Plazma firmy Samsung

bober16

New member
Witam, zastanawiam się nad zakupem telewizora. Mój wybór padł na Samsunga PS50A656. Mam kilka związanych dotyczących tego wyświetlacza.

Czy ten telewizorek wspiera technologię 100 Hz ? Podobno tak, ale wolę upewnić się, żeby potem "nie płakać" z tego powodu. :D
Wiem, że w przypadku starszych modeli nie wolno było wyświetlać przez dłuższy czas statycznego obrazu. Jak sprawa wygląda w przypadku najnowszych modeli plazm ? Pytam, ponieważ chciałbym podłączyć Samsunga do komputera.

Telewizor bardzo rzadko będzie korzystał z sygnału SD, podczas codziennego użytkowania pozostanie zadowalać się mu sygnałem HD (generalnie 1080p).

Odległość od plazmy: ok. 2m. Czy nie wybrałem modelu o zbyt dużej przekątnej ekranu ?

Proszę o pomoc.
Co sądzicie o tej plazmie ?
Czy możecie zaproponować modele plazm lub LCD, które są w stanie konkurować z tym modelem ?

Pozdrawiam !
:cool:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dla 2 metrów to będzie moim zdaniem za dużo. Nawet 42 cale też jest dyskusyjne, ale do przyjęcia. Zaznaczam jednak, że to subiektywna ocena. Co do powidoków, to problem nie jest akademicki i na pewno plazma wymaga pewnej dbałości o ekran. Szczególnie przez pierwsze 100-200 godzin.

Swojego Samsunga (A451) mam dopiero od niecałych 150 godzin, więc trudno mi sie jednoznacznie wypowiedzieć w tej kwestii. Jednak zauważyłem, że na początku po godzinnym seansie ze Szkłem kontaktowym widać było pozostałości po logo TVN24. Znikały po jakimś czasie oglądania czegoś innego. Myślę, że góra po godzinie. Obecnie wydaje mi się, że jeśli coś pozostaje, to po krótkim czasie już tego nie ma.

Takie spostrzeżenia wymieniają między sobą również amerykańscy użytkownicy tego modelu. Im dłużej chodzi, tym mniej jest na to wrażliwy. Jeśli jednak zamierzasz spędzać dużo czasu z jedną grą, to chyba mimo wszystko poleciłbym Ci LCD.

Co zaś do 100 Hz. Skoro seria 4 je ma, to i seria 6 zapewne też.

ArtS :)
 

marekmiszczak

New member
PS A451 Ma tylko Demo 100 Hz Normalnie chodzi na 50

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

:hmm:
U mnie pikseloza na wszystkich kanałach z n mimo,że rekorder n pokazuje dobry sygnał .Poradźcie Coś
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zajrzyj raczej do wątku o modelu 450 i pochodnych. Demo 100 Hz pokazuje właśnie zalety tego systemu. Ten telewizor posiada 100 Hz system na pokładzie.

Z jakiego połączenia korzystasz i z jakiej odległości oglądasz telewizor?

ArtS :)
 

bober16

New member
Co zaś do 100 Hz. Skoro seria 4 je ma, to i seria 6 zapewne też.

Wydaję mi się, że model A551 nie obsługuje technologii 100 Hz, chociaż wyświetla rozdzielczość 1920x1080.

Czy w modelu A656 jest funkcja, która lekko przesuwa obraz w pewnych odstępach czasu ? Zależy mi na tym, ponieważ po podłączeniu do komputera przez pewien czas jestem skazany na wyświetlanie pulpitu.

Rozumiem, że logo TVN zaczęło znikać po pewnym czasie użytkowania, co ?

Co możesz powiedzieć mi o obrazie (jakość w przypadku sygnału HD) ?

Pozdrawiam !
Z góry dziękuję.
 

marekmiszczak

New member
Po przyciśnięciu info na pilocie 451 pokazuje we wszystkich rozdzielczościach
rozdzielczość@50Hz
Pikseloza występuje na kablu HDMI
Czy winien jest telewizor skoro jakość sygnału i siła są dobre
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Telewizor pokazuje dane sygnału wejściowego, a ten jest 50 Hz.

To, czy pikseloza jest z winy telewizora można z całą pewnością stwierdzić dopiero po sprawdzeniu na innym telewizorze. Dobry poziom na wskaźnikach nie zawsze jest taki w praktyce.

Logo znikało po niecałej godzinie oglądania innego programu. Teraz dzieje się to chyba jeszcze szybciej. Powidok, jaki powstawał był nieco widoczny tylko przy ciemnym obrazie.

Jeszcze kilka dni poczekam i przyjrzę się sprawie dokładniej. Gdyż, jak wspomniałem, wydaje mi się, że powidoki znikają szybciej, niż na początku, ale nie jestem tego pewien, gdyż nie sprawdzam na bieżąco.

Przesuwanie pikseli jest w każdej plaźmie, ale w przypadku wyłączenia overscanu nie działa.

Sygnału HD nie mam. Obraz z dobrej płyty DVD jest moim zdaniem bardzo dobry, z telewizji od bardzo dobrego do słabego w zależności od stacji.

ArtS :)
 

marekmiszczak

New member
Arts007 dziękuję

Przepraszam,że może zadaję niemądre pytania ale czy można sprawdzić tą
pikselozę na zwykłym/Crt/Tv
Oczywiście przez Skart
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak najbardziej. Nie są to idealnie takie same warunki, ale jeśli pikseloza jest po stronie tunera, na CRT też powinieneś ją zauważyć.

ArtS :)
 

polls

Member
550 i 656 można obejrzeć w saturnie ch targówk stoją koło siebie i tak jeśli chodzi o 550 to panel podobny do 451 podobnie tez gra, natomiast jeśli chodzi o 656 chyba szykuje się rewelacja po wyłączeniu TV panel jest czarny prawie jak obudowa o niebo lepiej niż 550 czarny po prostu czarny. Nie miałem czasu na reszte testów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 50 a 551 gra extra.

od lewej Toshiba , Panasonic , Samsung a 656
p1000765ra6.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27100
 

ArtS007

New member
Bez reklam
polls napisał:
[...] jeśli chodzi o 656 chyba szykuje się rewelacja po wyłączeniu TV panel jest czarny prawie jak obudowa o niebo lepiej niż 550 czarny po prostu czarny. [...]
A jakie ma znaczenie kolor panelu, kiedy telewizor jest wyłączony?

ArtS :)
 

marekmiszczak

New member
polls napisał:
550 i 656 można obejrzeć w saturnie ch targówk stoją koło siebie i tak jeśli chodzi o 550 to panel podobny do 451 podobnie tez gra, natomiast jeśli chodzi o 656 chyba szykuje się rewelacja po wyłączeniu TV panel jest czarny prawie jak obudowa o niebo lepiej niż 550 czarny po prostu czarny. Nie miałem czasu na reszte testów.
Jakie ceny tych TV
 

gsh

New member
Witam,

Ja niecałe 2 tygodnie temu kupiłem ps50a551 za 4399 zł ( pisałem o tym w osobnym poscie ). Co do ps50a656 to w tym samym sklepie jest w tej chwili w cenie 5650 zł.

Sklep sieci neonet. TV nie mieli fizycznie w sklepie. Czekałem na TV od momentu zamówienia 1 dzień.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to na allegro z łatwością znajdzie tą ofertę.

pozdrawiam.
 

gofer

New member
Prośba do KIKIEGO

:D kiki mógłbyś zrobić test tej plazmy, bo na zdjęciach które pokazałeś naprawdę wygląda to rewelacyjnie
czekam z niecierpliwością:roll:
 

gsh

New member
Swoje wrażenia z 551 opisałem w poscie : tania plazma fulHD Samsung.

Co do różnicy z 451 to ciężko mi jest coś więcej napisać ponieważ nie bawiłem się za bardzo 451 - sprawdziłem tylko tyle ile można było w sklepie.

Jedyne co mogę napisać to 551 wystawiony w MM Czeladź ( ok. 2 tygodnie temu - cena 5999zł ) w porównaniu do 451 miał o wiele gorszy obraz. PS50A551 w sumie jako nowość mogli lepiej zaprezentować a tv puścili jakby od niechenia na słabym sygnale, tak że w zasadzie każdy przechodził obok niego obojętnie. Ustawienia obrazu typu SKLEP + sygnał na poziomie anteny dachowej = kaszana do potęgi. Nie mam pojęcia kto wpadł na pomysł w MM żeby tak zaprezentować ten TV. Wszystkie duże sieciówki traktuję tylko i wyłącznie jako miejsce obejżenia sprzętu, pobawienia się nim, ale na pewno nie bazuję na "doświadczeniu i wiedzy" sprzedawców oraz promocyjnej super ekspozycji sprzętu.

Na całe szczęście w domowym użytkowaniu ten TV sprawuje się super.
 
Do góry