Ps-50a451 100hz czy Ps-50a551 bez 100hz

gsh

New member
Posiadam 551 oraz PS3. Mało gram bo PS3 mam raczej do filmów bluray, natomiast pisałem już o jakości w innych postach - bluray z ps3 na 551 jest miodzio. Polecam.
Nie mam możliwości sprawdzenia 551 na zwykłej antenie ale przypuszczam że jakość będzie słaba. Na kablówce UPC jakość nie powalała więc na na zwykłej antenie będzie przypuszczalnie gorzej.
 

adam.s

New member
Czy to oznacza ze 551 obsługuje 24p? Wybacz, jestem troche zielony ale z tego co wiem to 24p bardzo wpływa na jakosc obrazu z blue ray'a... Przy okazji ponowie pytanie o 100Hz w tym modelu bo co post to inne zdanie. Dzieki za odp wsp. zdjec
 

pawcho

New member
Dlaczego piszecie,że nie obsługuje syganłu 24p.W specyfikacji w sklepach internetowych piszą,że obsługuje 24hz-1080/24p.Czyżby robili potencjalnych klientów w h....??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że ja osobiście nie mam pewności co do obsługi 1080/24p w tym modelu. Coraz więcej źródeł wskazuje na to, że ma. Ponieważ pozostałe znane modele z piątką w środku mają (451 i 656), więc dlaczego 551 miałby być wyjątkiem. Zauważ, że model 410 na pewno nie ma.

ArtS :)
 

pawcho

New member
Tak więc szala powoli przechyla się na stronę dodatnią co mnie b. cieszy:).Natomiast faktycznie nie pracuje w specyfikacji 100hz..Pzrynajmniej nigdzie tego nie wyczytałem ale czy jest to warte dopłaty 1000zł Hmmmm.zrobił sie problem. Swoją drogą jakiś użytkownik /no KIki/mógłby jasno i wyraźnie napisać o plusach tego modelu i ewent. minusach-wiem że niby temat jest wałkowany od nastu stron ale się przez to gdzieś porozłaził:)
 

darwulkiew

New member
Co do tych 1080/24p w 50A551 sprawdziłem z kompa przez HDMI przyjmuje 24p bez problemu i tak opisuje sygnał w info 1920x1080@24 (Klawisz Info). Czyli z przyjęciem przez niego 24p nie ma problemu.
Inna sprawa co ten TV potem robi z tymi 24 klatkami. Prawdopodobnie konwertuje je do 50/60 (lub 100Hz ?) i wyświetla. W takim przypadku cały pożytek z 24p jest zmarnowany. Równie dobrze Blue-Ray może przekonwertować sygnał 24p na 60p, efekt będzie ten sam.
Poprawna obsługa 24p polega na wyświetlaniu obrazu z wielokrotnością częstotliwości 24Hz np. 96Hz (4 x 24Hz), tak aby szybkość wyświetlania klatek była zgodna z "zamierzeniami reżysera :)" jednak tego z pewnością nie robi.
 

marximus

New member
temat przygasł ale teraz ten samsung PS-50A451 można kupić poniżej 3000zł i może warto go odświerzyć

Pierwotnie zastanawiałem sie nad panasonikiem 42 PY8 za około 3200zł,
patrząc na to co będę oglądał (cyfrowka IPTV i kilka kanałów HD,
wyższe rozdzielczości to filmy x264, mkv itp. z komputera, odległość kolo 3m, BR nie przewiduje) może warto za mniejsze nawet pieniądze mieć 50" zamiast 42" ??

faktem jest że jakość obrazu pewnie będzie gorsza, teoretycznie ma gorszy kontrast i jasność, wie ktoś może ile ma odcieni gradacji ?
ale to nie przesądza, obraz SD może być tak samo dobry, czytałem że Sd lepiej się skaluje do 1366 x 768 niż do FHD

zalety to
- duży ekran :D
- czytałem że podobno lepiej współpracuje z kompem (a to dla mnie b.ważne bo filmy tylko z kompa będę oglądał
i tu moje pytanie
czy jeśli podam sygnał z kompa (GF 8800GT wyj.2xDVI) 1366 x 768 to czy TV wyświetli go bez skalowania, bez obróbki ??

czy przy tych sygnałach zobacze różnice między FHD a HDR ?
zresztą sygnał 1920x1080 to rzadkość, w x264 najbardziej popularny to 720p lub 1280 x 5xx ??

czy z 3m widać tą róznice między FHD a HDR , te lekko postrzępione krawędzie które są zauważalne na HDR z 1m ?? widziałem to kiedy porównałem panasa FHD i HDR (1024*760) z 1m, nie wiem jak to będzie wyglądać z 3-2,5m i jak na tym samsungu - wkońcu rozdziałka jest 1366, ale za to piksele chyba będą większe niż w 42 panasa HDR

kończąc, mieć 50" to nie 42" , ale żeby potem się nie wkurzać że schodki wszędzie widze,

chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto ma tego samsunga ale widział też np.42 FHD i ma porównanie
 

marximus

New member
znalazłem info o kolorach i gradiacji w jakimś zagranicznym sklepie ale nie wiem na ile temu można wierzyc

.totaldigital.biz/index.php?main_page=product_info&cPath=43_112&products_id=2637&zenid=344d4226b5fa64cf76f37483680dca9d



[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Number of colors(expressed) Natural True Color (18bit) [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Grey Level(Gradation) 262,144 [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Cinema Progressive (Film mode) Yes [/FONT]


jak porównam do samsunga który podaje gradiacje na poziomie 4000 i 5000 to w to że samsung ma 262000 bue chce mi sie wierzyc, jestem ciekaw jak wygląda sytuacja z kolorem ile ma np PY80 18 a może 24 bitowy ??


na avforums jest watek o tym TV i sporo osób pieje z zachwytu nad nim :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

jonks

New member
tez szukam odpowiedzi na te pytania
do tej pory rozkaldałem sie wyłacznie za panasem ale teraz juz zgupiałem

mam pokoj 25m2 ogladanie 4 do 4,5 metra i jak tak w sklepach ogladam tv to 42 z odległosci 4 metrów jakos nie poraza wielkościa a 46 była by idealna jednak tutaj wybor jest mocno ograniczony


Kiki bardzo poleca 551, ja jednak nie przewduje w najblizszej przyszłosci tv cyfrowej
bede ogladał kablówke multimedii po standardowym kablu antenowym

nie wiem czy FH w 50 inchach to juz nie bedzie dla niej za duzo i lepiej było by zakupic HDR
moj xbox i tak wyswietla grafike w 720p

a z programu który ostanio wyczytałem wypowiadał sie lekaż który twierdził ze najmniejsza wada wzroku pozbwai nas szczegółów jakie nam daje FH nad HDR oczywscie z odległosci ogladania
 

browny72

New member
ok, też mam xboxa360 teraz, ale ludki zachwalają PS3 z tym TV, poza tym myslę że TV się kupuje na conajmniej 5 lat, więc na pewno będziesz miał albo PS3 (chociaż większość gier i tak jest robiona pod 720p) albo jakiegoś xbox360 II, a już na pewno w niedalekiej przyszłości będziesz miał BRaya. (rok, dwa) i wtedy co, pomyślisz sobie że TV by się nowy przydał bo pewnie lepiej by było mieć 1080p. Ja tak uważam i myslę że teraz to tylko 1080p pozostaje, aby się cieszyć w zupełności. No chyba że ktoś chce pozostać tylko przy oglądaniu telewizji (i to SD), to faktycznie zakup 720p wystarcza.
narka
 

komonk2

New member
Ja sam mam problem, wybór padł między 410,451 lub 551. Miałem 3 plazmy 42'
stary samsung 854/480 - po zakupie "n" odpadł brak hdmi, słaba rozdzielczość, potem była plazma 1,5 roku lg - kolega odkupił i zostałem bez wyboru. Kupiłem 2 tv , jeden 42 ' toshiba 42px4000 full hd lcd kontra samung z MM w ratach 10x189 zł . Ale, też jakoś mi sie sprzedało. Teraz mam super wychwalany lg 42lg5000 full hd. Ładny z wyglądu , a obraz . .. hm w porównianiu do toshiby full hd lcd, duzo lepsze konty patrzenia, cieco lepsza czerń, głośniki do d... (Toshiba miała głośniki 25w firmowane przez Onkyo ) . No i zamówiłem 451, bo jakoś kolejnych 350 zł dopłaty do 551, niechce już z kieszeni wyciągać. Mając dwa tv na raz, podpięte przez comonent i hdmi, zrobiłem test plazma vs lcd full hd. Oczywiście obraz sd patrzony z 3 m bardziej sczegółowy na plazmie samsunga , o dziwo ten tv ma tylko 1024/768 a nie 1920x1024..
 

mr_qpa

New member
No to ja też skrobnę coś w temacie. Jestem posiadaczem PS50A551S3R od około 2 tygodni. Moje dylematy opisałem w pierwszym swoim wątku (dział inne - dobór zabawek do nowego salonu) . Zakup tv był wynikiem impulsu (wyprzedaż w MM - 3299PLN). Opinie na forum i wcześniejsze oględziny innych typów oczywiście też miały wpływ... Ale wyszło jak wyszło :)
Tv po przywiezieniu odpaliłem na zwykłej antenie pokojowej, ale okazało się że tv lepiej odbiera na kawałku drutu ;) I tu pierwsze zaskoczenie. Sygnał SD z takiego "źródła" daje zdecydowanie lepszy obraz niż ten oglądany w sklepach dla idiotów itd. Spodziewałem się totalnej porażki jeśli chodzi o jakość obrazu. Tymczasem da się to oglądać.
Na drugi ogień poszło DVD transformers -odtwarzane na jakimś samsungu za 250pln ze skalowaniem do 1080i. Efekt był taki, że szczękę zbierałem z podłogi. Naprawdę przeszło to moje oczekiwania. Oglądanie na nim obrazu hd z odległości 3 m to jest to! Efekt był taki, że na następny dzień zakupiłem n-kę. Oglądanie discovery HD czy HBO HD daje naprawdę mnóstwo frajdy, nawet filmów których nigdy bym nie oglądnął (romansidła itd). Jeśli chodzi o samą n-kę czekam na więcej programów hd, te które są też są różnej jakości (takie mam wrażenie).
Odpaliłem też parę divx-ów i pewnie dzięki skalowaniu obraz wygląda lepiej niż na matrycy 15'' laptopa.
Wczoraj miałem okazję wypróbować xBoxa na tym Tv (kung fu panda, forza 2, Pes2008)- na mój gust (i 8 kolegów) jak najbardziej ok :) Aczkolwiek fanem "pudła" nie jestem i uważam że grafika (w tych grach przynajmniej) jakoś szczególnie nie powala.
Dla wachających się czy aby 50'' to nie za dużo, powiem że miałem dwie opcje ustawienia tv w pokoju (patrz link powyżej) i wybrałem tą z TV w odległości 3 m od kanapy i jest super (mówię o sygnale hd a oglądanie go uzależnia).
Teraz trochę o wadach bo ideałów nie ma. Brak automatycznego skalowania obrazu. Wk*** sprawa. Przy użytkowaniu n-ki dekoder zapamiętuje rozciągnięcie czy powiększenie obrazu dla każdego z kanałów indywidualnie... ale co z tego skoro każdy z programów co chwilę nadawany jest w innym formacie? Gdyby programy były nadawane jak należy problemu by po prostu nie było.
Sprawa druga dźwięk. Uważam się za osobę która umie rozpoznać sprzęt marny od średniego (zarówno jeśli chodzi o tv jak i o hifi) i w związku z tym śmiem twierdzić że głośniki to żenada. Jeśli o obrazie można powiedzieć wszystko co najlepsze (kolory, kąty itd) to o dźwięku nic dobrego już się nie da. No może oprócz tego że w ogóle jest. Podłączenie zestwu głośników creative inspire t3100 daje dużo lepsze efekty. Kino domowe obowiązkowe (nawet byle jakie).
Sprawa trzecia. Tv nadaje się tylko do oglądania wieczorem, przy brzydkiej pogodzie lub zaciągniętych roletach zewnętrznych (mam takie na wyposażeniu na szczęście). W środku dnia widać cały pokój w ekranie.
Kurzenie. Pięknie wygląda lśniąca czarna obudowa... i pięknie ściąga kurz.
Czerń. Podobno w tym tv jest ona prawie rewelacyjna - cieszę się zatem że nie kupiłem czegokolwiek innego. Spodziewałem się po prostu lepszej.
Ogólnie z tv jestem bardzo zadowolony. Robi wrażenie. Szczególnie przy sygnale hd :)
 

maku14

New member
Oglądanie discovery HD czy HBO HD daje naprawdę mnóstwo frajdy, nawet filmów których nigdy bym nie oglądnął (romansidła itd). Jeśli chodzi o samą n-kę czekam na więcej programów hd, te które są też są różnej jakości (takie mam wrażenie).
A czy sygnal z tv. N jest puszczony do tv przy pomocy standardowego nbox'a od N'ki ? Bo z wypowiedzi forumowiczow na tymze forum dowiedzialem, sie ze w modelach Samsunga serii 5 i 6 wystepuje wyrazne zjawisko fale contouring'u - wlasnie przy cyfrowym sygnale hd - a to za sprawa nadawanego sygnalu - 50 Hz.. [wszystko byloby ok, gdyby nie mozliwosc puszczenia sygnalu z tunera nbox - 60 Hz] czy ktos potwierdzi powyzsza informacje ? ;/ [ stoje przed kupnem tv - (PS50A551 lub PS-50A451)
 

jacky-x

New member
@maku14
Bądę cie męczył az cos kupisz:D nie przykładaj wagi do wszystkiego co przeczytasz, czy widziałeś kiedys na zywo fale contouring, a że szczególnie wyraźnie przy HD to juz kompletna bzdura. Jesli gdzieś nie pójdziesz i nie sprawdzisz sam to podjadę i wytargam na siłę ;) , albo po prostu zrezygnuj z tego tv kup dobry CRT i wiele wątpliwości się rozpłynie. Nie chcesz byc rozczarowany musisz, musisz sam wcześniej sprawdzic i nie opieraj się na ZADNEJ opinii w tej kwestji co ci da że napiszę mam fergusona HD i niepotwierdzam, oglądam na 50Hz i gdyby mi cos przeszkadzało dawno by tv poleciał na sprzedaż, a tak juz trzy kwartały sobie gra. Pozdr
 

mr_qpa

New member
Macie koledzy na myśli jakieś przebarwienia twarzy?? Nie bardzo rozumiem na czym miałby polegać ten problem. Ja tam nie widzę nic.
 

doc38

New member
Witam

Zamierzam w końcu wymienić swojego 42-calowego Panasonika z serii PV70 na plazmę 50 cali. Mieszkam w małym mieście i nie mogę osobiście dokonać porównania między określonymi modelami. Temat wątku stał się dla mnie bardzo palący... :) Czy ktoś z forumowiczów po wcześniejszych doświadczeniach z plazmą 100Hz (mój Panasonic 42PV70 ma 100Hz - po przejściu na tryb 50Hz migotanie jest wyraźnie zauważalne i dla mnie dość uciążliwe) przesiadł się na Samsunga PSA551 i zauważa migotanie obrazu? Wspomniany Samsung współpracowałby z nbox recorderem (zdaje się, że są wątpliwości co do takiego połączenia). Ale najważniejsze pytanie - czy Samsung 551 migocze? Zaraz pewnie podniosą się głosy na temat subiektywności "percepcji migotania" itp... A ja zaraz popadnę w obłęd... :(
Biorę także pod uwagę model 451 (oglądam TV z odległości ok. 3,5m), jednak wkrótce kupię odtwarzacz blue ray, więc wydaje się, że full hd mogłoby się jednak przydać.

Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:
Do góry