nie ma reakcji

michalsukiennik

New member
Cześć. Właśnie kupiłem samsunga LE40A557P2F i mam mały problem,po podłączeniu pc do lcd nie ma reakcji , ekran jest czarny. Czy może potrzebuję płytę do tego LCD? W sklepie nie dostałem. Proszę o podpowiedź jak to podłączyć żeby działało. Dzięki:confused:
 

Alex44

New member
Nie jestem pewien, ale widzę dwie możliwości:
1. Twoja karta graficzna nie obsługuje rozdzielczości tego telewizora (co da się obejść ściągając sterowniki)
2. Podłączenie do TV wymaga dodatkowej konfiguracji. W tej sytuacji musiałbyś najpierw podłączyć jednak komputer do monitora i zobaczyć, czy da radę rozdzielić obraz jednocześnie na monitor i TV (wiele kart już to potrafi od dawna). Wtedy na monitorze kombinuj tak długo, aż pojawi się obraz na TV...

Wiem, wiem... to żadna odpowiedź :eek:k:Ale ja tak właśnie sobie poradziłem :)
 

Alex44

New member
Tak mi się wydaje - pod drugie podepnij TV i na monitorze przetestuj ustawienia (windows ?? Prawy klawisz myszy na pulpicie i Właściwości / ustawienia wyświetlania - piszę z pamięci, bo sam działam na linuxie)
Ta karta raczej na pewno jest w stanie obsłużyć jednocześnie dwa wyjścia. Tylko (chyba - z windowsa wyszedłem dość dawno) trzeba ustawić to w preferencjach karty
Miałem starszego GForce'a (FX 7200) i to działało. Też z początku TV nie reagował, dopóki nie ustawiłem tego pod monitorem.
Ale więcej już nie potrafię pomóc. Może ktoś siedzący pod windą będzie umiał podać Ci więcej informacji - sorry.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam. Jeśli pojawia się napis "ten tryb nie jest obsługiwany" to podepnij najpierw kompa pod jakiś monitor (najprawdopodobniej w karcie jest ustawiona rozdziałka której tv nie łyka), ustaw którąś z obsługiwanych przez tv rozdziałek (1920x1080, 1360x768,1024x768 jeśli podpinasz przez vga lub 1920x1080, 1280x720, 1360x768 jeśli przez dvi-hdmi) i powinno latać aż miło. Mam już piątego samsunga (a656) i znam już te tv na wylot więc mam nadzieje że zadziała. Pozdrawiam.
 

michalsukiennik

New member
No i jestem.Dziękuję kolegom za podpowiedzi. To było prostrze niż myślałem. Kolego kiki wszedłem we właściwości(prawy przycisk myszy klik na pulpit),2-kliknij ustawienia i wejdź w zaawansowane,3-klik na kartę graficzną potem na panel sterowania karty,4-wybierz konfigurowanie wielu monitorów, następnie wybierz monitor z którego chcesz korzystać. (Ja mam możliwość podłączenia 2 monitorów do karty). rozdzielczość dostosuje się sama. Powodzenia. Napisz jak się udało.
 
Do góry