Rozmyty kolor czerwony w plazmie PS42A451P1

compan

New member
Witam wszystkich.
Niedawno kupiłem plazmę SAMSUNG PS42A451P1. Podczas oglądania meczu zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Mianowicie czerwone koszulki zawodników sa rozmazane. Wygląda to jak kleks zrobiony akwarelą na mokrym kartonie :) . Objaw ten wystepuje, kiedy boisko jest pokazywane z daleka i postacie zawodników są małe. Inne kolory są ok. Sygnał mam z kablówki. I tu moje pytanie do bardzej doświadczonych użytkowników telewizorów plazmowych - czy to normalny objaw? Czy u was też tak jest?
 

compan

New member
Dziękuję za odpowiedź. Sygnał TV mam rzeczywiście dość marnej jakości. Ponawiam jednak moje pytanie do użytkowników telewizorów plazmowych - czy normalne jest, że przy odbiorze TV z kablówki czerwone elementy obrazu mają nieostre, rozmyte krawędzie. Nurtuje mnie ten problem ponieważ nie wiem czy: 1. Jest to taka cecha odbiorników plazmowych. 2. Jest to specyficzna cecha tego modelu. czy też 3. Mam pecha i kupiłem wadliwy odbiornik.
Pozdrawiam wszystkich.
 

Czarny38

New member
compan napisał:
Ponawiam jednak moje pytanie do użytkowników telewizorów plazmowych - czy normalne jest, że przy odbiorze TV z kablówki czerwone elementy obrazu mają nieostre, rozmyte krawędzie. Nurtuje mnie ten problem ponieważ nie wiem czy: 1. Jest to taka cecha odbiorników plazmowych. 2. Jest to specyficzna cecha tego modelu. czy też 3. Mam pecha i kupiłem wadliwy odbiornik.
Pozdrawiam wszystkich.
To nie jest wada Twojego TV i nie plazm, to jest wada systemu PAL przy słabym sygnale, szczególnie widoczne przy dalszych ujęciach, w tv CRT mniej widoczne z racji rozmiaru.
 
Do góry