PS42Q91H problem

STax

New member
PS42C91H problem

Witam.
Otóż mam taki problem, że chciałem podłączyć komputer do tego tv ale niestety wydaje się to być niewykonalne... Próbowałem takich konfiguracji:
1. kombinacja s-video przechodzące w chinch a na końcu euro włożone w "złącze2" ale tv nie widzi komputera ani komputer tv.
2. Sam kabel s-video od komputera do złącza "AV" na boku tv. Komputer widzi telewizor, ale telewizor komputer już nie.
3. Ta sama sytuacja przy podłączeniu za pomocą kabla VGA do złącza "PC"

Poczytałem instrukcję i wychodzi na to, że tv ma jakieś problemy z wejściami innymi niż antenowe, "złącze1" i "złącze2", ponieważ w menu "źródło (source) tylko te 3 są aktywne (białe napisy) a pozostałe, w tym AV i PC nieaktywne i szare, nawet przy podłączonym komputerze.

Czy ktoś wie dlaczego tak jest i jak to naprawić? TV ma niecały miesiąc.
Mam nadzieję, że nie zamotałem zbytnio moim opisem.
Będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc.

Aha, jeszcze jedno - to raczej nie wina komputera, bo próbowałem na 2 różnych, poza tym martwią mnie głównie te nieaktywne wejscia...
 
Ostatnia edycja:

chico99

New member
najlepiej połącz tv z kompem po vga, wcześniej oczywiście ustaw rozdzielczość karty graficznej na taką jaką obsługuje ten tv.
 

STax

New member
Próbowałem już takiego połączenia i nic :/

Problem w tym, że w menu "wybierz źródło" mogę wybierać tylko pomiędzy "TV", "źródło 1" i "źródło 2", pozostałe opcje są nieaktywne. CO dziwniejsze, zauważyłem, że w innych menu też jest kilka opcji nieaktywnych, np "odcień" w menu obrazu itd.
Czy wy też tak macie?
 

chico99

New member
opcja może być nieaktywna jak tv nie wykrywa urządzenia na wejściu (nic nie jest podłączone), w tym przypadku wejście pc sygnał vga. nawet jak jest zła rozdzielczość to wejście musi być aktywne. sprawdź jeszcze przewód, jeśli jest ok to raczej jest coś nie tak z tv.
 

STax

New member
To chyba jednak coś z wejściami w TV bo np do złącza 2 (euro) nie mam nic podłączone, a mogę je wybrać, natomiast, pc, av, hdmi, s-video itd nie bo są nieaktywne.
No i zastanawia mnie to, że wogóle w innych menu są niektóre opcje nieaktywne :(
 

gsh

New member
A nie próbowałeś może podłączać komputera z TV przy włączonych urządzeniach? Ja w taki sposób uszkodziłem wejście w sprzęcie audio ( przemieniałem przewody przy włączonym sprzęcie ). Mam nauczkę i teraz zawsze przy tego typu sytuacjach wyłączam sprzęt. Całkiem możliwe że mogłeś uszkodzić wejście w TV, a jeżeli sam do tego doprowadziłeś to nie wiem czy uznają ci to w gwarancji...
 

STax

New member
Nie, przy wyłączonych.
Ale odpowiedzcie mi na jedno pytanie, to mi wiele wyjaśni. Mianowicie - jeśli nie macie absolutnie NIC do TV podłączone, żadnego kabla, nawet antenowego (no poza prądem oczywiście) to jakie źródła są do wyboru w menu "wybierz źródło"? Tzn jakie są na biało zaznaczone a jakie na szaro?


Sprawdziłem jeszcze raz podłaczenie przez s-video i okazuje się, że wtedy moge wybrać to wejście jako źródło obrazu, z tym, że laptop nie zauważa nadal TV, ale to chyba wina kart graf. Spróbuję podłączyć stacjonarny i zobaczę co wtedy.
 
Ostatnia edycja:

STax

New member
Ok, sytuacja jest taka - komputer stacjonarny podłączony przez s-video i wtedy wszystko pięknie działa, jest obraz na tv. Podłaczenie przez kabel vga - obrazu nie ma i tv nie widzi podłączonego komputera.

O fn+f5 wiem i pamiętam, nieraz się już rzutniki podłączało, ale to tak na marginesie.

Wygląda, że wejście pc jest uszkodzone :(
 

pawek

New member
Sprobuj s-video i vga jednoczesnie na stacjonarce i jak bedziesz na s-video ustaw klona i sprawdz zrodlo pc w tv( na tej samej rozdzielzosci)
 

STax

New member
Hmm, no może jutro będę miał czas to tak spróbuję, tylko nie bardzo widzę w tym sens, bo zależy mi na tym, żeby przez samo pc działało, bo wtedy bym mógł laptopa podpiąć.
 

STax

New member
Próba przeprowadzona, niestety wejście pc nie działa :(
Jeszcze jednym elementem który to potwierdza jest fakt, że jak podłączę do TV kabel s-video (ale sam kabel bez komputera) to już staje się aktywny w menu źródeł a pc nie...
 

STax

New member
Niby tak...
Ale dlaczego jak włożę kabel s-video nawet nie podłączony do kopmutera to TV aktywizuje to wejście? Przecież sygnału nie odbiera bo nie ma z czego?
 

pawek

New member
Tego nie wiem ale sprawdzilem na swoim jak wlacze sam kabel s-video to wejscie aktywne. Jak pod vga to nie a wiec tym nie zawracaj sobie glowy.

A moze masz mozliwosc pozyczyc kabel od znajomego?
 
Do góry