takie kombinacje ustawien np. na trybie film lub dynamiczne. Tez swietny obraz -
SD;- oraz HD ustawienia wspolne to, i tu najwazniejsze parametry
przes.czer.- -14 -15
przes.ziel.- -22 -23
przes.nieb. -25
wzmoc.czer. -15
wzmoc.ziel. -22
wzmoc.nieb. -25
odcien skory- -8 -10
SD-podswietlenie-6 ********* HD 6 - 7
kontrast-7******************** 77 - 80
jasnosc-55********* ********** 57 -59
ostrosc-30********* ********** 50 -65
kolor-35*********** ********** 45 -55
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
Może przy okazji dopisze, dla tych którym biel wydaje sie "brudna" bo to tez dosć częsta uwaga, zmiana tonu koloru na zimny (u mnie zimny 1, zimny 2 jeszcze bardziej wybiela, az za bardzo) i odpowiednie podświetlanie ( u mnie akurat 8 ) działaja jak dobry wybielacz, nie traci sie nic przy tym na czerni. Pozdr
 

mysioo

New member
skalowanie obrazu

Witam .Po dokładnym przestudiowaniu forum na temat plazm ,zdecydowałem się na zakup sama 551(b.dobra opinia Kiki'ego z testu miala znaczenie).Poza tym zauważyłem,ze znajomi coraz rzadziej wpadaja do mnie na mecze i spotykalismy sie przy pifku u tych co maja kilkadziesiąt cali,a ja przy moim crt po prostu wysiadałem ;-).Przestudiowałem ofertę co lepsiejszych sklepów internetowych(ceny od 3470-3900)i co...nie maja na stanie,cos tam kręcą.Polazłem wiec do sklepów w moim mieście, nie wierząc specjalnie w jakiś kasowy sukces.Toteż byłem kompletnie zaskoczony jak zobaczyłem mojego sama w sklepie dla IDIOTÓW za 3277pln.Decyzja zapadła już dawno, więc zakup był tylko formalnością,chociaż nie obyło się bez niespodzianki.Przy kasie okazało się ,że sam kosztuje nie 3277 ,a 3113 złociszy!! Radość dodatkowa bo starczyło na jakis kabelek hdmi...
Mam go 2 dni wiec jeszcze jestem w szoku (crt 29' miałem 19lat sic!) .Generalnie jest ok .Działa z n-ka,PS3 i z kompem ,oczywiście z wszystkimi śmiesznymi komunikatami o których czytałem na forum(chodzi o n ) ;-)

Mam jadnak pytanie,poniewaz to mój pierwszy cyfrowy odbiornik ..

Jak macie ustawione skalowanie w dekoderze n-ki i jak w samie ? Coś mi tu nie pasi, a nie mogę sobie poradzić.Jak ustawię w samie "bez overscanu" ,a na n-ce powiększenie to tvnHD nie jest w proporcjach 16:9,ale już HBO HD ,filmboxHD i pozostałe HD wypełniają cały ekran .Tylko z tym TVNHD cos nie halo...
Mozecie podac jak najlepiej w/g Was ustawić .Jestem w tym zielony.Zona i dzieciaki patrzą na ręce a tu ani widu ani słychu....

Dzieki wszytkim za wskazówki ,dzieki którym zakupiłem ten całkiem niezły TV.(szkoda ,że tak późno )
P.S Czy to "docieranie " jest takie ważne .Na ustawieniach oszczędnych obraz jest ciemny i nieciekawy .Tragedii nie ma ,moge poczekać, ale czynnik WAF mi gwałtowie spadł na ryj....choć akceptacja była ;-)
 
Ostatnia edycja:

mysioo

New member
skalowanie

No tak...dzięki GADZECIAZ, ale na razie docieram(dopiero 37h) i oficjalnie powiadomiłem rodzinkę na piśmie,że przez "jakiś" czas będzie brzydko i byle jak......Potem popróbuje tych Twoich ustawień(w zasadzie już popróbowałem przez chwilę :) )
W sumie to chciałem się dowiedzieć jak macie ustawione skalery w n-ce i samie,bo ja praktycznie nie mam zdania.....:roll:.Miałem crt przez 30 lat. Czy wypełniać obraz w trakcie docierania? Czy zostawiać pasy na górze i dole(w sumie obraz w SD jest wtedy chyba najbardziej "normalny" ?)
Co do tvnHD to już wyczaiłem,ze nie wszystkie audycje lecą w HD i dlatego takie efekty na ekranie.
P.S Czy ten panel rzeczywiście po kalibracji zużywa 180-200 W ?
 

klaus71

New member
Bez reklam
no na 200wat nie masz co liczyć - u mnie wacha się 250-350 - w zależności od poziomu parametru podświetlenia i trybu oszczędzania energii
 
Do góry