PS50A551 gubi ustawienia menu po odłączeniu od sieci :-/

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, dzisiaj była burza i odłączyłem moją plazme PS50A551 z prądu. Po ponownym podłączeniu trochę się zdziwiłem, gdyż telewizor zgubił częsciowo ustawienia w menu, tzn. przywrócił sobie tryb dynamiczny, chociaz mialem ustawiony zmodyfikowany przezemnie tryb standardowy. Oczywiście to moje ustawienie trybu standardowego szlak trafił. Poza tym w ustawieniach zgubił godzinę i przywrócił domyśle ustawienia efektu świetlnego. Reszta ustawień pozostała tak jak sobie to zaprogramowałem. Czy u Was występuje podobna sytuacja po odłączenia telewizora od sieci :confused:
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, wybierałem tryb domowy po załączeniu TV i wybraniu w ustawieniach opcji Plug & Play. Opcja ta jest niedostępna jeżeli oglądam Cyfrę+ z tunera podłączonego przez złącze EURO, więc użyłem ją do przeskanowania analogowego pasma, zaprogramowania kanałów i ustawienia godziny. Czy gdzieś indziej się coś jeszcze przestawia :confused:
 

darwulkiew

New member
Ja również mogę potwierdzić takie zachowanie tego modelu i oczywiście wybrałem i to dwa razy (reinicjalizacja) "Tryb Domowy". Po wyłączeniu z prądu ustawienia obrazu powracają do fabrycznych. Nie wiem czy to jest zamierzone czy nieprawidłowe działanie, być może aktualizacja firmware coś zmieni ale wątpię.
Czy ktoś kontaktował się z serwisem w tej sprawie?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja również miałem tą wersję oprogramowania przed aktualizacją, także myślę że po "zabiegu" nie będziesz już miał tego problemu :eek:k:
 

darwulkiew

New member
Po aktualizacji firmware potwierdzam, że upgrade z wersji 1009.? do 1011.2 rozwiązuje problem resetowania ustawień obrazu do fabrycznych po wyłączeniu zasilania.
W zasadzie temat można uznać za zamknięty.
 

jacky-x

New member
... a u mnie w modelu PS 50 A656 upgrade z wersji 1009. do 1011.2 nie rozwiązał problemu utraty ustawień i jest tak jak było :( . Pozdr
 

jacky-x

New member
@pkonrad
... a widzisz i tu mnie masz;) nie sprawdzałem. ale po twoim poście wyciagnołem wtyczke na kilkanaście minut i ... ustawienia się zachowały, więc (trzeba by dopisać jeszcze w tym temacie w którym pytaja o zmiany w oprogramowaniu) oprogramowanie 1015.0 usuwa problem polskich liter na telegazecie w modelach 5xx 6xx i dodatkowo doszło trzymanie ustawień po odcięciu z prądu w modelu 6xx (w 5xx było juz OK w poprzedniej wersji co potwierdziłeś).Może następnym razem zachowaja się i godziny eksploatacji, po zmianie oprogramowania, bo widać że nas czytaja :mrgreen: . Pozdr
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może tak będzie z tymi godzinami, ale jeżeli trafisz na nieuczciwego sprzedawce który będzie chciał sprzedać Ci powystawowy telewizor i oszukać na czasie pracy to zawsze może zrobić downgrate softu do wersji gdzie czas się kasował a następnie uaktulanić go do najnowszej wersji i jest po zawodach :twisted:
 

jacky-x

New member
Może dopisze jeszcze, bo chyba o tym nie wspominano, albo przeoczyłem, jesli wejdzie sie w menu serwisowe (powiedzmy sprawdzic godziny) po wyjściu ... powrót do ustawień fabrycznych. Pozdr
 

kazielinka

New member
gubienie ustawień PS 50A551

Którą aktualizacje software trzeba wybrać angielską czy polską?Pytam bo instrukcja aktualizowania na stronie Samsung wyraźnie mówi ,że plik ma miec nazwę T-PRLPEUMD.exe a ten jest angielski.
 

Sebastian.Pioro

New member
mam podobny problem a moze nawet wiekszy - telewizor zeruje ustawienia obrazu po 30-40 min ogladania. upgrade softu do 15-ki nic nie pomógł :(

ktoś pisał o trypie sklep i domowym - gdzie sprawdzic te ustawienia?
 

hazi

New member
Ja kupiłem parę dni temu 551, soft ma 1017 i nie trzyma ustawień po wyjęciu wtyczki. Soft jest datowany 3.09.2008.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwna sprawa. Może masz włączony tryb "sklep". Tego softu nie ma nawet jeszcze do pobrania na oficjalnej stronie Samsunga :hmm:
 
Do góry