PS50A551 piszczy w standby

Michal44

New member
Witam,
Zakupiłem Samsunga PS50A551 i jak na razie jestem mocno niezadowolony z zakupu. Do obrazu nie mam zastrzeżeń jednak to co mi przeszkadza to to, że telewizor piszczy gdy jest wyłączony! Jest to cichy jednak bardzo wysoki ton, zbliżony do odgłosu ładowania lampy błyskowej. Serwisanci Samsunga stwierdzili że oni nic nie słyszą, a w ogóle to wyłączony telewizor może wydawać dźwięk do 30db. Mają wrócić z decybelomierzem i sprawdzić czy się mieści w normie, ale z takim podejściem nie spodziewam się pozytywnego załatwienia sprawy.
Spotkaliście się z podobnym problemem? Walczyć z nimi czy rzeczywiście wyłączona plazma ma sobie cały czas popiskiwać?
 

masterlech

New member
Witam,
O takim przypadku jeszcze nie słyszałem, ale posiadam kino Samsung HT TX 35R i ono w trybie stand by piszczy i to właśnie słyszalnym dźwiękiem o wysokim tonie(tak jak piszesz). Tylko, że u mnie w kinie, a u Ciebie w tv. Więc moim zdaniem możliwe, że tak może być, że to żadna usterka twojego tv.
 

gsh

New member
Witam,
Posiadam PS50A551 3 tygodnie i przysluchiwałem się mocno temu TV przed chwilą i nic nie słyszę! W związku z remontem w sypialni spałem w pokoju gdzie jest ten TV i w nocy też nic nie słyszałem!

Może Twój egzemplarz ma jakąś wadę?

Natomiast razem z TV kupiłem lodówkę Samsunga i tutaj mam zastrzeżenia do właśnie piszczenia, które strasznie mnie denerwuje. Dzisiaj postanowiłem jeszcze raz wypoziomować lodówkę - zobaczę czy to coś da ( ale to już temat na inne forum :) ).

Pozdrawiam.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy wyłączonym TV nic nie piszczy, ale za to po 10-15 min od włączenia coś "strzela" tak jakby przeskakiwał ładunek elektryczny :( Problem ustępuje po ok 2h. Nie wiem co robić. Mam 10 dni od daty odbioru TV na zwrot. Nie wiem co robić. Sprzęt mam od piątku, problem zauważylem w niedziele od rana. Wczesniej raczej nie występował.
 

gsh

New member
hmmm, dziwne zachowanie. Mam 551 chyba jako jeden z pierwszych użytkowników na tym forum ( wnioskuję tak po przeczytaniu post`ów ) i nie zaobserwowałem żadnych efektów typu piszczenie czy strzelanie. To ostatnie to bardziej kojarzy mi się z ładunkami elektostatycznymi powstającymi na ekranach kineskopowych, zwłaszcza w starych TV. Możliwe że zbierają Ci się ładunki elektrostatyczne, które po około 2h ulegają rozładowaniu ( chociaż nie wiem czy dobrze myślę ). Może spróbuj po wyłącznie przetrzeć TV tą ściereczką która jest w zestawie - rozładujesz ładunki elektrostatyczne. Hmm...ciekawe efekty specjalne widzę funduje samsung niektórym użytkownikom.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj sprawdziłem co powoduje to strzelanie. To na 100% obudowa telewizora. Przy nagrzewaniu wydaje dźwięki podobne do przeskakujących ładunków. Myślę, że z czasem powinno to ustąpić, jak plastik się trochę wygrzeje od używania TV ;)
 

chico99

New member
Mam "skrzypiącą" obudowę w samsungu LE-40F71. Dwa lata go mam i efekt ten nie ustał, tylko się trochę zmniejszył. Po włączeniu przez kilka minut słychać pojedyńcze trzaski, potem jest już ok. Myślę, że jest to wada konstrukcji obudowy tv. Plazma PS-50A656, którą niedawno kuoiłem, zachowuje się bezgłośnie.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Michal44 napisał:
Witam,
Zakupiłem Samsunga PS50A551 i jak na razie jestem mocno niezadowolony z zakupu. Do obrazu nie mam zastrzeżeń jednak to co mi przeszkadza to to, że telewizor piszczy gdy jest wyłączony! Jest to cichy jednak bardzo wysoki ton, zbliżony do odgłosu ładowania lampy błyskowej. Serwisanci Samsunga stwierdzili że oni nic nie słyszą, a w ogóle to wyłączony telewizor może wydawać dźwięk do 30db. Mają wrócić z decybelomierzem i sprawdzić czy się mieści w normie, ale z takim podejściem nie spodziewam się pozytywnego załatwienia sprawy.
Spotkaliście się z podobnym problemem? Walczyć z nimi czy rzeczywiście wyłączona plazma ma sobie cały czas popiskiwać?

Spróbuj może jeszcze zrobic aktualizacje oprogramowania w TV (firmware)

Tu masz pliczek z softem:
http://www.samsung.com/pl/support/d...pe=D&vType=R&cttID=1963925&prd_ia_cd=02010200

Tu instrukcje jak dokonać aktualizacji oprogramowania:
http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/200807/20080714155416562_SWupgrade_Euro_0710.pdf

Powodzenia :eek:k:
 

Michal44

New member
Dzięki, na razie boksuję się z serwisami Samsunga, o których mogę powiedzieć, że działają fatalnie.
Najpierw czekałem 10 dni na pierwszy wolny termin popołudniowy. Panowie nie przyjechali bo podobno zepsuł im się samochód o czym nie raczyli poinformować. Dotarli po moim kolejnym telefonie na następny dzień i jeden stwierdził że on "nic nie słyszy ale, pewnie jest za stary" drugi coś usłyszał, ale uznał że tak ma być. Umówiliśmy się, że przyjadą sprawdzić decybelomierzem za następne 5 (wcześniejszych terminów nie było). Nie pojawili się. Po kolejnym telefonie na infolinie Samsunga jestem umówiony z "serwisem centalnym" na sprawdzenie telewizora w "wyciszonym pomieszczeniu" i prawdopodobną wymianę zasilacza. Termin odbióru tv niestety dopiero 30.07 - pierwszy wolny termin do godziny 9.
Mam nadzieję, że ten serwis coś wreszcie zdziała, ale wg mnie niepoważnym jest że serwis pracuje tylko od poniedziałku do piątku w godz 8-16. Widocznie Samsung zakłada, że jego produkty za 5 tys zł kupują bezrobotni którzy nie mają nic lepszego do roboty tylko siedzieć w domu i czekać na serwis.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
:hmm: nie wyglada to zbyt ciekawie. Powiem Ci, że ja mam dużo lepsze doświadczenia z serwisem Samsunga. Kiedyś pracowałem w sklepie komputerowym jako serwisant i raczej serwis Samsunga działał bardzo sprawnie. Napędy optycznie zawsze wymianiali na nowe - nie naprawiali. Monitory naprawiane były solidnie i szybko. Jeśli chodzi o TV to na początku roku zamawiałem dla babci LCDka Samsunga, model LE32S81B w którym padło poświetlanie matrycy po 2 tygodniach od zakupu. Po złoszeniu problemu w Centrum pomocy technicznej Samsunga lokalny serwis zjawił się w przeciągu 3-4 dni. Zabrali TV i powiedzieli ze moze to potrwać ok. miesiąc czasu gdyż oni nie robią tego u siebie na miejscu, bo to jest wymiana matrycy tylko wysyłają do serwisu centralnego do Warszawy. TV przywieźmi mi spowrotem naprawiony za niedużo ponad tydzień czasu. Także ja serwis Samsunga oceniam bardzo pozytywnie :)
 
Ostatnia edycja:

Michal44

New member
No i niestety boje z serwisami Samsunga zakończyły się niepowodzeniem: "Przeprowadzone pomiary wykazały zgodność z normami na głośność komponentów". Telewizor jak piszczał tak piszczy.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie jednyne co Ci pozostaje to korki do uszu :| U mnie obudowa już nie strzela. Pomogło delikatne poluzowanie śruby w lewym górym rogu TV. Pozdr.
 

darwulkiew

New member
To wszystko piszczą/syczą/buczą przetwornice impulsowe niestety. A ponieważ częstotliwości pracy tych przetwornic są bardzo wysokie toteż, dźwięki przez nie wytwarzane również mają wysokie częstotliwości, dlatego niektórzy z wąskim zakresem słyszalnych dźwięków mogą ich nie usłyszeć, jak np: starsi panowie z serwisu :).
Ja niestety w swoim 50A551 te dźwięki słyszę w zarówno w StandBy z tym, że bardzo słabo jak również podczas normalnej pracy i to tym głośniej im mocniej są te przetwornice obciążone czyli im jaśniejszy obraz.
Nie jest to zbyt dokuczliwe i słyszalne jedynie w kompletnej ciszy ale jednak....
Z drugiej strony w starym TV też piszczał trafopowielacz, zasilacz w PC też mi piszczy w czuwaniu o lodówce nie wspomnę :(. Nic tylko ekrany dźwiękochłonne dać z tyłu TV, może pomoże ;)
 

kamados

New member
Czy do poniższego zdania potrzebny był Ci tak długi cytat? ArtS :)

Mam A656 i tez piszczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój nie piszczał, ale niestety zaczął :( W sumie to mnie to akurat nie przeszkadza, ale widocznie "te typy tak mają" i nic się na to nie poradzi :niewiem:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

slonio

New member
A ja dzisiaj odebrałem swojego 551 i jestem wpieniony tym że tv brzęczy w trakcie pracy (brzęczenie wydobywa się z lewej strony powyżej panela złączy). Jestem wpieniony tym brzękiem bo większość oglądania odbywa się w nocy z minimalną głośnością a ten brzęk wtedy słychać. Czy ktoś ma doświadczenie czy ten brzęk może zniknąć ew. znacznie się zmniejszyć czy mam po prostu oddać złoma ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dotykałeś ręką tylną osłonę w kilku miejscach, aby sprawdzić, czy dźwięk nie jest spowodowany niedokręconą osłoną?

ArtS :)
 

slonio

New member
Podotykałem całą obudowę z tyłu i dokładnie się przysłuchałem temu dźwiękowi. Wydobywa się na całej długości telewizora z tyłu na mniej więcej 1/3 wysokości. Dźwięk wydobywa się tak jakby z tych takich elementów ze srebrnymi radiatorami i jest uzależniony od jasności na ekranie (im jaśniejszy obraz tym dźwięk bardziej słyszalny). Oglądam teraz tv i mam dzwięk na 10 i jest to mocno wpieniające a jabym chciał to zagłuszyć to musiałbym ustawić na 20-25 (sporo za głośno bo dzieciaki śpią). Teraz parę razy wyłaączyłem i włączyłem to dźwięk jest od razu po włączniu tylko się wzmaga jak wsoczy już obraz.
 
Do góry