Ps 50A656

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gra rewelacyjnie
p1000788yl4.jpg


od lewej Toshiba , Panasonic , Samsung a 656
p1000765ra6.jpg


Od prawej Samsung
p1000760bs7.jpg
 

enter

New member
Plazma Samsung Ps50a656 Full Hd

Jaka cena w Olsztynie.
W mixmedia
PLAZMA SAMSUNG PS50A656 FULL HD


Cena brutto: 5465,00 zł.
Szukamy korzystnej ceny i dobrych warunków gwarancji.

Śledzę ten temat bo moja Toshiba 37" jest już dla mnie za mała.Pozdrawiam enter.
 
Ostatnia edycja:

gofer

New member
Prośba do KIKIEGO

zeby.GIF
kiki mógłbyś zrobić test tej plazmy 656 i ewentualnie 551, bo na zdjęciach które pokazałeś naprawdę wygląda to rewelacyjnie
czekam z niecierpliwością
icon_rolleyes.gif
 

drugman_mtn

New member
Przyłączam się do prośby poprzednika - jak to się mówi "aptetyt" rośnie w miarę jedzenia - byłem już zdecydowany kupić Panasonika 42pv80, ale zacząłem się zastanawiać, czy aby nie za mały...:hmm:

No i znalazłem samsunga 50a551 - cena około 4400 - no i 50a656 - 1000 zł droższy, trochę dużo jak dla mnie...

Dlatego ciekawe byłoby porównanie jednego z drugim - na stronie Samsunga (polskiej) nie ma specyfikacji technicznych niestety

Pozdrawiam
 

gofer

New member
kiki pisał że za około 2 dni będzie teścik, ja też bylem nastawiony na panasonica 50py80, ale teraz mam już mętlik w głowie bo jeżeli jeden z tych samsungów 551 lub 656 będzie miał porównywalny obraz do py80 to biorę samsunga bo za 2 lata nie wiadomo co będzie nowego na rynku a ten samsung ma dobrą cenę zwłaszcza 50a551 a zależy mi na full hd i wielkości 50 cali, pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na teścik najlepiej 50a551 z 50a656 i 50py80 było by SUPER:grin:
 

drugman_mtn

New member
Na niemieckiej stronie samsunga są dane techniczne (można porównać)

Zastanawia mnie tylko:
- brak trybu Real 100 Hz
- brak kompatybilności z 1080p 24fps (jest tylko coś jak 1080 24Hz - czy to to samo???)
- pobór prądu (550 W)

Ale tak jak ktoś kiedyś pisał - na papierze to na papierze - ważne jak gra :D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że model 551 jest tak zubożony, jak model 410 w serii HD Ready. Jeśli myśli się o Blu-ray, koniecznie trzeba wybrać model z 24 Hz.

ArtS :)
 

chico99

New member
witam, mam ten tv od paru godzin :) i mogę go szczerze polecić. miałem wcześniej samsunga 40F71 potem sharpa 46x20 ale ta plazma to całkiem co innego.
w kilku słowach o plusach:
- obraz sd niezły, szczególnie w przekazach 16/9
- obraz hd z satelity rewelacja (mam cyfre i polsat hd)
- obraz z komputera super, od razu wykrył 1920x1080, materiał hd również ekstra
- obraz z odtw.dvd/divx zaskoczenie na plus, bardzo ładnie wygładza śmieci pochodzące z kompresji.
- dobra czerń i dynamika obrazu w ruchu
- bardzo ładny i elegancki wygląd
- cicha praca
jeśli chodzi o minusy to w zasadzie na razie tylko jeden:
- martwi mnie te 550W...
podsumowując, przesiadłem się z lcd na plazmę i wcale tego nie żałuję :D
chyba jestem na razie jednym z niewielu, który ma ten tv, więc jak ktoś będzie miał jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem.
pozdrawiam
 

darwulkiew

New member
Hej, te 550W to oczywiście maksymalny pobór energii, średnia jest mniejsza pewnie w okolicy 300W. Jeśli miałbyś miernik poboru energii, dostępny np. na allegro mógłbyś to sprawdzić, sam jestem ciekaw ile średnio energii wchłania plazma 50'' :grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś prezentowałem miernik właśnie na tej plaźmie. A oto wyniki po 15 min.
TVP 1 - obraz dynamiczny - 440 - 479 W
TVP 1 - obraz standardowy - 340-378 W
TVP 1 - ustawinia kinowe - 240 - 290 w.
Na obrazach czarnych - schodził do 70 W :D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Swietnie. Dzięki za wyniki. To by oznaczało, że 451 pobierze sporo mniej. Tak przy okazji mógłbyś takie wyniki podawać przy testach. Zawsze to jakaś informacja. :)

ArtS :)
 

darwulkiew

New member
No to efekt cieplarniany ze spalania węgla w elektrowni murowany:grin: zwłaszcza na ustawieniach: "obraz dynamiczny". A czy na ustawieniach "obraz kinowych" jakość obrazu a właściwie jasność obrazu jest jeszcze akceptowalna? A przy okazji może ktoś wrzuci podobne dane dla 451. Jestem ciekaw jak pobór energii w plazmach zależy od rozdzielczości bo oczywiście zależy przeciwnie do LCD, gdzie rozdzielczość nie ma takiego znaczenia a jedynie przekątna ekranu.
 

chico99

New member
kiki, czy te zużycia energii, w poszczególnych trybach pracy, podałeś dla tv bez jakiejkolwiek kalibracji parametrow (kontrast i jasmość) ?
kontrast dla trybu dynamicznego jest ustawiony fabrycznie na 100, a tak raczej nikt nie ogląda.
 

chico99

New member
no to spokojnie, normalne ustawienia kontrastu, jasnosci i podświetlenia to około 50-60%, a więc zużycie energii będzie również znacznie mniejsze od zużycia przy ustawieniach fabrycznych.
 

Far1

New member
Ps 50a656

Krzysiek,
trzymamy Cię za słowo, że dziś - jutro napiszesz więcej (jakiś teścik!) na temat tej plazmy. Jak wypada ta najnowsza plazma Samsunga w konfrontacji do Panasa, bo Pioneera długo pewnie nie będzie można zdetronizować...
 

darwulkiew

New member
No to chyba można zaryzykować twierdzenie, że średnie/użytkowe zużycie energii dla plazm mieści się w zakresie 50% - 60% zużycia znamionowego (maksymalnego) czyli max 550W -> średnie ok. 275W - 330W
 
Do góry